توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 438767
«نیکی هیلی» نماینده آمریکا در سازمان ملل شد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۲۱
مجلس سنای آمریکا با اکثریت آراء فرماندار ایالت کارولینای جنوبی را برای ریاست هیأت نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل مورد تأیید قرار داد.به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز،‌ مجلس سنای آمریکا روز سه شنبه با اکثریت آراء «نیکی هیلی» فرماندار جمهوریخواه ایالت کارولینای جنوبی را برای ریاست هیأت نمایندگی دائم آمریکا در سازمان ملل مورد تأیید قرار داد و بدین ترتیب،‌ تیم امنیت ملی ترامپ تکمیل شد.

گفتنی است که ۹۶ تن از سناتورهای مجلس سنای فدرال به «نیکی هیلی» رأی مثبت و تنها چهار سناتور به وی رأی منفی دادند که این سناتورها عبارت بودند از «تام اودال»، «کریس کانز»، «مارتین هاینریش» و «برنی ساندرز».

به رغم تمجید اکثر قانونگذاران کنگره از «نیکی هیلی» فرماندار ۴۵ ساله ایالت کارولینای جنوبی،‌ تعدادی نیز از بی تجربگی وی در حوزه روابط خارجی ابراز نگرانی می کنند. گفتنی است که «نیکی هیلی» تنها متصدی مقامات اجرایی در سطح ایالتی آمریکا بوده است.

سناتور کانز در اینباره گفت که «مقام سفیر آمریکا در سازمان ملل نیازمند برخورداری از سطح بالایی از تخصص در امور بین المللی است، و فردی که در حال آموختن در حین خدمت است برای این سمت مناسب نیست». 
 
کلمات کلیدی : نیکی هیلی+آمریکا +سازمان ملل
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.