توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478562
واکنش «دی‌کاپریو» به تصمیم جنجالی «ترامپ»
تاریخ انتشار : جمعه ۱۲ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۲
ایسنا نوشت: «لئوناردو دی‌کاپریو» تصمیم «ترامپ» مبنی بر خروج امریکا از توافق آب‌ وهوایی پاریس را یک تهدید برای آینده زمین دانست.

«لئوناردو دی‌کاپریو» بازیگر سرشناس آمریکایی که فعالیت‌های بسیار زیادی نیز در زمینه محیط زیست ومنابع طبیعی نیز دارد در واکنش به تصمیم اخیر «ترامپ» مبنی بر خروج امریکا از توافق آب‌ وهوایی پاریس، در صفحه اینستاگرام خود نوشت: " امروز قابلیت زندگی در سیاه ما در آینده با تصمیم بی‌توجهانه رئیس جمهور «دونالد ترامپ» تهدید شد. آینده ما در این سیاره امروز پیش از هر زمان دیگری در خطر است."

وی در ادامه مطبلش آورده است: "این اقدام برای آمریکایی‌ها و همه کسانی که در جامعه جهانی در پی یک رهبری قدرتمند در مسائل آب وهوایی بودند بسیار ناامیدکننده است. امروز بیش از هر زمان دیگری باید برای حل مشکلات آب و هوایی مصمم باشیم و رهبرانی که حقایق علمی و واقعیات تجربی اعتقادی ندارند را به چالش بکشیم. زمان آن است که همه بایستیم، سازماندهی کنیم و با تلاش مجدد انرژی‌هاییمان را به سمت اقدامات سیاسی مردمی سوق دهیم".

در ماه دسامبر سال ۲۰۱۵، ۱۹۵ کشور در پایان نشستی در پاریس، کنوانسیون سازمان ملل در مورد مقابله با تغییرات اقلیمی - موسوم به پیمان پاریس - را با هدف تلاش در راستای کاهش میزان آلودگی ناشی از گازهای گلخانه‌ای امضا کردند. براساس این پیمان، میزان تولید گازهای کربنی باید در حدی باشد که تا گرمایش زمین تا سال ۲۰۵۰ از دو درجه بیشتر نشود.

«دی کاپریو» اولین‌بار در سال ۱۹۹۳ برای فیلم «یه چیزی گیلبرت گریپ را آزار می‌ده» نامزد جایزه نقش مکمل اسکار شد و سپس در سال‌های ۲۰۰۵ (هوانورد)،‌ ۲۰۰۶ (الماس خونین)، ۲۰۱۴ (گرگ وال استریت) نیز مجددا نامزد اسکار بازیگری شد تا سرانجام امسال برای بازی در فیلم «بازگشته» موفق به کسب این جایزه مهم سینمایی شود.

پروژه مستندی او با موضوع تغییرات آب و هوایی با عنوان «پیش از طوفان» است، سال گذشته در آمریکا اکران شد و موفق به کسب جایزه بهترین مستند جوایز فیلم هالیوود شد.
 
کلمات کلیدی : ترامپ ،تغییرات آب و هوایی ، گرمایش جهانی ، محیط زیست
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.