نظر منتشر شده
۱۲۶
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 225553
من دیگر نمی خواهم یک معلم باشم
بخش تعاملی الف - محمدصادق احمدوی
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۰۳

بار دیگر روز دورازدهم اردیبهشت فرارسید و سیل تبریکات شفاهی و کتبی جهت تکریم مقام معلم سیل ­وارگونه در شبکه ­های صدا وسیما و رسانه ­های اجتماعی خودنمایی می ­کند.

سیزده سال سابقه تدریس در آموزش و پرورش دارم و دانشجوی دکتری هستم. دوستان کم کم صدایم می­زند آقای دکتر! دکتر جان! در این سال ها هر روز که به مدرسه می­رفتم با عشق و امید به تربیت فرزندان و اصلاح وضعیت فرهنگی کشور تدریس می ­نمودم. کتاب های مختلف غیر درسی، گفتگو درباره ­ی موضوعاتی که به ظاهر ممنوع و تابو بودند و تغییر دیدگاه نادرست اجتماعی و فرهنگی دانش ­آموزان حداقل کاری بود که به غیر از تدریس کتاب های خود آموزش و پرورش داشتم.

اما کم کم بعد از تاهل متوجه برخی زوایای دیگر معلمی شدم که پیش از این کمتر برای من آزار دهنده بود. هزینه ­های مراسم ساده عروسی و لنگیدن در تهیه چند وسیله­ برای شروع زندگی، چنان استرسی به زندگی ما وارد کرد که مدت کمی بعد از مراسم روانه بیمارستان شدیم. با لطف حضرت حق و قرض ­الحسنه ­های برادر خانم کارمند بانکی و برادر کوچکتر بنده­ با شغل آزاد، مراسم ساده ما به خوبی برگزار شد. هزینه ­های بیمارستان با حقوق اول ماه و عیدی آخر سال پرداخت شد و اولین عید ما بدون خریدی سپری شد. اگر دعوت یکی از دوستان مهربان در نوروز به سفر نبود و بر عهده ­گرفتن بیشتر هزینه ­ها توسط ایشان نبود سفری حتی یک روزه هم در اولین بهار مشترکمان روی نمی­ داد.

تصمیم گرفتم رها کنم تمام آنچه برای برای سرزمینم بی ­منت انجام می­ دادم چرا که در همین شروع زندگی، شرمنده خانواده خویش شده­ ام. دوستان خویش را می­ بینم که با تلاش کمتر در بازار آزاد رفاه بیشتری برای خانواده خویش فراهم کرده ­اند؛ دچار تردید می­ شوم که آیا مسیر انتخابی من درست بوده است. دوست ندارم همسر مهربانتر از جانم در سختی باشد. دوست ندارم تنم بلرزد از اینکه به مراسمی دعوت شویم و شرمنده از هدیه ندادن باشم. دوست ندارم فرزندان مرا توبیخ کنند که به فرزندان دیگران توجه کردید واز ما غافل شدید و از فراهم کردن حداقلیت برای ما ناتوان هستید.

می ­خواهم دیگر به سخن مسئولان توجه نکنم که معلمی جایگاهی دارد و ارزش آن چیست. دیگر بس است. دِین خویش را به جامعه و دولت انجام ادا کرده ­ام. حال که دولت و جامعه ما را فراموش کرده ­اند باید به فکر خویش باشیم. سال های سال است که وعده ­های مسئولان برای ما معلمان تو خالی شده است. می­ خواهم یک زندگی طبیعی داشته باشم. دیگر نمی ­خواهم یک معلم باشم.

این تصمیم را به دشواری گرفته ­ام! شاگردان سابق آنچنان از تاثیر من بر زندگی خویش سخن می ­گویند که ارزش کار معلمی برای من بیشتر نمایان شد. مناطقی که نه تنها فقر مادی در آنجا آشکار است که فقر فرهنگی حاکم بی ­چون و چرا است. زمانی که این تصمیم را گرفتم و به دوستان و همکاران اعلام کردم آنان که مذهبی بودند روی ترش کردند و از عواقب آن در زندگی، سخت سخن راندند . اما چه کنم؟

ترس از آینده ­ی نامعلوم معلمی من را به این سوی کشاند. زمانی که مشاهده می ­کنم که یکی از آشنایان با مدرکی پایین­تر از بنده وارد سازمان دولتی دیگری شده است و با یک سال سابقه دریافتی بسیار بیشتری از من دارد، متوجه می ­شوم نمی ­توان امیدی به اصلاح این نظام پر از عیب و نقص آموزش و پرورش داشت.

اگر تنها غم نان بود شاید می­شد تحمل کرد اما ...

سخن در این مورد زیاد است و درد بیشتر...
۱۳۹۳/۰۳/۲۰ ۱۰:۲۶
 
 
کلمات کلیدی : محمد صادق احمدوی
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۷:۲۴:۳۴
وفتی با خریدن یک پراید دست دوم، می توان در خیابان های بالای شهر مسافرکشی کرد و آقای خود بود، دیگر چرا باید معلم بود، کشاورز بود، کارگر بود،...... (2130605) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۰۵:۵۵
من نفهمیدم ایشان حق التدریس است یا معلم رسمی ؟اصلا داستان واقعی است یا داستان کوتاه برای هفته معلم ؟الان حقوق معلمان رسمی از کارمندان دولت بیشتر است (2130874) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۶:۳۹:۰۵
دوست عزیز معلم رسمی هستند و داستان هم واقعی واقعیه! سندش هم تو وزارت خارجه نیست (2131887) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۸ ۲۰:۲۵:۳۹
من اگر کاری بد باشد به فرزندم توصیه نمی کنم پس چرا معلمان دنبال قانونی کردن عدم استخدام غیر فرزند فرهنگی در آموزش وپرورش هستند (2134519) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۲۵ ۲۳:۴۹:۳۳
با نهایت احترام برای فرهنگیان بزرگوار، به این نکته توجه بفرمایید که با 24 ساعت کار در هفته به مدت متوسط 7 ماه در سال نباید انتظار درآمد بالاتر را داشته باشند. برای اداره یک زندگی متوسط در شرایط فعلی نیاز به 80 ساعت کار در هفته به مدت 11 ماه در سال است که برای این عزیزان ضرورت شغل دوم را مشخص می کند. (2147465) (alef-13)
 
دوست
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۹:۰۳:۳۲
نفست از جای گرم در میاد آقا (2132205) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۹:۱۲:۱۱
بله زیر حکم یه چیز دیگه ست و مزایای اعطایی چیز دیگر
در آموزش و پرورش خبری از مزایای دیگر ارگان ها که بی خود و بی جهت داده می شود، وجود ندارد (2132214) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۰:۰۹:۵۱
باسلام
خدمت دوستان وهمکاران محترم لیسانس و26 سال سابقه تدریس دارم اون زمان افتخارمیکردیم که وظیفه تعلیم تربیت دانش آموزان را برعهده میگیریم ولی کاش یکی پیدا می شد وبه ما میگفت اگه دنبال فلاکت هستی برو دنبال شغل معلمی . واقعا با این احکام آدم شرمنده اهل وعیالش می شودبنده دیگر افتخارنمی کنم که معلم هستم .وقتی خودم را با کارمندان کم سابقه دیگر ادارات مقایسه میکنم میگم واقعا معلمان اندرخم یه کوچه هستن مسولان محترم چرا؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ (2132334) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۰:۱۲:۲۸
آمار رو مطالعه کن (2132338) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۰:۲۲:۲۲
من یک معلم رسمی هستم با هجده سال سابقه کار آموزشی و مدرک کارشناسی حقوق بنده بدون کسر وام و ... 780000 تومان است البته پس از کسر مالیات و بیمه و ...
در ضمن ما هم کارمند دولت هستیم کارمند اجنبی که نیستیم عزیزم (2132365) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۱:۵۴:۴۱
حقوق کدام معلم از کارمندان دولت بیشتر شده مستند حرف بزنید (2132570) (alef-10)
 
معلم همسر مهلم
۱۳۹۳-۰۲-۱۸ ۲۰:۳۵:۴۹
حقوق معلمان قطعا از همه کارمندان و کارگران کمتر است شک نکنید (2134536) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۹ ۱۹:۰۸:۴۳
بنده هم معلم هستم اما به نظر بنده حقوق ماهیانه ما با خیلی از ارگانها برابری میکنه اما هیچ گونه مزایا یا وامی که بتواند کمک حال ما باشد نداریم بطوریکه فقط کافیست منزل مسکونی از قبل نداشته باشیم همین یکی باعث میشه فشار زیادی وارد کنه.بنده هم شرایط نزدیک به ایشون رو داشتم و الان اون علاقه به خاطر همین مسائل داره رنگ میبازه (2136164) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۲۵ ۱۲:۱۰:۳۳
از نظر حکم شاید بیشتر باشد اما از نظر دریافتی خیلی کمتر از ادارات دیگر میگیریم دیگر کارمندان حداقل به اندازه حقوق هر ماه مزایای دیگری میگیرند. (2146683) (alef-13)
 
بهرام
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۲:۴۶:۵۰
واقعا درست میفرمایید وقتی آقای زاهدی رییس کمسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی، طرح رتبه بندی معلمان را به دلیل اینکه خودش استاد دانشگاه است از دستور کار مجلس خارج میکند و میگویید این طرح شان ومنزلت اساتید دانشگاه را کم رنگ میکند باید معلمی را رها و به مسافر کشی روی آورد و جای تاسف است که این نماینده محترم یادش رفته که اگر امروز به هر مقام ومنزلتی رسیده است نتیجه خون دل های فراوان همین معلمان بوده است که امروز این طرح را بی اثر میکند و غافل است از اینکه فردا بچه و نوه و...... خود شما باید اول از زیر دست همین معلمین بگذرد تا به دانشگاه برسد وبعد پست ومقام ،تا بتواند همانند شما برای معلمین بیچاره تصمیم گیری کند!!!! (2131301) (alef-10)
 
