توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448169
پرداخت بلاعوض خسارت به 15 هزار باغدار مازندران
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران گفت: 15 هزار باغدار خسارت‌دیده از کمک بلاعوض دولت برخوردار شدند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۱
به گزارش ایسنا، دلاور حیدرپور درباره پرداخت کمک بلاعوض دولت به باغداران خسارت‌دیده از برف اخیر اظهار کرد: تاکنون بهای 45 هزار تن محصول خسارت دیده به 15 هزار و 500 باغدار پرداخت شد. از 30 میلیارد تومان تسهیلات بلاعوضی که دولت در اختیار خسارت‌دیدگان مازندران قرار دارد تاکنون 10 میلیارد تومان آن به باغداران پرداخت شد و پرداختی‌ها تا زمانی ادامه دارد که 30 میلیارد تومان به پایان برسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران افزود: اسناد از بهره‌برداران جمع‌آوری شد و تمام مدارک باغداران خسارت‌دیده در سامانه به ثبت می‌رسد و به محض آماده شدن از طریق سامانه سازمان برنامه و بودجه و بانک کشاورزی پرداخت می‌شود.

حیدرپور خاطرنشان کرد: تاکنون پرداخت تسهیلات بلاعوض به باغداران خسارت‌دیده شهرستان‌های بهشهر، نکا، ساری، میاندورود، جویبار، سیمرغ، بابلسر، آمل، محمودآباد، نور، رامسر، گلوگاه، سوادکوه شمالی، فریدونکنار، عباس‌آباد و چالوس پرداخت شد. برای هر کیلوگرم در مرحله اول 220 تومان پرداخت می‌شود. 50 میلیارد تومان کمک بلاعوض دیگر مصوب شد که به محض دریافت در مرحله بعدی به باغداران پرداخت می‌شود و به‌دلیل تکمیل بودن پرونده‌ها زمان زیادی برای پرداخت نیاز نیست و در اسرع وقت پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اضافه کرد: پرداخت بهای کیوی‌های خسارت‌دیده هر کیلوگرم 600 تومان در شهرستان‌های نوشهر، عباس‌آباد و چالوس انجام شد و شهرستان‌های رامسر و تنکابن از امروز آغاز شد و تا آخر هفته به‌صورت کامل تسویه حساب می‌شود.

حیدرپور خاطرنشان کرد: خرید تضمینی 38 هزار تن پرتقال شب عید انجام شد و در مرحله نخست پرداخت 20 درصد آن آغاز شد و تا دو هفته آینده بخشی از پول خرید تضمینی را بدهند پرداخت خواهیم کرد، تأکید کرد: بیشتر پرداختی‌ها تا پایان اسفندماه کامل می‌شود.

وی بیان کرد: پرداخت کمک بلاعوض برای 130 هزار تن پرتقال‌هایی است که از چرخه مصرف خارج شد و تاکنون 45 هزار تن آن پرداخت شد و آمادگی داریم یک مرحله دیگر با خرید پرتقال‌هایی که از چرخه مصرف خارج شده است و اقبال بازار را ندارد به باغداران کمک کنیم.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: یکی از مصوبات دولت پرداخت وام 10 درصدی بود که پیگیر هستیم این امر عملیاتی شود و با عملیاتی شدن آن بخش عمده‌ای از باغدارانی که خسارت‌شان بیشتر بود و یا کمک بلاعوض کمتر از خسارت آنها بود و یا باغدارانی که در لیست قرار نداشتند بتوانیم در آن مرحله کمک کنیم که با مصوبه شب گذشته جلسه مشترک با دکتر نوبخت، مقرر شد تا پایان سال این موضوع عملیاتی شود.حیدرپور ادامه داد: 200 میلیارد تومان تسهیلات می‌تواند به 50 هزار باغدار کمک کند و با پرداخت کمک‌های بلاعوض 100 هزار باغدار تحت‌پوشش قرار گرفتند و به بخشی از خسارت‌های آنان کمک شد. تلاش ما بر این است کمکی به خسارت‌دیدگان کنیم هرچند خسارت‌های آنان قابل جبران نیست اما سعی ما بر این است کمترین اشتباه را در کمک به باغداران داشته باشیم.
 
کلمات کلیدی : خسارت + باغداران مازندران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.