توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 466358
فناوری بازبینی تصاویر در جام جهانی 2018 استفاده می شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۷ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۲۰
فیفا تایید کرد فناوری بازبینی تصاویر در جام جهانی روسیه مورد استفاده قرار خواهد کرفت.

به گزارش ایسنا و به نقل از اسکای اسپورت، فیفا و در راس آن جیانی اینفانتینو تایید کرد که این نهاد تصمیم گرفته تا فناوری بازبینی تصاویر (ویدئو چک) در جام جهانی روسیه مورد استفاده قرار گیرد. 

این فناوری در جام جهانی باشگاه ها مورد استفاده قرار گرفت که در این بین موافقان و مخالفانی داشت. مخالفان این فناوری عقیده داشتند، سرعت بازیهای فوتبال در این روش گرفته می شود و موافقان این طرح نیز عقیده دارند با اجرای این فناوری جلوی اشتباهات فاحش داوری گرفته خواهد شد.

این در حالی است که میشائیل پلاتینی مخالف جدی ورود فناوری ها به فوتبال بود و همین باعث شده بود تا در مدت حضور او در راس یوفا، فناوری های مختلف جایی در فوتبال نداشته باشد ولی با ورود جیانی اینفانتینو به نظر می رسد باید منتظر تحول جدی در فوتبال باشیم.

فیفا همچنین برای راضی کرذدن مخالفان تعیین کرده است که در 4 مورد تنها می توان از این فناوری استفاده کرد. اعلام گل، خطای پنالتی، کارت قرمز و اعلام خطاهای سنگین از جمله مواردی است که سرمربیان می توانند درخواست اعلام بازبینی تصاویر دهند.
 
کلمات کلیدی : جام جهانی روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.