محمود
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۲:۱۷:۵۴
سلام .30سال معلم بودم .تمام حرف هایی که 30سال پیش مسئولین میگفتند دقیقاتاالان تکرارمیکنند.لطفا جناب وزیرفیش حقوقی 1000000تومان رابردارد.پشت ان لیستی بنویسد که یک خانواده 3نفره چطور انراجرج کند بااجاره منزل که یک زندگی که دررفاه نسبی داشته باشد.ممنون (2132625) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۲-۲۴ ۲۱:۱۰:۴۴
من فهمیدم. چون خودم معلمم . تو این مملکت متاسفانه بدلیل بزرگواری معلم بهش ظلم شده . کجای کتاب خدا و قانون گفته مهم ترین شغل کشور باید کم درامد ترین هاش باشه (2145860) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۲-۲۵ ۱۰:۵۶:۵۶
حکایت ما معلم ها شبیه حکایت شخصیت "هم" در داستان "چه کسی پنیر من را جابجا کرد " است
سر جایمان نشستیم و منتظریم بقیه برای ما کار ها را درست کنند
اینطور نمی شود خودمان باید دست به کار شویم
مشکل اول، تفکر ما معلم ها ست که متاسفانه به دلایل گوناگون خیلی سطحی شده است و این بزرگترین بلای جان آموزش پرورش است.و باعث می شود کسی از ما حساب نبرد و هیچ امتیازی از لحاظ اجتماعی و اقتصادی برای ما قائل نشوند . اگر تفکرمان را درست کنیم همه مجاب می شوند به ما توجه کنند (2146568) (alef-13)
 
لیسانسه بیکار
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۷:۴۱:۵۰
اشکالی ندارد استعفا دهید تا من به جای شما معلم شوم (2130630) (alef-10)
 
گنجی
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۱:۰۰:۴۵
اشتباه شما همین است که فکر می کنید هر کس یک لیسانس گرفت می تواند معلم باشد

و همین تفکر بزرگترین ضربه را به آموزش و پرورش زده است

معلم باید معلمی را با جان و دل قبول کند و نه اینکه با اکره بیایید و تا آخر عمر از محصل هایش طلب کار باشد و فکر کند آنها باعث بدبختی اش شده اند


هر لیسانسی هم نشان داشتن سواد برای تدریس نیست

مخصوصا که فعلا دانشگاه های مختلف حراج لیسانس راه انداخته اند (2131014) (alef-10)
 
دوست
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۹:۰۵:۵۳
احسنت (2132207) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۱:۱۹:۰۵
ای چاخان !!! (2131077) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۱:۴۰:۰۳
موافقم این کارمندان قدر افیت نمی دانند اگر مثل ما 33 سالتان بود و فوق الیسانس بودید و بیکار قدر 600 هزار تومان در ماه می دانستید (2131139) (alef-10)
 
بنده خدا
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۶:۳۳:۱۵
با سلام عجب فوق لیسانسی هیستی که بلد نیستس کلمه عافیت و درست بنویسی (2131866) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۸ ۱۸:۳۲:۱۰
چند غلط املایی و نگارشی در یک خط یعنی تولید فوق لیسانس با استاندارد پراید و پز دادن به نرخ الگانس !!!!!!

همون 600 هزار تومان حقوق هم خیلی از سرت زیاده . (2134351) (alef-13)
 
حمید
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۷:۲۱:۱۴
سلام شما چه جور فوق لیسانس دارید که عافیت را افیت می نویسید (2131974) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۰:۰۲:۲۲
فوق لیسانسی که بیکاره مدرکش پشیزی نمی ارزه!
اگه غل و زنجیر معلمی نبود و بخاطر پول هایی که تحت عنوان بازنشستگی از حقوق مان کسر شده، گرفتار نبودم برای همیشه خانواده مظلومم را از شر معلمی می رهانیدم. آقا ما نخواستیم اون همه معنویات و اجر و ثواب رو، یه کمی هم به فکر خودتون باشین و مادیات رو بدین به ما!!!! (2132319) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۲:۰۳:۱۹
اگه یه کم عرضه داشته باشی این یک میلیون معلمی درامد پنج روزته (2132587) (alef-10)
 
حسن جعفری
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۱:۵۲:۴۴
با سلام
دوست عزیز ای کاش یک سال در یک مدرسه مشغول به کار بودید و این چنین جواب برای دوست و همکار بنده اعلام نمی کردید .
به خدا تمام سخننان این همکار و معلم شریف صحیح است . از بنده که بالای 20 سال سابقه دارم بپرسید تا دردهایمان را مو به مو بیان نمایم .
به خدا اگر شغلم را دوست نداشتم به هیچ عنوان اگر کلاهم در این آموزشو پرورش بی در و پیکر می افتاد برنگشته تا آن را بردارم . (2131180) (alef-10)
 
جلیل
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۳:۰۱:۵۶
اگر هم استعفا بده امکان اینکه شما معلم بشی نیست چون بایئ مجوز استخدامی صادر بشه و آزمون های استخدامی برگزار بشه فکر می کنی ما به همین سادگی معلم شدیم؟ زمانیکه من ثبت نام کردم 600000 نفر متقاضی در مقابل 40000 پذیرش وجود داشت و بعد از اون هم گزینش های مختلف انجام گرفت البته شغل معلمی برای من به شدت لذت آور و جذاب هست ولی ایرادش حقوق بسیار ناچیز هست که تعلق میگیره امروز یه یخچال گرفته بودیم اومد نصب کنه دو دقیقه هم طول نکشید 11000تومان پول نصب گرفت برای دو دقیقه اون و قت ما در روز 6 ساعت درس میدیم و بقیه شو تو خونه انجام میدیم کمتر از 30 هزار تومان میگیریم در ادارات مختلف برق آب گاز پتروشیمی شرکت نفت ده ها برابر این پول رو می گیرندو پاداش و مزایا و اضافه کاری ندارند اما ما هیچی نداریم وزیر کنونی هم فو قالعاده بی عرضه و به نظر من ضعیف ترین و بی لیاقت ترین وزیر تاریخ آموزش و پرورش هست تا حالا دو تا طرح داده که به زیان معلمین هست یکیش طرح بدون کیف و کتاب که اصلا معلوم نیست چی هست یکیش هم طرح پرداخت حقوق معلمین توسط مدیران مدارس
واسه چندر غاز حقوقی که میدن کلی هم نقشه کشیدند (2131331) (alef-10)
 
عبد الرحمن
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۳:۳۲:۰۹
اقای لیسانسه بیکار شما اول بفرمایید لیسانستان را از کجا گرفته اید(ازاد یا پیام نور) که فکر میکنید میتوانید بجای یک دکتر تدریس کنید .ثانیا مگر معلمی شغل ساده ایست که همه میخواهند انرا انجام دهند ثالثا شما هم از بیکاری حاضر هستید بجای یک معلم سر کار بروید وگرنه چند تا ادمی که دارای شغل هستند حاضر هستند معلمی کنند . (2131384) (alef-10)
 
سهراب
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۳:۴۱:۱۹
دوست عریز شما که بیکار هستین فقط به اندازه یک سر سوزن پایین تر هستین اگر استخدام شدید میفهمید که همچین اش دهن سوزی نیست فقط خودت را گرفتار کرده اید (2131424) (alef-10)
 
فرزند یه معلم از چالوس
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۴:۴۷:۵۰
همچین آش دهن سوزی نیستش.این بنده خدا این دردنامه رو نوشت که شناخت امثال شما بیشتر بشه و با چشای نور بالا شغل آیندت رو انتخاب کنی عزیزم (2131589) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۸ ۲۳:۲۹:۳۹
من موندم اگه معلمی بده چرا معلم ها دنبال اینت هستند که فرزندانش را بدون امتحان معلم بشند یکی منو روشن کنه (2134831) (alef-10)
 
یک معلم جوان از نوشهر
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۵:۳۹:۴۲
دوست بنده چندماهیه استخدام اداره مالیات چالوس شده.حقوق ابتدای استخدامش و نیز پاداشها و تشویقی ها و ...قبل ازعید باعث شد خیلی تاسف بخورم بابت اجحافی که درحق معلمها میشه.بنده مهندس مکانیکم که در یکی ازهنرستانهای آموزش و پرورش نوشهر مشغول به کارم.برای سازمانی که دوستم درآن مشغول شد اخیرا سوای ازپرداخت حقوق،عیدی،پاداشها به عناوین مختلف،اضافه کار و... ، بالای 25% به حقوقشون اضافه کردند تحت عنوان حق فنی، در حالیکه معلمینی(مهندسینی) که در هنرستانهای آ و پ مشغول به تدریس فنی میباشند از دریافت حق فنی در فیش حقوقیشان که حق مسلمشان است محرومند.ضمنا الان دو سال است که اضافه کار همکاران اجرایی رو هم در همه مدارس ازجمله هنرستانها نمیدن و چه بسا خورده شد رفت.ای کاش دلیل اینکه مدیریت مدرسه در کشور آمریکا ششمین شغل پر درآمد و با اعتبار است را میفهمیدم(نقل از سایت الف که یک نشریه معتبر شغلهای پردرآمد و بااعتبار آمریکا رو به ترتیب نوشته بود) که حتما اونا که پیشرفت کردن حتما پولاشون زیادی کرده که اینجوری خرج میکنن.جالب اینجاست که هفتمین شغل پردرآمدی که درآن قید شده بود مدیرعامل کارخانه بودش.

