نظر منتشر شده
۹
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425966
درسی که می شود از یلدا گرفت
بخش تعاملی الف - حسین ابراهیمی، طلبه رشته تخصصی کلام اسلامی
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۳۰


یلدا در نگاه اول چیزی نیست جز یک شب، طولانی ترین شب!، طولانی ترین مدت زمان تاریکی، چیزی که شاید در نگاه اول غم انگیز و ناراحت کننده باشد، اما ما ایرانی ها این غم انگیز ترین را تبدیل به شاد ترین لحظات کرده ایم و این معجزه ماست! و یک درس برای تمام سال.

آن چیزی که یلدا را یلدا می کند هندوانه شب چله نیست!، بلکه چلچراغ لبخند دوستان و آشنایان و پدر و مادر در کنار هم است، چلچراغ پر نور و زیبایی که در این تاریکی طولانی از با هم بودن پدید می آید! و این بسیار زیبا و درس آموز است.

درسی که از یلدا می گیریم این است که تاریک ترین شب زندگی ما می تواند، زیباترین شب زندگی ما شود به شرط آنکه جلوه محبت ها و فرصت روشن کردن چراغ لبخند و مهمانی گرم همدلی ها را ببینیم و فراهم آوریم.

 یلدا به ما این درس را می دهد که می شود از سخت ترین لحظه ها، بهترین استفاده ها را برد، مردم از تاریکی یلدا برای نزدیک تر شدن به هم استفاده می کنند و البته چراغ محبت در تاریکی سختی هاست که جلوه می کند!، یکی از خاصیت های تاریکی های زندگی آن است که در آن ها دل های با محبت کنار هم جمع می شوند، تاریکی هایی که دل های ما را به هم نزدیک تر کنند، در واقع روشنی هستند!

در تمام تاریکی های زندگی یلدایی نهفته است، جایی که می توان غمی را به شادی بدل کرد و تنهایی کسی را از بین برد و چراغ محبت را روشن نمود،باید از تاریکی شب های زندگی برای روشن کردن چراغ محبت و دوستی استفاده کرد که این در واقع جشن انسانیت خواهد بود.

فراموش نکنیم که یلدا برای ما یک درس است، درسی برای تمام سال.
 
کلمات کلیدی : حسین ابراهیمی
 
Romania
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۴:۳۵:۴۷
یلدا را جشن گرفتن را به فال نیک میگیریم که خانوداه با این وضع هم دور هم جمع میشوند یلدا یعنی یادمان باشد خانواده ارزش بسیاری دارد به هر بهانه ای حتی اینکه شبی طولانی باشد باید دور هم بود واز کنار هم بودن در خانواده شکر خدا را بجا اورد (4074701) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۱۵:۴۳:۴۲
درس بزرگ امسال برای معلم ما این بود که دولت روحانی بدجور به فکر جیب معلم ها بود و حقوق آذرماه را حتی تا سوم دی ماه نیز پرداخت نکرده تا نکند در شب یلدا آن را خرج کنند. به این می گویند درس بزرگ دولت روحانی برای ما. (4078919) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۷:۴۶:۴۷
اگر آن لبخند طبیعی که ناشی از نشاط است بر لب انسان ننشيند، زندگی بر خود انسان و بر معاشران او، جهنم خواهد شد. (4074898) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۹:۰۱:۲۹
ميگم چه خوب است كه شب يلدامان را خراب نكنيم ، حداقل اين يك شب ، عامل تفرقه و جدايي و
دوري به كناري بنهيم !! ، ... چي برادر ؟! منظورم ؟ ! منظورم معلومه برادر ! منظورم همين موبايل و گوشي است كه شده عامل تفرقه و دوري !! حالا درسته كه اين دستگاه ، مسافت هاي دور را كم كرده ، اما خودمان را كه به هم نزديك بوديم از همديگر دور !! حالا اين شب يلدا يك فرصتي است ، خودمان را به هم نزديكتر بكنيم ، دل ها يمان را ، قلب هايمان را !! واتساپ و تلگرام و امثالهم ،حداقل براي يك شب كناري بگذاريم !! به قول مادر اوسا حسن اين همه برنج و نخود و لوبيا پاك نكنيم !! منظور از نخود و لوبيا ؟ ... منظور اين است كه اين همه به دكمه هاي اين گوشي ها از صبح تا شب واز شب تا نيمه شب ور نرويم !! به هرحال شب يلدا فرصت خوبي است كه در كمال صفا و مهرباني و يكرنگي و يكدلي بار ديگر كنار هم ... مثل ايرانيان قديم ، پراز مهر و صفا !!!! (4075002) (alef-13)
 
رضا
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۹-۳۰ ۱۹:۳۶:۲۶
زیبا بود! تشکر از نویسنده! (4075032) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۱ ۰۲:۵۶:۴۳
شب یلدا به فکر انسانهای فقیری که در این کشور به لقمه نانی محتاج هستند باشیم (4075350) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۱ ۰۸:۳۲:۰۵
فعلا که به اسم آذربایجان ثبت شده ... یکی دیگه به افتخارات سازمان میراث فرهنگی خواب زده مااضافه شد !!!!! (4075485) (alef-11)
 
Canada
۱۳۹۵-۱۰-۰۲ ۰۴:۲۵:۲۵
ماخذ عکس چیه یا مال کیه یا کی انو کشیده، الحق و الانصاف دست مریزاد به این عکس (4076734) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۰۳ ۲۱:۰۲:۴۹
شب یلدا رو بخاطر اینکه طولانی ترین شبه جشن نمیگیرن، بخاطر اینکه اخرین شب طولانیه و از فرداش روزها بلند میشه جشن میگیرن. (4079313) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته