توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 443918
گزارش/
10 ویژگی جدید ویندوز 10 که در بروزرسانی جدید اضافه می‌شوند
بخش دانش و فناوری الف،21 بهمن95
ویندوز 10 نسبت به نسخه های قبل خود تغییرات مثبتی داشته که میتوان آن را در قالب ویندوز های موفق مایکروسافت طبقه بندی کرد.
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۳
باشگاه خبرنگاران؛بهار آینده مایکروسافت جدیدترین بروزرسانی بزرگ ویندوز10 را منتشر خواهد کرد. این بروزرسانی شامل  نرم‌افزار های سه بعدی جدید، همگام سازی با فناوری واقعیت مجازی  و بازی های 4 بعدی خواهد بود. البته نیاز نیست که دارای کارت گرافیک حرفه ای یا هدست واقعیت مجازی باشید. و میتوانید از ویندوزتان به راحتی قبل استفاده کنید.

اما چندین ویژگی پرکاربرد ویندوز در این بروزرسانی بهبود میابند که به 10 تا از مهمترین های آن اشاره خواهیم کرد.

1- صفحه تنظیمات دقیقتر  و هوشمندتر
اگر قبلا سری به قسمت بلوتوث در تنظیمات ویندوز 10 زده باشید ، گزینه اضافه کردن  دستگاه جدید "Add a Device" را نمی یافتید. که واقعا عجیب بود. البته راه سختی برای این کار وجود داشت، اما  در آپدیت جدید با اضافه شدن این دکمه مشکل حل شده و بسیار آسان میتوانید اقدام به اضافه و حذف  دستگاه های بلوتوث کنید.
برای این کار میتوانید به تنظیمات ویندوز رفته و به صفحه جداگانه "Bluetooth" رفته  و تنظیمات دلخواهتان را به راحتی انجام دهید.

10 ویژگی جدید ویندوز 10 که در بروزرسانی جدید اضافه میشوند.


2- آزاد کردن فضای هارد دیسک تنها با یک کلیک

اگر فضای هارد دیسک شما در حال پر شدن است در آپدیت جدید راه حل سریعی برای شما اضافه شده است. تنها با یک کلیک تمام فایل های اضافه  ویندوز را که به دلیل کارکرد برنامه و ویندوز به طور موقت به وجود می آیند را از بین ببرید.

برای این کار کافی است به  آدرس زیر بروید:
 
Settings > System > Storage
و گزینه " Storage sense"  را فعال کنید.
با فعال کردن این گزینه ویندوز به طور خودکار فایل های temp غیر مفید و فایل های داخل سطل آشغال را بعهد از 30 روز حذف میکند

 
10 ویژگی جدید ویندوز 10 که در بروزرسانی جدید اضافه میشوند.

3- نوار لغزان در " Action Center "

اگر درگوشه سمت راست نمایشگر موس خود را بکشید  منویی نمایان میشود که به آن Action Center میگویند که امکان کنترل میزان صدا و روشنایی تصویر در آن قرار دارد.
 درحال حاضر وقتی بخواهید از این قسمت برای تنظیم روشنایی استفاده کنید به صورت 25 درصد افزایش یا کم میشد. اما در بروزسانی جدید این قابلیت به نوار لغزان تبدیل شده است.

البته مایکروسافت میخواهد یک نوار لغزان هم برای مدیریت بهینه باطری ویندوز هم اضافه کند. که تصویرش را در پایین میبینید.

 
10 ویژگی جدید ویندوز 10 که در بروزرسانی جدید اضافه میشوند.

4- تغییر آسان تر وضوح تصویر

در حال حاضر برای تغییر  وضوع تصویر یا "resolution" باید  در صفحه دسکتاپ راست کلیک کنید ، " Display Settings" انتخاب کنید ، نوار پیمایش را پایین بیاورید و روی "Advanced display settings" کلیک کرده تا آن را پیدا کنید.

اما مایکروسافت پذیرفت تا این قابلیت را به صفحه اصلی Display Settings اضافه کند.

 
10 ویژگی جدید ویندوز 10 که در بروزرسانی جدید اضافه میشوند.

5- اضافه شدن گزینه توقف (Pause)  به آپدیت خودکار ویندوز

 یکی از موضوعاتی که در ویندوز 10 حذف شده بود و بسیار هم موجب اعتراض قرار گرفته بود ، بروزرسانی خودکار اجباری بدون هیچ تغییر ممکن در تنظیمات بود.

البته در بروزرسانی جدید هم نمیتوانید به طور کامل بروزرسانی خودکار را از کار بیندازید اما میتوانید آن را برای 35 روز به تاخیر بیندازید.

برای این کار می بایست به آدرس زیر بروید:
 
Settings > Update & security > Windows Update
سپس روی Advanced options  در زیر Update settings  کلیک کنید.

در صفحه مورد نظر گزینه Pause Updates را فعال کنید.

 
10 ویژگی جدید ویندوز 10 که در بروزرسانی جدید اضافه میشوند.

6- اتصالات اندازه گیری شده (مدیریت شده)

در اصل این قابلیت برای مدیریت میزان ترافیک اینترنت مصرفی در زمان اتصال به هات اسپات گوشی های موبایل و امثال آن طراحی شده است.
در اتصالات اندازه گیری شده یا (تحت مدیریت)  از استفاده بدون اجازه نرم افزار های مختلف به اینترنت جلوگیری میشود.

برای تعیین کردن یک اتصال به این حالت باید به آدرس:
 
Settings > Network & Internet > Ethernet
رفته و گزینه Set as metered connection را فعال کنید.
 
10 ویژگی جدید ویندوز 10 که در بروزرسانی جدید اضافه میشوند.


7-  پشتبانی از DPI بالا
 
برخی  از نرم افزارها از نمایشگر های 4K پشتبانی نمیکنند ، به همین دلیل وقتی آن ها را در این نمایشگر ها باز میکنیم به صورت تار دیده میشوند و کار با آنها سخت خواهد بود. توسعه دهدندگان مایکروسافت برای حل این مشکل در بروزرسانی جدید چاره اندیشیده اند.

برای این منظور روی نرم افزار مورد نظر خود راست کیک بکنید و گزینه "Properties" را انتخاب کنید. در منوی باز شده به تب " Compatibility" رفته و تیک گزینه "Override high DPI scaling behavior"  را فعال و در منوی کشویی حالت "System (Enhanced)" انتخاب کنید.

 
10 ویژگی جدید ویندوز 10 که در بروزرسانی جدید اضافه میشوند.

 
8- ویژگی های جدید "یادآور" ویندوز

مسلما با برنامه های یادآوری کار کرده اید؛ ویندوز هم چنین نرم افزاری دارد که میتوانید قرارهای خود را در آن ها بگذارید تا در زمان مورد نظر به شما یادآوری کند. سررسید های قسط و پرداخت ها و تاریخ چک و.... از مهمترین موضوعاتی است که میتوانید در این نرم افزار قرار دهید.

این موضع هم بسیار عالی و لذت بخش است که دستیار صوتی کورتانا این قرار ها را به شما یادآوری میکند. در آپدیت جدید  به گزینه های در دسترس برای یادآوری دو حالت "ماهانه" و "سالانه" هم اضافه شده است.

 
10 ویژگی جدید ویندوز 10 که در بروزرسانی جدید اضافه میشوند.


9- تغییرات در منوی اشتراگ گذاری

در حا حاضر منوی شیر در قسمت سمت راست صفحه ظاهر میشود و صفحه نرم افزار را کوچک میکند اما در بروزرسانی جدید به صورت منوی "پاپ آپ" هر میشود میتوانید آنچه میخواهید را به اشتراک بگذارید.

که در این منو به طور پیشفرض برخی از شبکه های اجتماعی و سرویس های پست الکترونیک موجود است.
 
10 ویژگی جدید ویندوز 10 که در بروزرسانی جدید اضافه میشوند.


10- حالت نور شب برای نور  آبی کمتر
 
اگر در شب به یک صفحه نمایش در حالت معمولی نگاه کنید ، این عمل میتواند موجب تغییر ساعت بیولوژیک شما شود و به جز خستگی و آسیب چشم ، موجب خواب ناراحت برایتان شود. در برخی از گوشی های تلفن همراه این قابلیت وجود دارد که  تصویر در شب به حالت رنگ های گرم تر تغییر یابد که در ویندوز هم این قابلیت اضافه خواهد شد.

برای این منظور باید به آدرس زیر بروید:

 
Settings > System > Display > Night light settings
 
در این قسمت میتوانید برای این ویژگی مدت زمان تعین کنید و یا براساس غروب و طلوع آفتاب تعیین کنید.
 
10 ویژگی جدید ویندوز 10 که در بروزرسانی جدید اضافه میشوند.
 
کلمات کلیدی : ویندوز 10
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.