تو رو خدا مطلبم رو حذف نکنید شاید......
شاید دیگه........
تنها کاری که هر سال این موقع از دستمون بر میاد.
دوست دارم الف
خداحافظ (2131741) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۰:۲۸:۵۴
مدرسه که تعطیل میشه چطور اضافه کار می کنند همکاراتون (2132379) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۶:۰۸:۱۳
برادر برو جای خودت را پیدا کن دنبال جای دیگران نباش،این آقا حق طبیعی خودش را طلب کرده،دنبال جانشین نمی گردد (2131820) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۹:۰۷:۱۰
شماها بااین کارهاتون نمیزارین عدالت اجرا شود (2132208) (alef-10)
 
جمالی
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۹:۵۹:۲۳
برادر عزیز! بوی کباب میشنوی اما بعدا میفهمی که اینجا خر داغ میکنن خبری از کباب نیست!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2132314) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۰:۱۳:۴۵
نمک نشناسی هایی مثل شما معلمی را از حرمت انداخته (2132342) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۱:۵۶:۱۴
برات متاسفم (2132574) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۲:۰۱:۳۰
ابنجانمیشه جوابتوداد
می خواستی یه کم بخونی تا بشی (2132583) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۷:۵۲:۳۰
سلام
از دل ما گفتی (2130648) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۸:۰۰:۴۶
جانا سخن از زبان ما می گویی کو گوش شنوا به علت مشکلات اقتصادی فراوان جایگاه آموزش وپرورش بشدت در حال افول است (2130665) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۸:۰۵:۱۳
حالا شما تصور کنید که بخش عظیمی از بودجه آموزش و پرورش صرف پرداخت حقوق و دستمزد می شود ببینید چقدر کم به آموزش و پرورش اهمیت می دهند و آموزش در کجای توسعه این مملکت قرار دارد.
در کشورهای پیشرفته حقوق معلم با استاد دانشگاه برابری می کند و اتفاقا معلمان از نظر تربیت نسل و خانواده هم معمولا متاهل و پراولاد هستند. (2130670) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۱۲:۳۱
منبع تامین مالی افزایش 5 برابری حقوق معلمان را میشه بگی ؟محض اطلاع شما بگم مبلغ مورد نیاز 70000 میلیارد تومان است .که معادل 50 درصد کل درآمد حاصل سال گذشته کشور است (2130888) (alef-10)
 
سهند
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۸:۳۷:۵۰
جهان سوم جهانی است که اگرخانه ات را آباد کنی کشورت ویران می شود واگر بخواهی مملکتت را آباد کنی خانه ات ویران می شود.
دکتر حسابی
پس همکار عزیز به فکر خانه ات باش که امیدی به اثر گذاری این گونه تالم ها ازجانب صاحب قدرتان نیست. (2130707) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۱۵:۵۹
خدا پرفسور حسابی را رحمت کند (2130896) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۸:۳۹:۳۲
متاسفانه بیعدالتیهای شدید در سطح جامعه افراد خدوم وزحمتکش را از ادامه راه باز می دارد. (2130712) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۸:۴۲:۴۱
اقاي محترم در سازمانهاي ديگر هم فقط مديران و روساي سازمان زندگي مرفه اي دارند و بقيه كاركنان هم اگر بخواهند در بعضي از مسائل شركت نكنند و زندگي حلال وار داشته باشند از اموزش و پرورش هم زندگي سختتري خواهند داشت الان بين تحصيلكرده ها فقط وكلاي دادگستري و پزشكان متخصص و دندانپزشكان زندگي مرفهي دارند و بقيه ول معطلند اين مسئله براي همه است بهتر است به معلمي خود ادامه دهي و در كنار ان شغل ازاد نيز داشته باشي چون براي همين جايگاهت هزاران فارغ التحصيل بي كار در مقاطع فوق ليسانس و دكتري در صف استخدامند (2130717) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۸:۴۳:۰۱
ای برادر همه معلمان با تو همدردیم چاره ای نیست بسوز و بساز اگه هم میتونی فرار کن از آموزش و پرورش (2130720) (alef-10)
 
ناشناس2
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۸:۴۴:۳۹
من معلم هستم وقتی حقوق خود را با دیگر کشورهای مقایسه می کنم وقتی که پاداش پایان خدمت یک فرهنگی با یک نفر از اداره برق ویا یک نفر از نیرو انتظامی وسپاه با مدرک پایینتر از خود مقایسه می کنم انگیزه ای نمانده است همین موجب شده است مدارس دبیرستانها ادم های تحویل جامعه دهند که تقلب وقانونی شکنی را در انجا خوب اموخته اند این یکسوی قضیه ازسوی دیگر خیل میلیونها بیکار دانش اموزان ودانشجویان را از ادامه شوقمندانه درس خواندن بی انگیزه کرده است این مشکلات وناگفته های دیگر موجب شده بحران کاهش جمعیت در اینده برای امنیت ملی کشورمان مخاطره امیز شود اروپا وغرب کاهش موالید را با پذیرش سالیلنه میلیونها مهاجر با کیفیت جبران می کنند اما کشور با دو قضیه ی دیگر روبرو است 1مهاجرت فرستی ان همنخبگان وتحصیل کرده ها وثروتمندان 2 مهاجرت پذیری به کشور یا افغانی بیسواد وکارگر غیر ماهر است یا اعرابی که هنرشان ایجاد رستوران وکارهای از این دست است که حتا مشکلات امنیتی ایجاد کرده اند بهر روی اگر مصلحت نگاری را نادیده بگیریم همانند یک اتومبیل باترمز نه چندان خوب کشورمان در یک سراشیبی از همه نگاه افتاده است سرانجام چگونه خواهد شد غیر قابل پیش بینی است اما می توان تدبیری اندیشید (2130722) (alef-10)
 
بیژن
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۱:۴۹:۰۱
برادر عزیزم لازم نیست ما معلمها حقوق خود را با سایر کشورها مقایسه کنیم. کافی است حقوق خود را با چند کارمند در سایر نهادها و ارگانها مقایسه کنیم عمق فاجعه را درک خواهیم کرد. بنده چند سال در دانشگاه علوم پزشکی کار می کردم فکر کردم در آموزش و پرورش مفیدتر و مثمر ثمرتر باشم به همین دلیل آنجا را ترک و به دامان پاک آموزش و پرورش پناه بردم و الان می فهمم که چه اشتباهی کرده ام. چند روز قبل با یکی از دوستان سابقم در دانشگاه علوم پزشکی صحبت می کردم سخنانش بدجور حالم را گرفت. در سال اخیر و پس از تغییرات حقوق، دریافتی خالص ایشان با 23 سال سابقه کار و لیسانس پودمانی بیش از دو و نیم میلیون است در حالی که بنده با فوق لیسانس از یکی از بهترین دانشگاه های کشور و 23 سال سابقه کار مفید هنوز حقوقم در حکم کارگزینی به 1600 نرسیده است. آخر این کجایش انصاف است. وقتی دولت می آید در حقوق معلمان ضریب 1240 ریال و در افزایش حقوق برخی ارگانهای مشابه همچون علوم پزشکی و آموزش عالی این ضریب را 17000 ریال قرار می دهد، چکار باید کرد. آنوقت دم از عدالت در مملکت امام زمان می زنند. (2131167) (alef-10)
 
1515
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۸:۴۵:۲۱
16سال معلم بودمعلمی موفق و تدریس در بهترین مدارس ولی دیدم از معلمی فقط چنتایی شاگرد خوب و یک خانواده فقیر برام مونده با لطف خدا از این شغل عزیز بیرون رفتم. خدا رو شاهد میگیرم با همون مدرک آموزش و پرورشم الان حکمی حداقل دوبرابر حکم آموزش و پرورش دارم تورا به همه مقدسات به فکر فرهنگیان باشید. (2130724) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۸:۴۶:۴۹
خو باب جون تو اون 5 ماهي كه تو سال بيكاري از همون شغلاي آزاد كه ميگي واسه خودت جوركن (2130727) (alef-10)
 
حسن
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۴:۰۲:۴۰
به خدا خجالت دارد که معلم راننده تاکسی شاگردش باش
اخه برادر من پس کجا معلم می تواند ابهت داشته باشد تا شاگردش به حرفش گوش کند
اخه اگر نون بازار رفت زیر دندان معلم کجا با جان دل کار می کند
اخه اگرمعلم خوب تربیت نکند میشیم جامعه امروز که همه ما در مورد اطلاعات مان دروغ می نویسیم
میگی چرا ؟؟؟؟؟
چون معلم کاری به تربیت بچه ندارد
دل نمی سوزون
.............
.................
پس بیاییم معلم ها را بی نیاز کنیم تا فرزندان صالح ،سالم ،دین دار ،و با تربیت تحویل جامه دهند

لازم به ذکر است که من معلم نیستم و شغل X را دوست ندارم چون لیاقتشو ندارم (اما انبیاءرا دوست دارم )
ولی دلم براشون می سوز
بدبخت اند
با ماهی 1 تومان چه میشه کرد
خوداتان قضاوت کنید
ونمره دهید
با تشکر (2131474) (alef-10)
 
یک معلم بازنشسته
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۸:۳۵:۳۴
این شعار 5 ماه بیکاری را از کجا آوردی؟! (2132166) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۸:۵۰:۰۷
معلم گرامی، شما در داشتن این حس پشیمانی تنها نیستید!! (2130731) (alef-10)
 
