توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 446639
زیر جنگ رژیم صهیونیستی: طرحی برای حمله به غزه و لبنان نداریم
تاریخ انتشار : شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۳
ليبرمن، با اشاره به اینکه الحاق کرانه باختری به مناطق اشغالی بدون توافق با آمریکا ممکن نیست، گفت اسرائیل هیچ طرحی برای آغاز عملیاتی نظامی در غزه و یا لبنان ندارد.

به گزارش ایسنا، آویگدور لیبرمن، وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در مصاحبه با شبکه دو تلویزیون این رژیم درباره احتمال آغاز درگیری پس از انتخابات داخلی اخیر جنبش‌حماس که منجر به انتخاب یحیی سنوار به عنوان رهبر این جنبش در غزه شد؛ گفت: ما هیچ برنامه ای برای آغاز اقدام نظامی نه در جنوب (غزه) و نه در شمال (لبنان) نداریم اما به هرگونه اقدام تحریک‌آمیزی با قدرتی بیشتر از هر زمانی پاسخ خواهیم داد.

لیبرمن در این مصاحبه مخالفت شدید خود را با الحاق کرانه باختری و یا شهرک های موجود در آن به مناطق اشغالی بدون توافق با دولت جدید آمریکا ابراز داشت و در سخنانی کنایه‌آمیز در واکنش به اظهارات مستمر نفتالی بنت، رهبر حزب "خانه یهود" گفت: انتقال شهرک ها در کرانه باختری به حاکمیت اسرائیل نمی‌تواند تبلیغ مناسبی برای پیروزی در انتخابات باشد.

لیبرمن افزود: هر کسی که فکر می‌کند می‌توان بدون دستیابی به توافق با کاخ سفید حاکمیت بر شهرک‌ها در کرانه باختری را عملی کند و یا به ساخت وسازها در آنجا ادامه داد دچار اشتباه شده است.

وزیر جنگ رژیم صهیونیستی در ادامه، همه را به "حفظ آرامش و تلاش برای هماهنگ‌سازی موضعگیری‌ها با دولت آمریکا در خصوص ساخت شهرک‌ها و هرگونه طرحی برای الحاق کرانه باختری به اسرائیل" دعوت کرد.

وی با تاکید بر حمایت خود از تشکیل یک کشور یهودی دو ملیتی از اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا که گفته‌بود، آمریکا هیچ یک از دو طرف فلسطینی و اسرائیلی را مجبور به انتخاب هیچ گزینه‌ای در حل بحران نمی‌کند، استقبال کرد.

لیبرمن درباره امکان دستیابی به قراردادی برای تبادل اسراء با طرف فلسطینی تاکید کرد: اسرائیل تلاش بسیاری برای بازگرداندن سربازان و شهروندان خود که در غزه هستند، انجام می‌دهد.
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی + نوار غزه + اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.