توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390668
مدیرکل روابط عمومي مجلس:
هیچ نوع محصول خارجی در بازسازی کمیسیونهای مجلس به کار گرفته نشده است
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۴
مدیرکل فرهنگی و روابط عمومي مجلس شوراي اسلامي گفت: در هیچ یک از پروژه های بازسازی مجلس شورای اسلامی از تولیدات کشورهای خارجی استفاده نشده است.
مهدی کیایی در خصوص عکس و خبر منتشر شده مبنی بر استفاده از کف پوش آمریکایی برای بازسازی کمیسیون های تخصصی مجلس در برخی رسانه ها خاطرنشان کرد: برای بازسازی کمیسیون های مجلس پیمانکار این پروژه ، در ابتدا ، چندین نمونه از انواع کفپوش های ایرانی و خارجی را به عنوان پیشنهاد ارائه کرده بود و از آنجا که براساس ابلاغیه مورخ ۱۶/۷/۹۴ معاونت اجرایی مجلس، از سال های گذشته تاکنون، خرید، تهیه و استفاده از هرگونه کالایی که نمونه مشابه داخلی داشته باشد، در تمامی بخش های مجلس شورای اسلامی ممنوع می‌باشد، لذا به پیمانکار عدم استفاده از کالای خارجی صراحتاً اعلام شد و بر همین اساس بازسازی کمیسیون ها با نمونه تولیدات داخلی به انجام رسید.
وی افزود: بدیهی است تصویر انتشار یافته و خبر مذکور که در روزهای اخیر منتشر شده، مربوط به همان زمان ارائه پیشنهادات از سوی پیمانکار بوده و تأکید می گردد در بازسازی از هیچ محصول خارجی استفاده نشده است.
مهدی کیایی همچنین تعویض کفپوش ها را تنها منحصر به دو کمیسیون از ۱۵ کمیسیون مجلس عنوان کرد که فرسودگی و استهلاک موكت‌های این دو کمیسیون با عمر بيش از ۱۲ سال، طی چندین مورد مکاتبه از سال ۱۳۹۱ تاكنون از سوی رؤساي کمیسیون‌های مذکور، درخواست شده بود که موضوع در این مقطع زمانی انجام شد.
وی در پایان افزود: مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از نهادهای عالی نظام جمهوری اسلامی همواره و به ویژه در طی سال های اقتصاد مقاومتی و در حمایت از تولید داخلی، خود را ملزم به رعایت و تبعیت از این رفتار پسندیده یعنی استفاده از محصولات ساخت داخل می داند.
 
کلمات کلیدی : اقتصاد مقاومتی+تولید داخلی+کالای خارجی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.