مهدي
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۸:۵۷:۵۰
جناب دكتر واقعيت را فرموده ايد ولي يك نكته هم اين است كه خيلي از ادارات هم دست كمي از آموزش و پرورش ندارد و فقط جاهايي كه اجازه ي درآمدزايي دارند و يا زير نظر دولت نيستند وضعشان نسبتا خوب است و تبعيض بيداد مي كند
مسلن آب و فاضلاب و برق و بازرسي و ديوان محاسبات و كلن قوه قضاييه و نفت و ماليلتي و دارايي و بانك ها و مانند اينها وضعيت خوبي دارند و بقيه با سوليت بيشتر و كار بيشتر يا مشابه هتا از آموزش و پرورش هم كمتر مي گيرند (2130736) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۹:۱۴:۲۹
والا ما که دانشجوی دکترا هستیم و کلا بیکار! فراخوان ها که فقط مدرک دکترا می خواهند. دو سه روز پی شهم که تصویب کرده اند اگر تقاضای بورس داخل دارید، باید دانشجوی دکترای زیر 3 سال باشید. حالا کسانی که دانشجوی دکترای سال 4 هستند وهنوز مدرک خود را نگرفته اند، جزء کدام دسته قرار می گیرند، معلوم نیست! عنی دانشجوی دکترای سال 4، نه جزء مدرک گرفت هها است و نه جزء دانشجوی سال اول تا سوم ( زیر 3 سال). تکلیف ما چیست؟ من خودم حق التدریس تو دانشگاه درس می دهم. اما حداقل بورسیه هم نمی کنند چه برسد به هیات علمی.
حالا تازه، مدرک دکترا هم که بگیری باید بمونی منتظر صف پارتی!
این است وضعیت اسف بار تحصیل کرده ها در مقطع دکترا! (2130760) (alef-10)
 
phd مملکت
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۳۶:۳۲
من دکترای شیمی گرفتم ،یک سالی بیکار بودم تا بالاخره مجبور شدم یه مغازه کفش فروشی اجاره کنم ،الان هم شدم کفش فروش،البته درآمدش از دوستانم که صورت حق التدریس در دانشگاه بیشتره ،ولی حیف به این عمری که برای تحصیل هدر دادم (2130947) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۵۹:۰۱
مطمئن هستید که دکتری می خوانید؟ این طرز نوشتن شما بیشتر به راهنمایی و ابتدایی می خورد (2131009) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۸:۵۱:۴۲
شما به بزرگی و باسوادی خودتون ببخشید. میگن حرفی که از دل بربیاد به دل می نشیند. خواستم دقیقا همون جملات رو گفته باشم که محاوره شد. (2132193) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۹:۱۴:۳۴
والا ما که دانشجوی دکترا هستیم و کلا بیکار! فراخوان ها که فقط مدرک دکترا می خواهند. دو سه روز پی شهم که تصویب کرده اند اگر تقاضای بورس داخل دارید، باید دانشجوی دکترای زیر 3 سال باشید. حالا کسانی که دانشجوی دکترای سال 4 هستند وهنوز مدرک خود را نگرفته اند، جزء کدام دسته قرار می گیرند، معلوم نیست! عنی دانشجوی دکترای سال 4، نه جزء مدرک گرفت هها است و نه جزء دانشجوی سال اول تا سوم ( زیر 3 سال). تکلیف ما چیست؟ من خودم حق التدریس تو دانشگاه درس می دهم. اما حداقل بورسیه هم نمی کنند چه برسد به هیات علمی.
حالا تازه، مدرک دکترا هم که بگیری باید بمونی منتظر صف پارتی!
این است وضعیت اسف بار تحصیل کرده ها در مقطع دکترا! (2130761) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۹:۳۰:۱۵
جناب آقای محمدصادق احمدوی
سلام علیکم،
عزیز من ، به قول حافظ "که عشق آسان نمود اول ولی افتاد مشکلها"
اول بگم که من از سیاستهای فرهنگی و اقتصادی حاکم هیچ دفاعی نمی کنم و خودم از منتقدان جدی هستم. ولی یکی از نزدیکان من که جراح نام آوری است نقل می کند از روزگاری که در یک زیرزمین با همسر و دو فرزندش زندگی می کرد. یک ساندیچ را با وی نصف می کرد و حتی یکبار برای رفتن به دانشگاه خودنویسش را نزد بقالی گرو گذاشته بود تا 2 ریال از وی قرض بگیرد و با اتوبوس خود را به جلسه برساند و ...
حالا شما که دانشجو هستی فکر می کنی که نباید چنین باشد. البته عیبی ندارد ولی به این جملاتت که ذیلاً تکرار می کنم کمی فکر کن و در رویه ای که پیش گرفته ای (چه در لباس معلمی و چه در غیر آن) تجدید نظر جدی بنما:
"می ­خواهم دیگر به سخن مسئولان توجه نکنم که معلمی جایگاهی دارد و ارزش آن چیست. دیگر بس است. دِین خویش را به جامعه و دولت انجام ادا کرده ­ام. حال که دولت و جامعه ما را فراموش کرده ­اند باید به فکر خویش باشیم"
لطفاً یکبار دیگر به این جمله ات فکر کن:
"دِین خویش را به جامعه و دولت انجام ادا کرده ­ام" !
خدانگهدار (2130783) (alef-10)
 
امیر
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۱:۰۹:۰۶
حالا این بنده خدا از شدت فشار روحی ، حوصله ویرایش متنش رو نداشته و بدون بررسی ارسال کرده است.
وگرنه برای اصلاح این جمله نیازی به داشتن مدرک بالا نیست. (2131037) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۸:۰۳:۴۹
منظور ویرایش متن نیست. اینکه ایشان با شهامت می گوید دِین خود را به جامعه ادا کرده است با فرهنگ یک آدم تحصیلکرده نمی خواند ، با اخلاق معلمی که باید شمع جامعه باشد نمی خواند ، کمی هم متکبرانه است و ... (2132084) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۸ ۲۰:۲۷:۵۰
فعلا که شمع ایران نفت است (2134525) (alef-10)
 
نظری
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۹:۳۲:۳۰
با سلام وصلوات برمحمد وال محمد
روزت مبارک معلم عزیز
تنها چیزی که می توانم تقدیم شما کنم
خسته نباشی
با اینکه من کارمند شرکت نفت هستم ولی با تمام وجود درکت می کنم
خدا وکیلی حق با شماست
.................
.......
...
پول فقط بازارآزاد
سکه بخر دوروز بعد بفروش هیچ مالیات نداره
ارز بخر نیم ساعت بعد بفروش هیچ مالیات نداره
مسکن مسکن وبازهم مسکن سودش خیلی عالیه
خودرو امروزبخر فردا بفروش
وهزاران کار دیگر که نیاز به سرمایه آن چنانی ندارد
......
...........
ان شالله موفق باشی معلم عزیز (2130787) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۹:۴۱:۳۲
گوش اگر گوش تو وناله اگر ناله من آنچه البته به جایی نرسد فریاد ست
دوست عزیز حرف دل مارا گفتی . بنده 26 سال سابقه تدریس دارم با مدرک فوق لیسانس و خدا میداند که داریم در زیر فشار فقر و تنگدستی له می شویم وشرمنده از خانواده شده ایم ،البته الحمدلله مسئولین مشکل معیشتی ندارند واین برای ما کافیست (2130797) (alef-10)
 
علی
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۹:۴۲:۱۲
حرف ایشان را کاملا تایید می کنم،من نیز بعد از این سال ها معلمی احساس می کنم که زندگی ام را باخته ام و برای این همه مشقت در راه تامین معیشت سخت از شغل معلمی آزرده ام البته در عمل هیچگاه از انجام وظیفه کوناهی نکرده ام ولی ---دلم می سوزد از باغی که می سوزد--- (2130798) (alef-10)
 
جلال
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۹:۵۵:۲۸
من موندم معلما با حقوق 800 به بالای خودشون با یکی دو روز تدریس در هفته و سه ماه تعطیلی تابستون و تعطیلات رسمی به علاوه 5 شنبه ها تعطیل دیگه چی میخوان
کلید تن پروری و زیاده خواهی درست از همین جا زده شده و نهادینه میشه تو جامعه .. بس کنید تو را خدا (2130826) (alef-10)
 
یک دبیر بازنشسته
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۸:۴۱:۵۵
آقا جلال فقط از خدا میخوام که یک ماه و فقط یک ماه معلم بشی و دیگه از این افاضات نکنی. وقتی شما از نگهداری دو سه فرزندت در خونه عاجزی و تابستونا دعا میکنی که مدرسه ها زودتر باز بشن و شما از شرشون راحت بشی، معلم 30 - 40 نفر را در یک کلای نگهداری میکنه و تازه آموزش هم میده. (2132173) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۸ ۱۸:۴۵:۵۲
آقا جلال / رسم احترام به معلم را نیاموختنی ، اصلا" هیچ نیاموختی زیرا اگر غیر از این بود می دانستی که ساعت مناسب از نگاه یونسکو 16 ساعت تدریس در هفته است ولی اکنون در ایران 24 ساعت در هفته .

ببخشید وقت ندارم معنی یونسکو را برایت توضیح دهم کمی معلومات خود را بالا ببر. (2134374) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۴۶:۳۰
من چند نفر از افراد فامیلم، معلم هستند، خیلی خوشحال هستند و وضع مالیشون هم بد نیست (2130973) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۹:۴۹:۵۱
اونایی که از معلم بودن پشیمان هستن، استعفا بدن... والا اینقدر جوان تحصیلکرده و بیکار زیاده که حاضرن با نصف حقوق شما تدریس کنن.. (2130811) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۰:۱۳:۴۵
قطعا جنابعالی بسیجی مخلصی هستی که هنوز درکی از زندگی و هزینه هاش نداری (2132343) (alef-10)
 
