توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482756
درخواست پنتاگون از کره‌جنوبی برای تکمیل استقرار سامانه تاد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۴
در حالی که رئیس‌جمهور جدید کره‌ جنوبی فرایند استقرار سامانه دفاع موشکی تاد آمریکا را در خاک کشورش متوقف کرده، پنتاگون از دولت وی خواست تا اجازه تکمیل این فرایند و استقرار چهار آتش‌بار باقی مانده این سامانه بدهد.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، روز جمعه یک سخنگوی پنتاگون اعلام کرد: ما همچنان فکر می‌کنیم که داشتن یک سامانه کامل در کره‌ جنوبی برای سیستم ضد موشکی تاد بسیار مهم است هرچند که دو پرتاب‌گر مستقر شده این سامانه در کره‌ جنوبی عملیاتی شده‌اند و می‌توانند موشک‌های کره شمالی را رهگیری کنند.

این سخنگوی پنتاگون در پاسخ به اینکه آیا تجهیزات مربوط به چهار پرتاب‌گر دیگر در کره‌ جنوبی هستند یا خیر، از اظهارنظر در این باره خودداری کرد. وی گفت: ما قصد صحبت درباره تجهیزات و بخش‌های این سامانه را نداریم.

این در حالی است که دولت مون جائه این، رئیس‌جمهور جدید کره‌ جنوبی از تمایلش برای بازگشایی مذاکرات با پیونگ یانگ خبر داده و گفته که از نظر این دولت استقرار این سامانه موشکی آمریکا باعث اخلال در این روند خواهد شد.

در میان آنها روسیه و چین هم استقرار سامانه دفاع موشکی تاد را یک اقدام تهاجمی علیه خود به سبب استقرار رادار قدرتمند این سامانه، تلقی می‌کند.

مقام‌های پنتاگون از کنگره آمریکا خواستند سئول را برای تکمیل فرایند استقرار سامانه تاد تحت فشار قرار دهد و تاکید کردند که دفاع در برابر تهدید کره شمالی باعث می‌شود که این استقرار ارزشش را داشته باشد.

سخنگوی پنتاگون اظهار داشت: درنهایت من فکر می‌کنم کره‌ جنوبی همچنان در حد مناسب تحت حمایت آمریکا قرار خواهد داشت.

این در حالی است که دولت سئول فرایند استقرار سامانه تاد را به بهانه انجام تحقیقات درباره تبعات زیست محیطی این سامانه متوقف کرده و چارچوب زمانی برای پایان این تحقیقات ارائه نداده است.
 
کلمات کلیدی : کره جنوبی + آمریکا + سامانه موشکی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.