نظر منتشر شده
۱۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 352967
زمان واریز یارانه نقدی اردیبهشت و حذف سه دهك پردرآمد
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۸
شصت و سومین مرحله از پرداخت یارانه نقدی اردیبهشت ماه ۹۵، ساعت ۲۴ يكشنبه ۲۶ به حساب سرپرستان خانوار واريز و موعد تحقق افزايش اشتغال در كشور فرا می رسد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، مبلغ اين واريز همچون گذشته ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است كه در موعد مقرر قابل برداشت است.

واريز يارانه از ابتدا برای افرادی بود كه دارای درآمد ماهانه اندكی بودند، اما اين امر محقق نشد و اين مبلغ به تمام اقشار جامعه در نظر گرفته شد، مبلغی كه بودجه زيادی را به خود اختصاص می داد.

بر همين اساس می توان گفت كه پرداخت اين مبلغ از ابتدا تا كنون با اما و اگرهای متعددی همراه بود و از آن زمان تا كنون بسياری از افراد از گردونه دريافت يارانه حذف شدند و با توجه به اظهارات ميدری معاون رفاهی وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعی به دليل نبود بانك جامع اطلاعاتی در حذف يارانه بگيران اشتباهاتی نيز صورت گرفته است و افرادی كه حتی كمتر از يك ميليون تومان درآمد داشتند نيز حذف شدند.

اما در آخرين اقدام و با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی و علی رغم مخالفت دولت، پرداخت يارانه به سه دهك پردرآمد در اين ماه لغو می شود و بودجه باقی مانده به اشتغال جوانان اختصاص پيدا می كند.

محمدرضا پورابراهیمی سخنگوی كمیسیون تلفیق مجلس شوری اسلامی در خصوص حذف ۲۴ میلیون یارانه بگیر در سال۹۵، اظهار داشت: با توجه به بررسی تبصره ۱۴ موضوع هدفمندی یارانه ها در جلسه كمیسیون تلفیق با نظر موافق دولت به اجماع رسیدیم كه بخشی از منابع نقدی كه حذف آن برای دهك های پردرآمد جامعه مشكلی ایجاد نمی كند به حوزه اشتغال و تولید اختصاص داده شود.

وی گفت: بر همین اساس حذف ۳ دهك پردرآمد از لیست یارانه بگیران در سال ۹۵ به تصویب نمایندگان مجلس شورای اسلامی رسید.

سخنگوی كمیسیون تلفیق مجلس شوری اسلامی با بیان اینكه ۷۰ درصد از جمعیت كشور همانند سابق یارانه خود را دریافت می كنند، تصریح كرد: بر اساس این مصوبه۳ دهك پردرآمد به تشخیص دولت و محورهایی كه در مصوبه كمیسیون تلفیق مطرح شدند از لیست یارانه بگیران ۹۵ حذف می شوند.

پورابراهیمی اظهار داشت:بر اساس پیش بینی ما در صورتی كه دولت تا پایان سال حذف یارانه بگیران را با دقت انجام دهد بالغ بر ۱۰ تا ۱۲ هزار میلیارد تومان از منابع آزاد شده و به حوزه اشتغال و تولید اختصاص داده می شود.

وی ادامه داد: در همین راستا ۳۰ درصد از منابع آزاد شده در بخش خوداشتغالی با اولویت افراد تحت پوشش كمیته امداد، بهزیستی، فارغ التحصیلان دانشگاهی و مجموعه ای كه قانون مقرر كرده است اختصاص پیدا می كند.

وی گفت: با توجه به اینكه اشتغال چالش اصلی مردم و از جمله مباحث اقتصادی كشور است، نمایندگان مجلس موافق هستند كه منابع آزاد شده از حذف یارانه بگیران بیشتر در بخش تولید، اشتغال و رونق اقتصادی هزینه شود.

هرچند با توجه به اظهارات عيسی منصوری معاون اشتغال و توسعه كارآفرينی وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعی سال گذشته نيز مقرر شده بود از لایحه بودجه سال ۹۴ حدود ۴ هزار میلیارد تومان از محل منابع حاصل از اجرای هدفمندسازی یارانه‌ها جهت یارانه تولید و اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان دانشگاهی اختصاص داده شود، اما نشد.

اما اميدواريم هم اكنون كه بر اساس برنامه ريزی ها و حذف سه دهك پر درآمد از ليست، مبالغ بسياری از بودجه دولت آزاد می شود مبالغ موجود صرف اشتغال شود، چرا كه از يكشنبه زمان تحقق قول و قرار های دولت و بهارستانی ها با مردم فرا می رسد و انتظار جوانان جويای كار دوچندان می شود.
 