مسعود
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۰۹:۵۲:۰۵
برادر و همكارم زخم ودردي كه بر دل داري گوشه اي از فرياد فروخورده جامعه معلمي است ،شايد مسولين ما نمي دانند كه دود اين بي توجهي عاقبت به چشم همين نورچشمي هاي انان كه بر سر سفره پر تنعم مي نشينند مي رود. (2130817) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۱۱:۲۷
به عنوان یک معلم بازنشته اعلام می کنم بسیار برای خودم متاسفم که دینم را به جامعه ای ادا کردم که هیچ ارزشی برای من قائلدار نبوده اند و بعد از سی سال برای گذراندن امورات زندگیم ناچارام با رنج و ملالت تن نحیف خود را زیر بار های سنگین قرار دهم و در بازار برای کسانی که روزی دانش آموز من بوده اند بار کشی کنم (2130886) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۱۳:۱۰
معلمی مانند صدای ساز ی است که از دور خوش است و از نزدیک پرده ی گوش را پاره می کند برای خودم متاسفم که دوران جوانی ام را برای آموزش و پرورش جامعه هدر دادم (2130891) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۱۳:۱۸
اشكال جامعه ما اين است كه هيچ كس سرجاي خودش نيست واشكال دوم اين است كه بعداز روي كار امدن حكومت اسلامي ودغلكاري وكلاشي هاي ان همه ارزشها فرو ريخته است دكتري از همكاران ما مي گفت به من پول دهند اصلا اقاي حمال خطابم كنند يعني براي اين فرد اصالت پول وماديات هست وبا هر شيوه شيطاني هم شده سعي مي كند انرا بدست اورد متاسفانه سياست دين واخلاق جامعه مارا فاسد نموده است. (2130892) (alef-10)
 
سارا
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۱۷:۲۷
من همسر یک فرهنگی هستم دیگه از زندگی فقیرانه ام بدم میاد دیگه از رخت و لباس بچه ام و شوهرم جلو دیگران خجالت می کشم تاسرمایه نباشد توی 5 ماه چیکار کنند توی شهر کوچک چطور یک معلم فوق لیسانس کرلیه کشی کنه.همیشه جلو دوستام که شوهراشون شغل ازادن یک جورایی تحقیرم (2130904) (alef-10)
 
دوست ابر فرض
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۲۸:۵۷
با سلام خدمت دکتر عزیز، شاید گفتن مسائل جزءی در مورد این مسئله خیلی جایز نباشه. اما یاد روزهایی می افتم که مجبور بودم به خاطر مسائل مالی که ناشی از شغل معلمی بود یه مسیر طولانی رو پیاده طی کنم . (2130928) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۶:۳۴:۳۴
جانا تجارب مشابهی از این دست داریم. (2131874) (alef-10)
 
حميد
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۴۲:۱۹
شما اگر دنبال پول و درآمد آنچناني هستي کلا بايد کارمندي و کارگري را کنار بگذاريد و کارآفرين شويد.البته که اين کار ريسک بالايي دارد و هر کسي از عهده پذيرفتن اين ريسک بر نمي آيد.آقايي که در بالا کامنت گذاشته به عنوان اين را بخر و آنرا بفروش خودش هم ميداند که به همين سادگي هم نيست وگرنه خودش تا حالا ميلياردر شده بود و ديگر به "آب باريکه!" شرکت نفت نمي چسبيد.
به هر حال واقعيت اين است که همه قرار نيست زندگي فوق العاده اي داشته باشند آن هم در شرايطي که فقط از يک جا حقوق بگير هستند.
جمله معروفي هست با اين مضمون که:"کارفرمايان همانقدر به کارگران حقوق ميدهند که ايشان به کار خود ادامه دهند و کارگران نيز همانقدر کار ميکنند که کارفرمايان را راضي نگه دارند."اين جمله توجيه کننده اين حقيقت است که چرا همواره قشرهاي معلمان ، پرستاران و پزشکان از حقوق دريافتي ناراضي اند. (2130965) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۴۵:۴۹
اگر خواستید استعفا بدهید، خیلی ها را می شناسم که آرزو دارند به جای شما در آنجا استخدام شود، لذا ناشکری نکنید. همین که شغل دارید، آن هم از نوع دولتی، و خصوصا معلمی که اینهمه تعطیلی دارد، خیلی خوب هست آن هم در این اوضاع نا به سامان اقتصادی و بیکاری شدید (2130972) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۰:۳۸:۵۸
اشکال کار این است که شماها با شغل معلمی و سختی کار آنها آشنا نیستید بنابراین برای خودتان مسئله را پاک می کنید به خیال اینکه حلش کرده اید.
این معلم عزیز مشکل شخصی اش را مطرح نکرده که شما با استعفای او راه حل ارائه دهید بلکه مشکل ریشه داری را مطرح نموده اند که باید کارشناسان وقت بگذارند و اساسی راه حل ارائه کنند. سوال من این است که آیا کارمندان دیگر هم برگه های امتحانی دارند در خانه صحیح کنند؟ آیا مجبور هستند در هر شرایطی سر کلاس حاضر شوند یا به انحاء مختلف مرخصی و اضافه کاری می گیرند و خیلی مسایل دیگر که از حوصله شما خارج است. معلم حتی اختیار لباس پوشیدن و مهمانی رفتن و کارهای شخصی را به میل خود ندارد شما چه می گویید؟ (2132402) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۴۷:۱۴
هرچی باشه از کارگر روزمزد بهتره که! 3ماه تابستان تعطیل،پنج شنبه و جمعه ها تعطیل! 15روز عید تعطیل. نصف روز های دیگر کارمندان کار میکنید.در ضمن در هفته 24ساعت درس دارید(منظورم دبیرهاست)بقیه کارمندان روزی 8ساعت معادل 3روز کار شما!
اگر حقوقتان کم است معادل همان روزهای کاری شماست.بعید میدانم کم باشد.سال قبل یک پلیس در بدو استخدام لیسانس 900 میگرفت ،دوست بنده هم حدودا همین قدر .با دوسال سابقه (2130976) (alef-10)
 
عبدالرحمن
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۹:۲۴:۵۲
دوست عزیز ببخشید که این رو میگم مگه شما هنوز نمیدونی کارمندای ما در روز چند دقیقه کار میکنن ؟ فکر میکنی چون ساعت کار معلم ها کمتره پس کمتر هم کار میکنن؟یک دبیر در هفته 24 ساعت" کار"انجام میده و چند ساعتی هم در منزل"کار"انجام میدهدشما فکر میکنی نشستن توی ادارات و چای خوردن و با موبایل حرف زدن جزءکار حساب میشه که ساعت کار کار مند ها رو با معلم مقایسه میکنی ؟
البته تا زمانی که مردم ما فکر میکن یه معلم نباید زندگی ابرو مندی داشته باشه بد تر از اینا حقشه که به سرش بیاد .
الف جان، جان مادرت منفی رو روشن کن (2132247) (alef-10)
 
مظلوم
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۴۹:۵۸
هر چه سریعتر از اموزش وپرورش بیرون امده وسراغ شغل دیگر ی بروی بهتر است این را من که فرهنگی تحصیلکرده وبا سابقه ای هستم میگویم البته برای من که 5سال بیشتر به بازنشستگی ام نمانده وعمر وجوانیم را سپری کرده ام فرفی نمی کند تازه وقتی هم که باز نشسته میشوی پاداش 30 سال خدمتتو خرد خرد وطی 3 الی 4 سال میدهند که حسابی خاطره خوشی برات بمونه (2130984) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۰:۵۶:۱۰
من هیئت علمی دانشگاه هستم و سالها سابقه تدریس دارم ولی در گذران یک زندگی کاملا ساده مشکل دارم.کرایه خانه و مدرسه ی بچه ها و... (2131004) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۱:۰۹:۲۶
کشور سیاسی امنیتی داریم نه اجتماعی فرهنگی :
قابل ذکر است :
مقرر بود برای رفع تبعیض در در یافتی ها نظام پرداخت هماهنگ اجرا شود ولی 6 سال از اجرا آن بطور آزمایشی می گذرد و سال هفتم آن را از مجلس در آبانماه برای تمدید آزمایشی مجوز اخذ شد نوافص فاحش آن بشرح ذیل است که قبلا به مسئولان وزارت آ- پ و کمسیون آموزش مجلس که اتفاقا برخی دبیر هستند تحویل شد:
12 مورد قانون نظام پرداخت هماهنگ در آ- پ اجرای نمیشود .
8 مورد آن اساسا تاکنون ( پس از 7 سال ) بعلت امور بودجه و... آئین نامه اجرایی توسط وزارتخانه تدوین نشد تا اجرا گردد.
تفاوت تطبیق دارندگان مدارک کارشناسی ارشد و دکتر در آ- پ با 80% اعضای هیات علمی دانشگاه های کشور از سال 87 به بعد اجرا نمیشود .
یعنی افزایش حقوق برای ارتقاء مدرک ارشد و دکتر در حد 25000 تومان ناقابل است.
دکتر نجفی امید فرهنگیان بود که نمایندگان غیر مردم به یاس تبدیل کردند که از خجالتشان در انتخابات در می آئیم .
تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل
حقوق معلم در 20 کشور جهان بالغ بر 25 میلیون تومان در ماه است.
دبی 12 میلیون - آذربایجان 11.5 میلیون و....

