توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 389336
تاثیر ورزش بر بارداری، جدی بگیرید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۴
استرس زیاد باعث ایجاد اختلال در عادت ماهانه می‌شود و توانایی باروری را در خانم‌ها به شکل چشمگیری کاهش می‌دهد.

به گزارش نی نی بان، اگر یک زن و شوهر، یک سال پس از مقاربت، بدون استفاده از روش‌های جلوگیری صاحب فرزند نشوند به احتمال زیاد از ناباروری رنج می‌برند که این موضوع می‌تواند در مرد یا زن یا هر دو تشخیص داده شود. این مشکل در خانم‌ها می‌تواند دلایل متفاوتی داشته باشد. بر اساس تحقیقات انجام شده، از جمله دلایل ناباروری، استرس بالا، تخمک‌گذاری نامنظم و نشانگان تخمدان پلی‌کیستیک است.

در حقیقت، استرس زیاد باعث ایجاد اختلال در عادت ماهانه می‌شود و توانایی باروری را در خانم‌ها به شکل چشمگیری کاهش می‌دهد. اختلال در تخمک‌گذاری یکی دیگر از دلایل عمده در ناباروری زنان است. به طور کلی، ۳۹درصد از علل ناباروری مربوط به این مساله است و بدون عمل تخمک‌گذاری، لقاح انجام نمی‌شود.

خانم‌هایی که عادت ماهانه‌های نامنظمی دارند و عمل تخمک‌گذاری به‌ ندرت در آنها انجام می‌گیرد، دچار اختلال در تخمک‌گذاری هستند. مطالعات نشان داده‌اند کاهش وزن باعث تخمک‌گذاری طبیعی و برقراری دوره‌های عادت ماهانه و افزایش توانایی باروری می‌شود. در «ورزش و تناسب اندام» این هفته ۶ تمرین را آموزش داده‌ایم که می‌توانند توان و احتمال باروری را افزایش دهند.

از ورزش‌های تعادلی غافل نشوید

اصولا تحرک کافی و ورزش، نقش موثری در تمام مراحل مربوط به بارداری، تغییرات خاص سن بلوغ و عوارض مربوط به دوران سالمندی دارد. زنانی که تحرک کافی دارند، زمانی که اقدام به باردار شدن می‌کنند، با مشکلات کمتری روبرو می‌شوند و به علت داشتن وزن مناسب از عوارضی مانند پرفشاری دوران بارداری، اختلالات گوارشی و نیز چاقی بیش از حد مصون می‌مانند. تحرک و ورزش نقش ویژه‌ای در بارداری، زایمان، پیشگیری از پوکی استخوان و عوارض یائسگی در سنین سالمندی دارد.

یکی از عمده‌ترین دلایل نازایی در زنان، خصوصا در افراد چاق مربوط به عارضه تخمدان پلی‌کیستیک (نوعی عارضه متابولیک) است که می‌توان با انجام حرکات ورزشی تعادلی البته زیر نظر پزشک این عارضه را بهبود بخشید و از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

ورزش‌های تعادلی مانند یوگا و مدیتیشن انتخاب‌های مناسبی هستند که استرس در خانم‌ها را تا اندازه زیادی کاهش می‌دهند و توانایی باروری‌شان را بالا می‌برند. تحقیقات نشان داده این ورزش‌ها از مهم‌ترین راه‌های درمان تکمیلی نشانگان تخمدان پلی‌کیستیک هستند. در حقیقت، کاهش وزن در بهبود نشانه‌های تخمدان پلی‌کیستیک، تخمک‌گذاری مناسب و افزایش قدرت باروری نقش موثری دارد.
 
کلمات کلیدی : تاثیر ورزش + بارداری
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.