نظر منتشر شده
۱۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 390536
هزینه های غیر ضروری در مجلس /کفپوش‌های آمریکایی در بهارستان
بخش سیاسی الف، 20شهریور95
تاریخ انتشار : شنبه ۲۰ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۷
اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل؛ این شعاری است که مقام معظم رهبری در نوروز ۹۵ بر آن تاکید کردند و آن را راه و جاده مستقیم و روشنی به سمت آن چیزی که به آن احتیاج داریم، مطرح کردند. اما متاسفانه در مجموعه‌های دولتی و نهادهای حکومتی به این مهم توجه نمی‌شود، تا جایی که در بهارستان یعنی محل قانونگذاری برای کشور و نظارت بر اجرای آن، اقتصاد مقاومتی و توجه به تولید داخلی به هیچ انگاشته شده و هزینه‌کردهای اضافی به‌طور مستمر صورت می‌گیرد.
بی توجهی به اقتصاد مقاومتی و تاکیدات رهبری در این‌باره، در حالی در مجلس شورای اسلامی رخ می‌دهد که ریاست مجلس، آقای علی لاریجانی بارها در سخنرانی‌های مختلف خود بر اجرای اقتصاد مقاومتی به‌عنوان راه نجات کشور تاکید کرده است.
استفاده از کفپوش‌های آمریکایی و بازسازی کمیسیون‌های مجلس جدیدترین اقدام مغایر با اقتصاد مقاومتی است که در تعطیلات شهریورماه خانه ملت رخ داده است، درحالیکه بررسی‌ها نشان می‌دهد که بازسازی کفپوش‌های مجلس از موضوعات ضروری و مهم نبوده و هزینه‌کردی بیهوده است.

حاجی دلیگانی: بی‌توجهی به اقتصاد مقاومتی در میان مجلس‌نشینان مد شده است
آقای حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر در مجلس و عضو کمیسیون برنامه و بودجه درباره تعمیرات در مجلس به خبرنگار «صبح نو» گفت: مجلس توجهی به هزینه‌کردها و اقتصاد مقاومتی ندارد و بارها شاهد هزینه‌های غیرضروری بودیم و در صحن علنی نسبت به این موضوعات تذکر داده‌ایم.
وی افزود: متاسفانه هیات رییسه مجلس دقت و نظارت کافی بر هزینه کردها در بهارستان ندارند و این درحالیست که استفاده از کفپوش‌های آمریکایی مغایر با اقتصاد مقاومتی است و این بی‌توجهی اولین‌بار نیست که صورت می‌گیرد.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه با تاکید بر لزوم نظارت کمیسیون مطبوعش بر هزینه کردهای داخلی مجلس، اظهار داشت: این نوع هزینه کرد و رفتار در مجلس، ترویج روش کاخ نشینی و بی‌توجهی به کوخ نشینان و مردم نیازمندی است که گاهی برای گرفتن فقط ۱۰۰ هزارتومان به دفاتر نمایندگان خود می‌روند و به علت نبود منابع مالی دست خالی بر می‌گردند.
حاجی دلیگانی در ادامه تصریح کرد: بی توجهی به اقتصاد مقاومتی در میان دولتمردان و برخی مجلس‌نشینان مد شده است، به‌ گونه‌ای که عده‌ای از افراد اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل را به زبان مطرح می‌کنند و در عمل خلاف آن گام بر می‌دارند.
نماینده مردم شاهین شهر در پایان تاکید کرد: مردم رفتار ۲گانه مسوولان در اقتصاد مقاومتی و امور مختلف را می‌بینند و می‌فهمند و درباره آن قضاوت می‌کنند.

جمالی نوبندگانی: در مجلس درباره استفاده از کفپوش آمریکایی تذکر می‌دهم
آقای محمدجواد جمالی نوبندگانی، نماینده مردم فسا درباره تغییرات و بازسازی مجلس گفت: اخیراً که به مجلس رفتم، دیدم که میزهای تعدادی از کمیسیون‌ها به راهروها آورده شده بود و تغییراتی انجام می‌گرفت اما جزئیات این تغییرات را متوجه نشدم. وی افزود: فرض را بر این بگیریم که تغییر کفپوش‌های مجلس نیازی ضروری بود اما چرا دست‌اندرکاران از محصولات داخلی مناسب استفاده نکردند؟ حتی اگر تصمیم به استفاده از محصولات خارجی داشتند نباید از کفپوش های آمریکایی در تغییرات مجلس به‌کار می‌بردند و استفاده از محصولات آمریکایی به صلاح نیست. عضو هیات رییسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی تصریح کرد: مجلس الگوست و باید اقتصاد مقاومتی و استفاده از تولیدات داخلی را رعایت کند؛ لذا بنده بعد از آغاز مجلس، حتماً نسبت به استفاده از کفپوش آمریکایی تذکر می‌دهم.

قربانی: هزینه‌کردهای مجلس را در کمیسیون برنامه و بودجه بررسی می‌کنیم
آقای علی قربانی، نماینده مردم بجنورد در مجلس عضو دیگر کمیسیون برنامه و بودجه است که بر لزوم رعایت اقتصاد مقاومتی در مجلس تاکید دارد. وی به تعمیرات کمیسیون آموزش و تحقیقات اشاره کرد و گفت: نمایندگان مجلس با هزینه‌های گزاف برای تعمیرات این کمیسیون و دیگر قسمت‌های مجلس و همچنین استفاده از کفپوش‌های آمریکایی مخالف هستند و مسوولان باید درباره دلایل خود برای استفاده از محصولات خارجی توضیح دهند. این عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس درباره بررسی هزینه‌کردهای مجلس در کمیسیون متبوعش خبر داد و تصریح کرد: ما به دنبال بررسی هزینه‌کردهای مجلس در نیمه نخست سال ۹۵ هستیم و بعد از پایان تعطیلات مجلس این موضوع را پیگیری می‌کنیم.