تغافل از امر آموزش و پرورش نتایج مصیبت بار دارد که اکنون و بویژه در آتیه نزدیک دامن گیر خواهد شد. (2131040) (alef-10)
 
علیرضا
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۱:۱۱:۵۵
بی رودربایستی این حرفها قصه است کسانی که در آموزش و پرورش اند هم کار آسان و تعطیلی طولانی را میخواهند هم حقوق کار سخت و بی تعطیلی در برخی ادارات را
آقاجان اگر حقوق بالاتر میخواهی به همان جاهای دیگر که مدعی هستی برو (2131054) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۱:۱۵:۵۸
برقرار باد معلمی که در دور افتاده ترین نقاط ایران دلواپس دانش اموز بیمارش دنیا را به تماشا وامیدارد وفارغ از تمام وابستگی ها ودلبستگی ها موهایش را می تراشد تا شاگردش خجالت نکشد. (2131072) (alef-10)
 
جلال
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۱:۳۱:۰۷
چه سخت است فرزندتان ازشماچیزی بخواهدنتوانیدبرایش فراهم کنید.وقتی میگم حقوق معلمی ام کفاف نمیکنه فرزندم میگه چرامعلم شدی ماچه گناهی داریم برویه شغل دوم پیداکن اینهاواقعابرای مسولین خجالت آوره (2131107) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۱:۵۸:۱۰
سلام
جانا سخن از زبان ما گفتی .خداوکیل اگر آموزش وپرورش درست شود بقیه جامعه هم خوب میشود .چون 99درصد افراد جامعه ازکانال آموزش وپررش عبور میکنند (2131194) (alef-10)
 
wifi
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۲:۰۰:۳۱
تو همه جای دنیا معمولا سه شغل اهمیت بیشتری دارند1- شغل های نظامی که امنیت کشور رو تامین میکنن که اگه نباشن بقیه چیزها هم خودبخود نیست یعنی همین یحرین کوچولو هم ممکنه بما رحم نکنه 2- اموزش وپرورش که زیربنای افکار و ارا کشور رو شکل میدن3-بهداشت ودرمان که پیشگیری و تندرسیتی یک جامعه پویا رو تضمین بکنه .... دراطراف من دوستان و فامیلها در این سه حوزه کار میکنن ولی هیچکومشون راضی نیستن نه اینکه خودشون بگن بلکه از فیش حقوقی شون پیداست که نسبت به سایرسازمانها نظیر شرکت نفت واب و فاضلاب و بیمه و شهرداری و.... حقوق کمتری میگیرن (2131201) (alef-10)
 
فرهنگي علاقمند
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۲:۴۰:۴۸
به ليسانسيه بيكار مي گويم كه مگر جا وشغل كم است كه او استعفا دهد وشما بجاي او استخدام شويد . كسب تجربه ايشان هزينه هاي كه براي تربيت اين افراد توجه كرده ايد ؟ بله مشكلات ما اين است كه توجه به نيروي انساني نمي كنيم .اگر فقط كسي باشد كه جا وآن شغل را اشغال كند حرف شما درست است .دوست عزيز اگر شما در اين شغل وارد شديد وديديد كه بين شغل ها در حقوق ومزايا اجحاف مي شودشرمنده زن وبچه ات مي شوي به والله شما هم مثل اين معلم عزيز فكر مي كرديد . پس من دلواپسم ... (2131295) (alef-10)
 
امیراسد
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۲:۴۴:۱۲
البته بعد اقتصادی صحبتهای نویسنده محترم بی تردید مورد تایید است، اما
سه حرفه در دنیاست که داوطلبین آنها می بایست با علاقه و تعهد به مسئولیت محوله وارد آن شوند و الا حقوق زیاد و رفاه کامل هم نمی تواند انان را وادار به انجام احسن وظایفشان کند.

1- معلمی (بصورت عام ، معلم، دبیر ، استاد ،....)
2- پلیس
3- درمان(بصورت عام ، پزشک، پرستار ، و همه کادر مرتبط با درمان)

در خصوص همین معلمی، به خوبی یادم هست در زمان دانش آموزی ما هم (قبل از انقلاب)معلمین از لحاظ مادی آنچنان وضع سطح بالایی نداشتند، اما اعتبار و احترام فوق العاده ای در جامعه داشتند که خود با شخصیت و منش خودشان بدست آورده بودند. معلم مساوی بود با : انسانی که دروغ نمی گوید، عادل است، حق کسی را ضایع نمی کند، مورد اعتماد است، در قضاوت از اصول اخلاقی عدول نمی کند، خدای ناکرده به سمت پولهای شبه ناک نمی رود ،......
اما خدا وکیلی آلان هم همه معلمین اینچنینند!!؟؟ (2131299) (alef-10)
 
تمام فرهنگیان
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۲:۴۹:۱۵
به خدا قسم این حرف دل تمام فرهنگیان می باشد .نه اعتباری نه .......از مسئولین تدبیر وامید که دائم امید میدهند می خواهیم به فکر این قشر واقعا زحمت کش باشند .تورا به خدا فقط شعار ندهید و........... (2131307) (alef-10)
 
رضا .م
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۲:۵۳:۰۴
تمام حرفهامورد تایید است به داد این قشر زحمتکش برسید (2131311) (alef-10)
 
احمد
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۲:۵۵:۰۸
بنام خدا

موفق باشي (2131317) (alef-10)
 
عزتی
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۳:۰۳:۲۰
دبیر 11سال سابقه هستم با مدرک ارشد جامعه شناسی، حقوقی کمتر از پسر عموی خودم که آبدارچی بانک است میگیرم..!!!
و این اتفاق تنها در ایران است و بس!
مدام گوش ما نجوا میکنند که معلمی شغلی مقدس و از برای انبیاست...
و من نمیدانم چرا اقا زاده ها خود وارد این عرصه مقدس نمیشوند ؟ یا اگر مقدس بود فکر نمیکنم به به مردم عادی نوبتی میرسید...
معلمی حرفه است کاش نگاه جامعه هم به این عرصه حرفه ای بود!!!! (2131333) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۳:۳۱:۵۲
سلام
اين درد؛ درد بسياري از افراد جامعه است. بنده به عنوان يه فوق ليسانس مهندسي از دانشگاه شريف و با سابقه اي 15 ساله و ... هنوز اندر خم يك كوچه ايم. جالب اينجاست بسياري از دوستان و اطرافيان كه بدون رابطه و زد وبند بوده اند همين طورند. (2131382) (alef-10)
 
کارمند فقیر
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۳:۳۷:۲۱
منم کارمند فنی وحرفه ای هستم .بنده هم از تبعیضات که در نهادها وسازمان های مختلف که نسبت به خودم مقایسه میکنم بسیار دررنج وعذاب هستم راستی این جه عدالتی است که یه کار مند در یه نهاد مانند قوه قضائییه ویا نهاد دیگر با یک سال سابقه خدمت 1800000تومان حقوق میگیر د وبنده با 18 سال سابقه خدمت وباهمان مدرک 1200000 هزار تومان حقوق میگیرم .والبته ثوای پاداش های کلانی که این نهاد ها میدهند.ای اقای مسولی که دم از عدالت ومساوت میزنی کو این عدالت؛ ما پدایش نکردیم .آیا میشود پیدایش کرد؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! (2131410) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۳:۵۲:۰۶
به غم بنده مبتلا نشويد
من معلم شدم شما نشويد!!! (2131444) (alef-10)
 
معلمی از تبریز
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۴:۰۶:۲۴
بنده خودم معلم ودارای کارشناسی ارشد هستم و با هشت سال سابقه کار تمام حقوقی که در طول این سال ها جمع کرده ام به اندازه قیمت یک و نیم خودروی پراید شده. در دکترای روزانه هم مجاز شده ام اما نمی دانم ارزش زحمتش را دارد یا نه. چون دوستان دیگرم با سیگارفروشی و سی دی فروشی یا شغل های آزاد دیگر در کمتر از یک سال به اندازه دو برابر پولی که در این هشت سال جمع کرده ام درآمد داشته اند. با تنها نهصد هزار تومان حقوق که دویست هزار تومان آن را هر ماه برای رفت و آمد در مسیر هفتاد کیلومتری بین خانه و محل کارم صرف می کنم مشخص می شود که تنها چیزی که در آموزش و پرورش و مملکت ارزش ندارد سطح تحصیلات و سواد معلم است. شنیده ام با گرفتن مدرک دکترا پنجاه هزار تومان به حقوق اضافه می کنند همانطور که با گرفتن مدرک کارشناسی ارشدو پس از هزینه دو میلیون تومان برای چاپ چند مقاله در خارج تنها سی هزار تومان به حقوقم اضافه شد. این را هم می دانم که که دیگر برای دکتراها استخدام رسمی وجود ندارد و به عبارت دیگر دکترا در این مملکت به هیچ دردی نمی خورد. کشور ما تنها کشوری است که برای علم و سواد و معلم و استاد کوچکترین ارزشی قایل نیست و با این همه مسیولان هنوز در عجبند که چرا این قدر کشور عقب مانده است. (2131486) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۴:۱۴:۱۶
معلمی در این جامعه فقط سوهان روح است.
اسم کارمند دولت رو یدک میکشی ولی در مقایسه با سایر کارمندان دولت از هیچ مزایایی بهره مند نیستی.
بیمه طلایی که در رسانه ها در بوق و کرنا گذاشته شد هیچ چیز را پوشش نمیدهد.
معلم در این جامعه در نگاه انتظارات حداقلی خانواده اش میمیرد.
تا وقتی این است زندگی معلمان نباید انتظار شکوفایی و پیشرفت علمی در آموزش و پرورش را داشت.
آدمی که لنگ اجاره و هزینه های زندگیش هست و با کوچکترین بیماری در خانواده اول خودش زمین گیر میشود نمی تواند وقت و حوصله کافی برای تدریس ایده آل داشته باشد.
شاید تلنگری باشد به حضرات!! (2131505) (alef-10)
 
رضا
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۵:۱۹:۲۷
باسلام به تو معلم عزیز .براستی به اندازه کافی وظیفه ودین خود را ادا کرده ای.اماسوال من این است چرا دستمزد وحقوق ما از یک راننده زحمت کش تاکسی ویا یک تعمیر کار خودرو .....که همه شغل شان محترم است پایین تر است یعنی نصف است.آنهایی که تدریس می کنند می دانند چقدر تدریس آنهم ۶تا۸ساعت در روز طاقت فرساست.وعده ای بی خبرفقط دست گذاشته اندبه سه ماه تعطیلی مدارس.آقایان اگر این سه ماه تعطیلی که براساس استاندارد جهانی است نبود الان تیمارستانها پر بود از معلم.واقعا منهم خسته شدم.خسته از بی اهمیت جلوه دادن معلم ها در جامعه.خسته ازاینکه بعضی فکر می کنند فقط خودشان استعداد پول در آوردن دارند .وما بی عرضه هستیم ولی نمی دانند تنها فرق مان باهم پا گذاشتن روی وجدان و.ٔ...است.خندم گرفتی یکی نوشته بود سه ماه تابستان شغل آزادی برای خودت جور کن!نمی دانم سه ماه استراحت کنم وتجدید قوا تا نه ماه جان داشته باشم تدرییس کنم یا دنبال شغل آزاد بگردم!؟!؟ (2131685) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۷:۰۲:۰۳
عزیزم معلمی عشق وعلاقه است نه پول وسرمایه می توان با قناعت وداشتن همسر خوب وبا خدا بودن بهترین زندگی را داشته باشی عزیزم اشتبا اومدی اینجا وزارت نفت نیست من فرهنگی هستم وخیلی هم خوشحالم که توانستم چند سالی 25 سال دراین شغل مقدس باشم موفق باشید (2131930) (alef-10)
 
