توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 503158
پاسخ نماینده ایران در سازمان ملل به اظهارات اخیر «نیکی هیلی» علیه ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۲:۰۵
نماینده ایران در سازمان ملل اظهارات همتای آمریکایی‌اش را عاری از هرگونه حقیقت و ناسازگار با بند ۲۸ توافق هسته‌ای توصیف کرد.

به گزارش فارس، «غلامعلی خوشرو» نماینده ایران در سازمان ملل روز جمعه در بیانیه‌ای به اظهارات اخیر «نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل علیه ایران، پاسخ داد.

ترجمه متن کامل بیانیه در ادامه آمده است: 

بیانیه مطبوعاتی ۱۵ آگوست نماینده ایالات متحده در سازمان ملل در مورد ایران تهی از هرگونه حقیقتی است. اظهارات و اتهامات بی‌پایه‌ طرح‌شده [در این بیانیه] علیه ایران تازه‌ترین نمونه از مجموعه گفته‌های تحریک‌آمیز، تهدیدات آشکار و اقدامات غیرمسئولانه شماری از مقامات ارشد دولت ایالات متحده در جهت تخریب وجهه ایران و تضعیف برجام در مغایرت با تعهدات ایالات متحده ذیل بند ۲۸ توافق هسته‌ای است.

نماینده ایالات متحده باید به جای تحریف اظهارات اخیر رئیس‌جمهور [حسن] روحانی، به درس‌های تاریخ توجه کرده و به برخی مقامات دولت ایالات متحده توصیه کند که از تکرار اشتباهات گذشته خودداری کنند. رئیس‌جمهور روحانی در اظهارات روز ۱۵ آگوست خود تأکید کرد که «ایران به تعهدات خود پایبند است و هر تخلفی را از جانب دیگران به جد پیگیری خواهد کرد و به تناسب پاسخ خواهد داد. آن‌ها که تلاش می‌کنند مجدداً به زبان تحریم و تهدید بازگردند، زندانی اوهام گذشته خود هستند و با دشمن‌تراشی و هراس‌افکنی تنها خود را از مزایای صلح محروم می‌کنند.»

اشتباهات و مداخلات نظامی دو دهه گذشته ایالات متحده در خاورمیانه، منطقه را بی‌ثبات کرده و به افراط‌گرایی خشن، تروریسم و تنش دامن زده است. مواضع افراطی و کوته‌نظرانه‌ای که از سوی برخی مقامات ارشد ایالات متحده علیه ایران اتخاذ شده، می‌تواند به تشدید بی‌ثباتی در منطقه منجر شود. ایران به عنوان یک نیروی ثبات‌آور در منطقه به نحوی مسئولانه در حال ریشه‌کن‌ کردن داعش در سوریه و عراق است و همچنان مصمم به رسیدن به خاورمیانه‌ای آرام، باثبات و مرفه و عاری از افراط‌گرایی، تروریسم، مداخلات فرامنطقه‌ای و تسلیحات کشتار جمعی است. ایران برای ادامه همکاری با دولت‌های منطقه جهت دستیابی به اهداف مشترک و پاسخ به چالش‌های موجود در منطقه، آماده است.
 
کلمات کلیدی : سازمان ملل+نیکی هیلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.