توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 419998
رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران: تهران شهری "معلول" است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰
رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه 11 درصد جمعیت شهری کشور دارای درجاتی از معلولیت هستند، گفت: به عبارتی در کلانشهر 9 میلیونی تهران یک میلیون نفر دارای نوعی معلولیت هستند و این در حالی است که شهر تهران به دلیل فراهم نبودن زیرساخت‌ها خود معلول است.

محمد حقانی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به روز جهانی معلولان، افزود: براساس آمارهای سازمان بهزیستی 4 درصد افراد جامعه دچار معلولیت شدید هستند و براساس این آمار هزاران معلول ضایعه نخاعی در کشور وجود دارند که بخش زیادی از آنها در تصادفات رانندگی دچار معلولیت شده و برای همیشه بر روی ویلچر می‌نشینند و این در حالی است که براساس همین آمار یک درصد جامعه نیز از مشکل نابینایی رنج می‌برند.

وی افزود: سازمان بهداشت جهانی معلولیت را وجود اختلال در رابطه فرد و محیط تعریف کرده است و اگر به این تعریف استناد کنیم، می‌توان گفت در تهران نه تنها افراد معلول بلکه افراد سالم نیز نمی‌توانند رابطه سالمی با محیط برقرار کنند.

رییس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه این عدم ارتباط سالم ناشی از معلولیت شهر و زیرساخت‌های شهری است، گفت: واقعیت این است که شهر تهران، شهری معلول است و از معلولیت بیش از 70 درصد رنج می‌برد؛ چراکه زیرساخت‌های آن ناقص است.

حقانی در پایان با تاکید بر اینکه طی سال‌های اخیر قدم‌های زیادی در راستای در دسترس‌پذیر کردن شهر برای معلولان بخصوص در حوزه‌های مختلف از جمله حمل و نقل شهری ایجاد شده است، گفت: البته تهران برای تبدیل شدن به شهر در دسترس برای معلولان فاصله زیادی دارد و باید اهتمام جدی در این خصوص ایجاد شود.
 
کلمات کلیدی : محمد حقانی + شورای شهر تهران + کمیته محیط زیست شورای شهر تهران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.