محمد
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۷:۱۵:۱۴
من معلم 29 سال سابقه هستم و فوق دارم ولی تنها چیزی که میتونم بگم اینه که عمرمون تو آموزش پرورش تلف شد . همین (2131962) (alef-10)
 
ولی اله علیزاده
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۷:۳۰:۱۶
هر کسی با علاقه فراوان شغل معلمی را انتخاب کرده میتواند در حال حاضر که بیکاری غوغا میکند با این حقوق متوسط هم با رضایت کامل به زندگی و شغل خود ادامه دهد اما اگر علاقه زیادی نداشته باشد حتما ناراضی خواهد بود و رنج آور . (2132003) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۱۹:۱۷:۵۶
جانا سخن از دل ما می گویی من یک معلم با مدرک لیسانس و 23 سال سابقه خدمت به خدا قسم بیزارم از معلمی 23 سال است دروغ می گویند حقوقت را می خواهند بدهند اول تو روزنامه و صدا و سیما اعلام می کنند بعد هم نمیدن به خدا قسم درد این دروغها وعده ها ازهر سختی و ر نج عذاب اور تر است مخصوصا اگه از وزیر محترم باشد (2132230) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۱:۲۳:۲۶
من سال 48 با مدرک فوق لیسانس استخدام شدم بعد از 31 سال کار صادقانه کع 8 سال ابعد از انقلاب آن مدیر کل بودم و در سختترین شرایط ان سالها مسئولیت پذیرفتم با ضریب افزاش امسال حقوق بنده با عائله مندی یک میلیون ششصد هزار تومان است .یکی از فامیلهای من که سالها با مدرک دیپلم وارد خدمت دولتی شد و بعوان حسابدار در یکی از بانکهای دولتی شروع بکار نمود ضمن کار اداری پیش پا افتاده مدرک لیسانس حسا بداری گرفت امروزه حقوق باز نشستگی ایشان حدود 2600000 هزار تومان است و کلیه هزینه های درمانی خود و خانوادهاش را تا دینار آخر بانک میپردازد و لی اخیر ا من برای انجام یک آزمایش خون آزمایشگاه یک برگه پیش پایم گذاشت بمبلغ 771000 تومان و گفت اگر تائید خدمات در مانی را بگیری 400 هزار تومان باید بدهی و گرنه گل 770 هزار تومان را باید بپردازی.
این حال و روز. این مملکت و تبعیض فاحش در مورد وضعیت کارمندی در سازمانهای دولتی است و من امروزه متاسفم از عمری که در اثر فشار کاری بباد دادم و بعلت گرفتگی 4 رگ تن بعمل قلب باز در سال84 در بیمارستان دی دادم که با پرداختن 13 میلیون تومان آنزمان از بیمارستان مرخص شدم و پس از 6 ماه سرگردانی توانستم آقای امید رضائی را بترحم در آورم تا با بیمه پایه و تکمیلی و کلی منتی که بسرم گذاشتند 3600000 تومان بگیرم.متاسفم بگذشته خودم (2132494) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۱:۳۷:۵۱
من فوق لیسانس مشاوره ام و توی استخدامی 4 سال پیش آ.پ استخدام شدم ترم آخر بودم و قید دکتری خوندن رو زدم و وارد آموزش شدم حالا روزگارم صبح ساعت 5 راه می افتم که 8 برسم مدرسه و 5بعدازظهر خونه ام وهمه میگن خوش بحالت تابستون و....مال خودتی ولی نمیگن 9 ماه سال با چه خفتی میرم سر کار که الان در اوج جوانی کمر درد دارم. (2132525) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۲:۱۵:۴۸
خوش به حالت دوست من. منم ساعت 5 راه میوفتم و به خاطر طولانی بودن مسیر همیشه دیر به مدرسه می رسم و کلی غیبت می خورم و جریمه می شم. تازه امسال هم به خاطر مازاد بودن معاونت بهم دادن که باید کل تابستون رو هم برم توی این گرما بدون کولر. در مورد دکترا بگم من خودم مجاز شدم البته فکر نکنم از مصاحبه اش قبول بشم ولی هر چی فکر می کنم می بینم ارزشش رو نداره. دکترا توی اموزش و پرورش به درد نمی خوره و تاثیر چندانی روی حقوق نداره. اینجا فقط سابقه مهمه برای همینه که من با مدرک فوق لیسانس می گیرم هشتصد تومن و همکاران من که دیپلمه یا فوق دیپلم یا لیسانس هستن می گیرن 1.800 و تازه با افزایش بیست درصدی حقوق هر سال این فاصله حقوق بیشتر و بیشتر می شه. کسی که می گیره 1.800 با بیست درصد افزایش حقوقش میشه 2.200 ولی مال من به 900 تومن هم نمی رسه! الان مدیر ما می گیره 3 میلیون تومن!!! یعنی هر سال به صورت تصاعدی حقوقش می ره بالا یکی هم نیست بگه آخه افزایش درصدی حقوق ها چقدر باعث تبعیض می شه. پس تازه استخدام شده ها چی کار کنن؟ برن بمیرن؟! (2132621) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۲:۰۳:۴۶
جالبتر از دلنوشته این معلم عزیز اظهار نظرهای مثبت ومنفی خوانندگان است که هر یک بر اساس جایگاه ومیزان سواد و فرهنگ و اقتصاد خود نظری داده اند و هریک به نوعی حرف درست را زده اند اولین مطلبی که جلب نظر میکند مسئله کار است که تعدادی ازدوستان بی کار اعلام آمادگی کرده اند که حاظرند با تمامی مشکلات حقوق اندک معلمی مشقت آن را بپذیرند تا فقط بتوانند کاری داشته باشندبه این دوستان باید گفت هیچ معلمی باعث بیکاری هیچ کس نشده است تا بخواهد جای خود را به فردی بیکار بدهد این دوستان باید فریاد خود را در جایی دیگر بزنندو انصاف نیست اگر کسی حق خود را طلب کرد مدعی کاروی شوند حتی اگر میزان سواد و مهارت و کارائی وی رادرنظر نداشته باشیم .مطلب دیگر مقایسه ساعت کاری کارمندان با معلمان و میزان تعطیلات عید و تابستان معلمان است همانگونه که همه عزیزان میدانندساعت رسمی کارکردمعلمان در ابتدائی 28ساعت در هفته و در راهنمائی و دبیرستان 24ساعت در هفته است بعنی روزانه تقریبا 5ساعت .5ساعتی که حداقل 4ساعت از آن در کلاسها و با دانش آموزانی به سر میشود که پدر و مادر های عزیز بعضا بااداره یک یا دو نفرازآنها مشکل دارند حال شما 25تا 40نفر از این نورچشمی ها را در یک کلاس جمع کنید و بخواهید در کنار ساکت کردن به آنها علم و اخلاق هم بیاموزید در حالی که تندباداجاره مسکن و اقساط غقب افتاده و صدها فکر دیگر هرلحظه در مغز آقا یا خانم معلم درحرکت است و این در حالی است که براساس آمار میزان کار مفید کارمندان در روز 25دقیقه است که با احتساب 5روز کار درهفته میشود یکساعت و بیست و پنج دقیقه بنابراین یک معلم در طول یک هفته چند برابر یک کارمند کار میکندو موضوع ذیگر اینکه معلمها هم مانند همه آدمهای دیگر مشکلات زندگی و بیماری و غیره دارند ولی هیچ معلمی حق ندارد در طول سال از مرخصی روزانه یا ساعتی یا هفتگی که سایر کارمندان عزیز از آن بر خوردارند استفاده کند .البته ذکر این مطالب نادیده گرفتن مشکلات و حقوق اندک کارمندان بسیاری از سازمانهانیست بلکه ذکر مصیبتی است که بر معلم میرود باید اذعان داشت که ما همه وامدار نظامی هستیم که فرزندان خود را که عزیزترین دارایی های ما هستندبه آن میسپاریم چه خوب خواهد بود اگر فرزندان مادر هنگام ورود به کلاس درس در آغاز روز بارویی بشاش و سرزنده و مشتاق دیدن دانش آموزان جویای علم و دانش واخلاق روبرو شوندروزگاری در این کشور معلمان را مانند قدیسان میدانستند بر ما چه رفته است که اکنون اگر معلمی از بد روزگار بنالد حتی این ناله را نیز بر وی حرام میدانیم.شعار نمیدهم بیائید معلمان را به خاطر فرزندان خویش ارج بنهیم. (2132588) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۲:۰۴:۴۲
من هم یک معلم هستم.حالم از این شغل به هم می خوره.حالم از اینکه میگن شغل انبیاست به هم می خوره.حالم از فانی بی عرضه و نمایندگان کثیف مجلس و دولت عوضی به هم می خوره.کاش ما هم یه آبدارچی قوه قضاییه بودیم.لعنت به این همه تبعیض (2132589) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۷ ۲۲:۲۵:۴۴
من از معلمان آموزش وپرورش هستم. تا زمانی که دیدگاه مسئولان نظام نسبت به آموزش وپرورش تغییر نیابد. وآموزش وپرورش را به عنوان مصرف کننده قلمداد کنند.وتا وقتی که فاصله فاحش دریافتی بین کارکنان آموزش وپرورش با سایر نهادها و ادارات دولتی با یک مدرک مشابه بین طرفین ،کم نشود. و تا زمانی که ناعدالتی موجود که درحق معلمان صورت می گیرد از طرف مسئولان وحکومت برطرف نگردد. و هزاران تا و تاهای دیگر... انتظار نداشته باشید که با باز شدن در مدرسه ای در زندانی بسته شود. این خیال خامی است که فقط آموزش وپرورش ابزار دست ما جهت رسیدن به همه مقاصد ومطامع ما باشد از طرفی انتظار تربیت نسل جوان و آینده ساز کشور را داشته باشیم. معلمی که به نان شب خانودهاش محتاج است ودر کار دارو ودرمان خویش معطل؛ نباید انتظار داشت که نسل جوان ما به انگاره ها ودستورات دینی پایبند باشد.خلاصه مسئولان از خواب غفلت و راحت بیدار شوند اگر دوست دارید جامعه اصلاح شود وضع معیشتی ومنزلتی معلمان را دریابید.با تغییر کتبدرسی به جایی نخواهد رسید مگر اینکه نیروهای انسانی آموزش وپرورش را درک کنید وحقوق و امتیازات بحق آنان را که سالهاست اجحاف می شود.عادلانه به خودشان واگذار کنید.با حلوا حلوا گفتن دهن شیرین نمی شود. خدایتان را بین خودتان و فرزندان این مردم قاضی قرار دهید وراه عادلانه را در پیش گیرید. هر آدم با وجدانی بهتر در می یابد که تفاوت بین حقوق دریافتی معلمان با سایر ارگانها ونهادها وشرکتها از زمین تا آسمان است. به خاطر خدا در مقابل خون شهدا و روح امام شهدا ودر محضر رهبری انقلاب و فرزندان ملت ایران ، به وجدانتان رجوع کنید که آیا با حقوق اندک وناچیزی که به آموزش وپرورش می پردازید آیا خودتان می توانید زندگی خود را اداره کنید؟ هزینه های روزمره زندگی و دارو درمان و اجاره خانه و... با این حقوق اندک اداره می شود ؟ با این دریافتی ناچیز هم آموزش وپرورش را به سخره گرفته اید وهم موجب دلسردی معلمان از تربیت فرزندانتان می شوید. (2132637) (alef-10)
 
