نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 400756
اگر دو روز حمام‌نکنید این بلاها سر بدنتان می‌افتد!
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۰۰
بررسی‌ها نشان داده است اگر فقط دور حمام نروید باکتری‌های موجود در بدن می‌تواند شما را در معرض ابتلا به بیماری قرار دهد.
 
به گزارش ايران خبر، در قرون وسطی حمام کردن اتفاق معمولی نبود و آن طور که در تاریخ ثبت شده است، حتی در برخی مناطق نوعی رفتار غیراخلاقی تلقی می‌شد.

با این وجود در عصر حاضر دوش گرفتن و حمام کردن یک اتفاق روزمره محسوب می‌شود که برای حفظ بهداشت و نظافت تاکید زیادی روی آن شده است. ولی آیا تاکنون فکر کرده‌اید که اگر تنها ۲روز به حمام نرویم چه اتفاقی می‌افتد؟

حمام نکردن در این روزها از جمله اتفاقاتی محسوب می‌شود که فقط در شرایط فوق العاده آن را انجام می‌دهیم. ولی همین کار می‌تواند مشکلات و تبعات فراوانی به همراه داشته باشد.

 دانشمندان در یک بررسی جدید به این نتیجه رسیدند که بدن انسان بیش از 100 نوع باکتری و 40 نوع قارچ را در خود جا داده است. گروهی از این باکتری‌ها و قارچ‌ها برای بدن انسان مفید و گروه دیگر مضر هستند. برای آنکه باکتری‌های مفید بتوانند انواع مضر را دور کنند، نیازمند آن هستند که به کمک انواع شوینده‌ها و آب فعالیت مذکور را انجام دهند.

یک روز پس از حمام کردن باکتری‌های مضر فعالیت خود را برای تولید مثل و گسترش در سطح بدن آغاز می‌کنند. اگر این فرآیند تا روز دوم ادامه داشته باشد، باکتری‌ها حتی می‌توانند تمام سطح بدن را بپوشانند و فرد را در معرض ابتلا به بیماری قرار دهند.

زمانی که باکتری‌ها پروتئین و اسیدهای چرب را در بدن انسان مصرف می‌کنند،‌ گازهایی ازآنها متصاعد می‌شود که در اصل عامل بوی بد بدن انسان است. این گازها می‌توانند 30 نوع بوی نامطبوع ایجاد کنند.

از آنجایی که پوست بدن انسان خاصیت روغنی و نمکی دارد، دو روز حمام نکردن باعث می‌شود بدن انسان در معرض التهاب و لکه‌های پوستی قرار بگیرد.
 
کلمات کلیدی : حمام کردن+سلامتی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۹ ۰۳:۱۴:۳۸
ما در خدمت سربازی و پادگانمان 2 هفته یک بار هم حمام نداشتیم الان هم همینطور است و بد تر (3968376) (alef-13)
 
حبیب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۹ ۱۱:۴۲:۵۵
این در مورد تهرانی ها و اصفهانی ها که مشکل آب ندارند صادق است اما ما شهرستانی ها مشکل آب داریم و در نصف شب هم فشار آب آنقدر کم است که به زور هفته ای یکبار حمام می رویم. (3968620) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.