کلمات کلیدی : یارانه
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۱۷:۵۹:۰۵
پس کشور گلستان میشود (3702997) (alef-11)
 
جهان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۱۸:۳۱:۲۸
اگر درست محل مصرفش مشخص کردد نه اینکه حق مردم بگیرند و در جیب عده ای خاص وارد شود تا حالا در کشور طرح موفقی که ما ندیده ایم خدا کند که این طرح موفق شود باز هم تکرارمی کنم تا حالا طرح موفق و درستی در کشور ندیده ایم (3703037) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۱۹:۲۱:۴۳
80 میلیون تومان تقسیم بر 45 هزار تومان میشه یارانه چند نفر که حقوق یک نفر بوده (3703110) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۱۹:۵۱:۰۴
منابع حقوق های اضافه و اختلاس ها رو هم ازاد کنید کلی منابع رو دستتون باد میکنه برای رسیدن به خلق الله (3703151) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۲۰:۱۶:۰۲
متاسفانه این یارانه در پایان سر از جیب یک آقازاده در میاره برا همین دلم خیلی میسوزه که از عموم مردم دریغ میشه و به یک نفر اختصاص پیدا می کنه (3703185) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۲۰:۱۸:۱۵
ای آقا امیدی به مصرف بهینه ی پول توسط دولت نیست پس پول را به خودمان بدهید تا حد اقل خود مردم برای آن تصمیم بگیرند (3703187) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۲۰:۱۸:۴۷
این یارانه فردا سر از جیب خودرو سازان و آقا زاده ها در میاره (3703188) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۲۱:۰۲:۲۴
این پول رو کی نوش جان می کنه؟ (3703263) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۲۱:۴۰:۲۶
اول کلا باید یارانه ها جمع بشه و به قبل از پرداخت یارانه ها برگردیم..دوم به شدت تورم زا بود .سوم اینکه کشوز به هیچ یک از اهداف گفته شده نرسید. (3703326) (alef-11)
 
فرید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۲۲:۴۹:۲۲
نکند این سخن هم مثل همان کلید رویایی شود که هیچ قفلی را وا نکرد بلکه تو قفله گیر کرده ومشکلات بیشتر شده .این سخنان بیشتر شبیه جک هست چرا صغری کبری می چینید بگید نمیدیم والسلام (3703428) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۲۲:۵۹:۵۷
غلط: سه دهک پردرامد
درست: سه دهک پردرامد"تر" (3703448) (alef-11)
 
عمار
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۲۳:۱۲:۲۶
دولت به خاطر اینکه رای ثروتمندان را در انتخابات از دست ندهد مخالف حذف یارانه ثروتمندان است!!!!! (3703459) (alef-11)
 
حسین
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۲۳:۱۴:۳۶
هر کی پولدار و بازاریه قطع کنید مال اونها را بدید فقیر های جامعه (3703463) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۴ ۲۳:۴۵:۱۴
من پس از قطع یارانه به سامانۀ اعتراض به قطع یارانه ها رفتم وتقاضای رسیدگی کردم.پس از حدود چهل روز با من تماس گرفتند وپرسیدند شما افرادی با بیماریهای خاص وصعب العلاج درمنزل دارید؟پاسخ دادم خیر.گفتند پس شما مشمول دریافت نمیشید.گفتم میشه علت قطع یارانه رو بدونم؟من که بازنشسته ومستمری بگیر هستم وپس از بیست سال مستأجری سه ساله که صاحب خونه شدم،ماشین هم ندارم وکلی هم قسط بانک میدم!!!اون خانم پاسخ داد به ما ربطی نداره ووظیفۀ ما این بود که شما رو مطلع کنیم. گفتم آخه افراد زیادی رو میشناسم که همه چسیز دارند و یارانه شون هنوز برقراره...تلفن رو قطع کرد. (3703507) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۵ ۰۱:۲۵:۴۰
به حقوق مدیران اضافه شود (3703590) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۲-۲۵ ۰۵:۳۸:۱۹
عجب بخدا گیر افتادیم من که دوست ندارم اشتغال ایجاد بشه اشتغالی که باید از هزار فیلتر رد بشی تا استخدام بشی رو من نمی خوام بمونه همون با پارتی بازی آدم بره سر کار خیلی بهتره (3703668) (alef-11)
 
حامد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۲-۲۵ ۰۹:۳۴:۵۸
پولی که از طریق جریمه های راهنمایی رانندگی از مردم گرفته می شودبیشتر از یارانه ای است که به مردم داده می شود. (3703960) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.