نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 180866
"جمع‌آوری وسایل جلوگیری از بارداری صحیح نیست"
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۴۵
مدیرکل سلامت جمعیت،‌خانواده و مدارس با اعلام اینکه جمع‌آوری وسایل جلوگیری از بارداری صحیح نیست گفت: در ایران ۹۰ درصد افرادی که ازدواج می کنند تمایل به بچه دارشدن دارند.

محمداسماعیل مطلق در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به فشارهایی که برای برداشتن وسایل و قرص‌های جلوگیری اظهار داشت: ما کشور شیعه هستیم و معمولاً فاصله عقد تا ازدواج زمانی طولانی است و از طرف دیگر در کشور ما خیلی بد است که زوجین در زمان عقد بچه‌دار شوند، لذا یکی از کاربردهای این گونه وسایل برای این موقع است.

وی با بیان اینکه ۹۰ درصد افرادی که ازدواج می کنند تمایل به بچه دارشدن دارند تصریح کرد: در هیچ جای دنیا اینطور نیست. همچنین فردی که یک بچه بدنیاآورده است ، حاضر است بچه دوم هم بیاورد لذا مشکل افزایش جمعیت، وجود وسایل جلوگیری از بارداری نیست بلکه مشکل، اقتصاد و مسکن است.

مطلق با بیان اینکه در روستاها بچه های بیشتر متولد می شوند تصریح کرد: ما در طرح مسکن مهر خانه ۶۰ متری درست می کنیم بعد می‌گوییم که ۳ تا بچه بیار، در حالی که باید خانه ۱۲۰ متری برای ۳ تا بچه درست کنیم لذا اگر جمعیت بیشتر می خواهیم باید متراژ خانه ها رابزرگتر کنیم.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در فرمایشات خود در راستای افزایش جمعیت، جمعیت نشاط، جوان و باسواد را مطرح کردند لذا باید سوال کرد وقتی قرص و وسایل جلوگیری را برداریم چه کسانی ضرر می‌کنند؟ ثروتمندان که اصلا مشتری ما نیستند بلکه افراد محروم بیشتر مشتری ما هستند و البته این افراد خودشان بچه می‌آورند و اگر این وسایل را از این افراد بگیریم مشکل می‌بینند.

مدیرکل سلامت جمعیت،‌خانواده و مدارس خاطرنشان کرد: سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان در این زمینه به ما بودجه دادند اما امسال ۳ میلیارد دادند و ۳ میلیارد دیگر هم قرار است بدهند که در کل چیزی نمی شود. وی تصریح کرد: زنی که مشکل دارد ما به او وسایل رایگان می دهیم که با این کار داریم پیشگیری از ایدز می کنیم اما اگر رایگان ندهیم این فرد ۴ جوان دیگر را مبتلا می کند، لذا این وسایل را نباید جمع کرد.
کلمات کلیدی : جلوگیری از بارداری
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۶:۵۰:۴۱
سلام
حرف حساب جواب ندارد. (1179851) (alef-10)
 
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۶:۵۸:۱۱
هر کس خارج از تخصصش حرف زد آبروی خودش را پیش عقلا برد (1179891) (alef-10)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۱-۱۲-۱۹ ۱۷:۰۴:۳۵
حالا مگر کی خواسته که این وسایل را جمع آوری نمایند. (1179912) (alef-10)