نوروزی: مجلس نماد انقلابی‌گری است؛ استفاده از کالای لوکس در شأن بهارستان نیست
آقای حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس هم نسبت به استفاده از کفپوش‌های آمریکایی در تعمیرات مجلس اظهار تأسف کرد و گفت: مجلس نماد انقلابی گری است و استفاده از محصولات لوکس و خارجی در شأن بهارستان نیست و جای تأسف دارد. وی افزود: مجلس باید در تعمیرات از تولیدات داخلی استفاده کند و نماد اقتصاد مقاومتی باشد لذا بنده نسبت به استفاده از کفپوش‌های آمریکایی اعلام تأسف و انزجار می‌کنم. این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: استفاده از کالاهای خارجی تبدیل به فرهنگی شده است که در مجلس هم نمود دارد و حتی نمایندگان به کمیسیون اقتصاد مقاومتی هم رأی مثبت ندادند. حال باید منتظر ماند و دید آقای علی لاریجانی، رییس مجلس با توجه به تاکیدات فراوانش درباره لزوم رعایت اقتصاد مقاومتی در نهادهای دولتی و حاکمیتی جمهوری اسلامی، بعد از تعطیلات تابستانی بهارستان چه واکنشی نسبت به استفاده از کالاهای لوکس و آمریکایی نشان می‌دهد؟
 
کلمات کلیدی : اقتصاد مقاومتی+تولید داخلی+کالای خارجی
 
میلاد حمیدی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۳:۲۸:۰۹
متاسفانه به بهانه اشتغال زایی و حمایت از تولید داخل عده ای بدون برآورده کردن این موارد سودهای کلانی به جیب می زنند عده ای هم با زدن برچسب داخلی بر روی محصولات چینی آن را تحت عنوان کالای ایرانی گران تر به مردم بیچاره و سازمانهای دولتی می فروشند و باز سود به جیب می زنند. در برخی زمینه ها هم مانند خودروسازی که با انحصار ایجاد شده با هر کیفیت و تکنولوژی پایینی خودرو های خود را بسیار گران به مردم تحمیل می کنند.
اگر این ها اسمش حمایت از تولید ملی است ما این حمایت را نمی خواهیم.
مردم ندارند بخرند. ندارند بخورند. به اسم حمایت از تولید داخلی مواظب باشید به مردم بیش از این ظلم نشود. (3929036) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۳:۳۴:۱۷
آقای لاریجانی ، اقتصاد مقاومتی را از خود شروع کرده !!!!!
حیف از این ملت !!!! (3929045) (alef-13)
 
متنفر از شعار زدگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۶:۰۸:۲۰
شعار مرگ بر آمریکای نمایندگان در مجلس زمانی تاثیر دراه که از محصولات آمریکایی برای رفاه و آسایش خودشون استفاده نکنند . (3929352) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۳:۵۲:۲۱
آمار بگیرید ببینید چند نفر از آقایان نماینده ها کت و شلوار دوخت ایران با پارچه ایرانی می پوشند؟ (3929081) (alef-13)
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۴:۱۴:۱۱
داداش این تازگی نداره شما ساختمان داخلی مجلس ما رو با مجلس انگلیس و آمریکا مقایسه کنید به اسراف بیش از حد پی می برید آنها بدون کوچکترین تشریفاتی در کنار هم نشسته اند اما نمایندگان ما از سیستم رایانه ای، صوتی و رفاهی پیشرفته برخوردارند.س (3929129) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۴:۳۱:۳۴
این هم از مجلس... دلمون به کجا خوش باشه که درست کار میکنه؟؟!!.... (3929161) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۴:۳۷:۵۸
وای بر ما (3929177) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۶:۰۸:۵۹
چرا وای برما ؟!
وای بر نماینده های ما (3929355) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۵:۱۱:۵۵
وای به روزی که بگندد نمک!!! (3929243) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۵:۲۲:۱۵
فردی که برای ورود به مجلس میلیارها ریال هزینه می کند هیچ بهره ای از انقلابی گری ندارد. این طبیعی ترین رخدادی است که می توان از چنین نمایندگانی انتظار داشت. تجمل گرایی در همه جای دستگاه های دولتی و حکومتی رخ نمون شده است. (3929265) (alef-13)
 
سید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۵:۲۷:۴۸
شدیدا موافق اینم که باید از کالای ایرانی در مراکز دولتی استفاده کرد واقعا خیلی ناراحت کنندست که نمایندگان بر کفپوش امریکایی شعار مرگ بر امریکا میدن... (3929273) (alef-13)
 
امید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۵:۴۷:۲۶
مجلس خودش به فیش های حقوقی و وام کارمندای ایراد میگیرد ولی خودش جور دیگر عمل میکند. (3929307) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۵:۴۷:۲۹
اقتصاد مقاومتی و زندگی اسلامی و انسانی را مرحوم آیت اله طالقانی می دانست که در مجلس روی زمین می نشست. این مجلسیان که چه مجلسی برای خود ساخته اند. احترام قلبی مردم به افرادی چون آیت اله طالقانی تعلق داردت. (3929308) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۰ ۱۶:۰۷:۰۹
شعار نمایندگان این شده

مرگ بر امریکا..... درود بر اجناسش (3929347) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.