دوستار معلم
۱۳۹۳-۰۲-۱۸ ۲۱:۵۲:۵۷
به نظر من مشکل اصلی به ساختار آموزش و پرورش برمی گرده وقتی وزیر آموزش و پرورش خودش از آموزش و پرورش فراری است و بلافاصله بعد وزارتش از این دستگاه خارج می شود چگونه می تواند برای آموزش و پرورش و معلمان برنامه ریزی کند . من یک مهندس هستم که بدلایل شخصی حدود 20 سال پیش وارد آموزش و پرورش شدم . با تجربه 20 ساله خودم علت عقب ماندگی جامعه را در ابعاد مختلف فرهنگیٰ اجتماعی ٰ اقتصادی و . . . عدم توجه مناسب به آموزش و پرورش یافتم .
البته منظور از توجه ٰ موضوع حقوق و مزایا معلمان نیست بلکه در ابعاد مختلف آموزش و پرورش نیازمند تغییر نگاه ٰ تغییر ساختار ٰو تغییر نیروی انسانی و تغییر منابع است .
مدیریت آموزش و پرورش همواره دچار ضعف شدیدی بوده و هست و به دلیل سیاسی شدن بیش از حد هیچگاه معلمان توانمند ٰ صاحب نظر و خلاق امکان ورود به عرصه مدیریت آنرا نداشته اند .
همچنین گروه ها و اصناف فعال در عرصه آموزش و پرورش هم همواره سیاسی و جناحی فعالیت کرده اند و به همین جهت هیچگاه نتوانسته اند نقش مثبتی در تغییر وضعیت آموزش و پرورش داشته باشند .
به همین دلیل با همه علاقه ای که به آموزش و پرورش داشتم و دارم ٰ اکنون از سیستم آموزش و پرورش خارج شده ام . درآمد ماهیانه ام حداقل 4 برابر آموزش و پرورش است و این یعنی همه انچه در وصف معلمان گفته می شود فقط شعار است و بس !
باور کنید آینده فرهنگی فرزندان امروز با مخاطرات جدی ای روبرو است که می تواند بدست معلمان دلسوز به سر منزل مقصود برسد . ولی افسوس ..... (2134666) (alef-10)
 
معلم خویشتن پندار
۱۳۹۳-۰۲-۱۸ ۲۱:۵۶:۵۰
با سلام نظر همه عزیزان را خواندم . درد دلی بیش نیست در این کشور مخصوصا برای معلمین عزیز و شریف بیعدالتی بیداد می کند .اصلا قرار نیست آموزش و پرورش کشور های عقب مانده یا به قولی در حال توسعه درست بشه . به هر کس می گویی که حقوق فرهنگیان کم است می گویند آموزش و پرورش عیال وار است و جمعیتش زیاد است آقای وزیر شما که از پس حقوق 480 دکتری و یکسان سازی آن با حقوق هیات علمی که می تواانی دفاع بکنی . بنده با سابقه 24 سال و مدرک دکتری حکم من 1928000 تومان است بماند که چقد نصیبم می شود . البته منظورم فقط کسانی نیست که مدرک بالادارند. همکاران عزیزم با هر مدرکی که دارند شاهد بیعدالتی واقعی در آموزش و پرورش هستند . لعنت بر خودم که امروز بعد از 24 سال تازه می گوم خویشتن پندار بودم و مغبون شدم دیگر چه سود با این سن و سال و سابقه کجا بروم . دانشگاه فرهنگیانی که در اوج بیعدالتی و پارتی بازی دارد به جلو می رود ؟ واقعا خجالت می کشم بگم معلمم. آقای وزیر عزیز با حلوا حلوا گفتن دهان شیرین نمی شود ؟ (2134676) (alef-10)
 
بازنشسته
۱۳۹۳-۰۲-۱۸ ۲۲:۵۰:۱۷
من وهمسرم معلم بازنشسته هستیم 16سال درس خواندم 30سال معلم همسرم 14سال درس خواند30سال معلم جمعا نودسال نزدیک به یک قرن الان بچه ها بزرگ شده اند نیاز به حمایت دارند دختر وپسر دانشجوی ارشد هزینه هابالا پاداش 60سال خدمت من وهمسرم هزینه حهیزیه وعروسی دختربزرگمان شد هزینه های بیماری دوران پیری جای خودراداردحقوق بازنشستگی من وهمسرم به اندازه حقوق بازنشسته دیگر ادارات مانند شرکت نفت نیست الان که باید استراحت کنیم شرمنده فرزندان خود هستیم .درد بسیار است ودردمضاعف بی عدالتی نگران آینده شغلی فرزندانم هستم چون هیچگونه پارتی وراندی ندارندبه قول معروف درداگر یکی بود اندکی بود (2134777) (alef-10)
 
۱۳۹۳-۰۲-۱۹ ۱۸:۵۰:۴۲
من يك معلم با مدرك دكتري هستم. مي خواستم وارد دانشگاه فرهنگيان شوم ديدم افراد با نفوذ اداري در پايان دولت قبل دسته جمعي به اين دانشگاه كوچ كرده اند و جايي براي من معلم يك لاقباي بي نفوذ نمانده. نميدانم وضعيت ما آدماي بي نفوذ چه مي شود؟ نه مي توانيم پادوي نماينده اي باشيم كه پاي ما آن توان را ندارد نه مي توانيم دست بوس اصحاب قدرت باشيم كه از دستمان ساخته نيست. بايد با همين حقوق معلمي سركنيم و شرمنده زن و بچه هامان باشيمو افسوس مي خورم كه چرا در روزهاي نخست معلمي چقدر به خود مي باليدم كه معلم شدم!!!!!!!!! (2136130) (alef-10)
 
معلم
۱۳۹۳-۰۲-۲۱ ۲۱:۳۸:۰۱
بیشتر از حقوق و بی پولی آنچه روح یک معلم را فرسوده میکند تبعیض است که لعنت بر آن وبر به وجود آورندگان آن
شایع شده است که ریس یکی از بانک های دولتی در سراب صد میلیون نا قابل وام پرورش دام یا کشاورزی گرفته است با کارمزد 4 درصد بعد در یک موسسه مالی با بیش از پنج برابر کارمزد در خدمت تولید و خدمت به جامعه قرار داه است
گویا حقوق چند میلیونی کفاف زندگانی زاهدانه ی ایشان را نمی دهد
من هم ضامن هر بدبخت و بیچاره ای باید باشم تا مبادا پول بانکهای محترم دیر دریافت شود یا در خطر قرار گیرد (2140902) (alef-10)
 
معلم با 22 سال سابقه
۱۳۹۳-۰۲-۲۲ ۰۸:۴۵:۵۵
تاز مانیکه به آموزش و پرورش به دید سرمایه گذاری نگاه نشود . وضع مملکت ازاین نیز بدتر می شود. همه افرادجامعه به نحوی مدیون معلمان هستند. وقتی حرف از حق و حقوق معلمان می شود همه آنرا قبول دارند اما در عمل هیچ اقدام عملی برای احقاق حق آنان انجام نمی دهند. مطمئن باشید ریشه تمام عقب ماندگی های جامعه بر گرفته ازاین طرز نگاه به آموزش و پرورش است. (2141402) (alef-13)
 
۱۳۹۳-۰۲-۲۵ ۱۳:۰۷:۴۹
برادران گوش هایی که باید بشنود کر، زبان هایی که باید درد دلهای مارا مطرح کنند لال،وچشم هایی که باید رنج های ما را ببینند کور شده اند.
خلاصه حواسشون بالاخص در این مورد خوب کار نمیکنه. به (2146773) (alef-13)