نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 450619
«پارازیت» مشکلی برای سلامتی ایجاد نمی کند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۱۰

مدیرکل مخابرات استان کرمان وی با بیان اینکه پارازیت ها جزو پرتوهای غیر یونیزان هستند و برای سلامتی مشکلی ایجاد نمی کنند و در واقع امواج الکترو مغناطیس بر اساس طول موج و فرکانس طبقه بندی می‌شوند و هر چه طول موج کوتاه تر باشد، فرکانس بیشتر ایجاد کرده و می‌تواند مشکل ایجاد کند.


به گزارش ایسنا، مدیرکل مخابرات استان کرمان وی با بیان اینکه پارازیت ها جزو پرتوهای غیر یونیزان هستند و برای سلامتی مشکلی ایجاد نمی کنند و در واقع امواج الکترو مغناطیس بر اساس طول موج و فرکانس طبقه بندی می‌شوند و هر چه طول موج کوتاه تر باشد، فرکانس بیشتر ایجاد کرده و می‌تواند مشکل ایجاد کند.

محمد دوست محمدی در کمیسیون امنیتی استان با هدف بررسی موضوع شایعات، ناامنی‌های روانی در فضای مجازی، امواج الکترومغناطیس و پرتوهای دکل های مخابراتی با بیان این که تششع اموج تلفن های همراه بیش از حد مجاز وجود ندارد، افزود: تعدد دکل‌ها در برخی شهرها تنها به دلیل ترافیک و تعداد کاربر بیشتر است و در شهرستان های کرمان، رفسنجان و سیرجان و جیرفت توسعه سایت‌ها انجام شده است.

وی با اشاره به این که بازرسی‌های دوره ای و فصلی از دکل ها صورت می‌گیرد و اپراتورهای متخلف جریمه می‌شوند، خاطرنشان کرد: تاکنون هیچ تخلفی در این رابطه نداشته‌ایم. باید اطلاع رسانی لازم به مردم صورت گیرد و تصورات نادرستی که در جامعه ایجاد شده، اصلاح گردد، زیرا برخلاف تصور عموم مردم، هرچه فاصله از دکل های مخابراتی بیشتر شود، گوشی‌ها به فرستنده و گیرنده‌های قوی تری تبدیل می شوند که ضرر بیشتری برای سلامتی دارد.

مدیرکل مخابرات استان کرمان با بیان این که اپراتورها برنامه‌های توسعه‌ای خاص خودشان را دارند و سه اپراتور همراه اول با 60 درصد پوشش،  ایرانسل با 35 درصد پوشش و رایتل با 5 درصد پوشش در سطح استان فعال هستند، اظهارکرد: متاسفانه عدم آگاهی برخی از افراد باعث شده است که نگرانی هایی را در این زمینه شاهد باشیم در حالی که به عنوان مثال امواج تلویزیونی 15 برابر توان سیگنال بیشتری نسبت به امواج موبایل دارند.

وی با بیان این که امواج ماکروویو غیر یون ساز هستند و پرتوهایی مانند اشعه ایکس و گاما مشمول پرتوهای یونیزان هستند، اظهار کرد: دکل های شهر کرمان مورد بررسی قرار گرفته و امواج کلیه این دکل ها در حد مجاز است و جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.
 
 
کلمات کلیدی : پارازیت+ سلامتی+ امواج الکترو مغناطیس
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۲۱:۱۶:۰۹
پس چرا روز و شب میگن امواج موبایل و وای فای برای بدن ضرر داره؟ (4183501) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۲۱:۳۰:۴۹
عجب!¡!¡!¡!!!!!!!!!!¡!¡!!!؟؟?؟?؟? (4183514) (alef-11)
 
راوی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۲۱:۵۳:۰۶
سلام

مگر پارازیت هم داریم که این مسئله بزرگنمایی میشود؟ (4183542) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۲ ۲۲:۵۴:۵۳
تحصيلات ايشان چه هست؟ (4183608) (alef-11)
 
K
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۰:۱۳:۴۲
بله یک مقدار دیگه با ایشون صحبت بشه میگن پارازیت مفیدهم هست روزی سه مرتبه هر هشت ساعت مستمرا خودتان را در معرض پا ازیت قرار دهید . ...بله درست میگن مشکلی ندارد جز سرطان،سکته مغزی،جهش ژنتیکی،نازایی و ناباروری و پرخاشگری ...حالا اینام که مشکل نیست تو دو روز دنیا چهار تا قسط نداده از دنیا میرین اونم بنفع شما،حقوق نجومی یا ثروت هزار میلیاردی برخی وزرا رو ندارین که نا راحت از دست دادنش باشین والا... (4183650) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۰:۴۲:۲۴
سلام ايشان در مورد اين امواج هزار سال تحقيق كرده اند و روي ميليونها نفر ازمابش ولي همه از سرطان مردند (4183662) (alef-13)
 
کریم
Romania
۱۳۹۵-۱۲-۱۳ ۰۱:۱۴:۲۶
جالبه که مدیر کل باید در زمینه غیر تخصصی خودش نظر بده (4183679) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.