توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508644
رسوایی مالی ده‌ها هزار دلاری همسر نتانیاهو
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
هاآرتص گزارش داد، در حالی که بنیامین نتانیاهو شخصا در دو پرونده فساد مظنون است، همسرش هم به تقلب و جعل در پرونده اسراف در بودجه دولتی متهم می‌شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی، انتظار می‌رود آویچای مندلبلیت، دادستان کل رژیم صهیونیستی در هفته‌های آتی سارا نتانیاهو، همسر سوم نخست‌وزیر این رژیم را تحت پیگرد قانونی قرار دهد.

او به سوءاستفاده از ۱۱۲ هزار دلار از اعتبارات دولتی برای رفع نیازهای شخصی در امورات منزل متهم است.

براساس گزارش‌ها، همسر نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سکونتگاه خود میهمانی‌های شام تجملی برگزار کرده و دستور پخت غذاهایی مغایر با قوانین این سکونتگاه را داده و بعدا پنهان‌کاری کرده است.

روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داد، یکی از اصلی‌ترین موارد اتهامی علیه او مداخله در جذب یک متخصص برق بوده که این کار باید از طریق مناقصه انجام می‌گرفت.

این متخصص که عضو کمیته مرکزی حزب لیکود هم هست، به رغم مخالفت دفتر حقوقی نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی استخدام شد. طبق گزارش‌ شبکه تلویزیونی آی‌۲۴نیوز، او برای کار در سکونتگاه شخصی نتانیاهو در شهر قیساریه حقوقی معادل ۲۵۰۰ دلار از بودجه دولتی دریافت می‌کرد. علاوه بر این، حسابرس دولتی مظنون است که او بیش از خدماتش پول دریافت کرده است.

سایر اتهامات سارا نتانیاهو شامل استفاده از اعتبارات دولتی برای خرید مبلمان برای سکونتگاه رسمی نخست‌وزیر این رژیم در قدس و سپس انتقال این مبلمان به خانه شخصی این خانواده بوده است. طبق گزارش‌ها، بعدا مبلمان قدیمی خانه آنها در قیساریه به سکونتگاه رسمی منتقل شد.

سارا نتانیاهو همچنین متهم است که از بودجه دولتی برای مراقب‌های درمانی پدر مرحومش استفاده کرده است.

تایمز اسرائیل گزارش داد، سارا نتانیاهو ممکن است با چهار اتهام جداگانه از جمله تقلب، جعل اسناد و نقض اعتماد روبرو شود. او تمامی اتهامات را رد کرده و وکیل او هم اتهامات را "مضحک" می‌داند.
 
کلمات کلیدی : رژیم صهیونیستی + نتانیاهو + اسرائیل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.