توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 191191
نکاتی که علامه مصباح فراموش کردند
بخش تعاملی الف - محمد شمشیرگرزاده
اشاره: مطلبی که می خوانید از سری یادداشت های بینندگان الف است و انتشار آن الزاما به معنی تایید تمام یا بخشی از آن نیست. بینندگان الف می توانند با ارسال یادداشت خود، مطلب ذیل را تایید یا نقد کنند.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ تير ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۴۱
حال که هیجان رقابت های انتخاباتی فروکش کرده است و می توان در بستری عقلانی تر راجع به حوادث و مسائل ایام انتخابات نگریست. یقینا بازخوانی گفته ها و عملکرد افراد و احزاب و گروه های مختلف می توان میزان خوبی برای سنجش صداقت و درستی گفتار و رفتار ایشان باشد .

یکی از مواردی که جای بررسی بسیار زیادی دارد رفتار گروه موسوم به جبهه پایداری است که از حمایت های بی دریغ علامه مصباح یزدی بهره می برد. تجربه نشان داده بازخوانی مواضع دوستان جبهه پایداری همواره سیاسیون را به تعجب وا می دارد :

علامه مصباح یزدی در تاریخ ۱۳۹۲/۱/۲۱ در دیدار با محمد نبی حبیبی دبیر کل حزب موتلفه اسلامی و برخی از اعضای شورای مرکزی این حزب اظهار فرمودند : اگر اصلاح طلبان آمدند باید اصولگرایان بر یک نفر که رای دارد اجماع کنند.

سوال اینجاست که چرا حضرت علامه مصباح در ایامی که مشخص شد اصلاح طلبان در انتخابات شرکت می کنند ، به فرزندان و یاران خود در جبهه پایداری دستور اجماع ندادند؟!

آیا حضرت علامه ( با وجود این همه نظرسنجی که آقای جلیلی در هیچکدامشان مقامی بالاتر از سوم یا چهارم نداشت خیال می کردند ) گزینه ای که رای دارد آقای جلیلی است؟!

البته در این نوشتار مختصر قصد نداریم درباره وجوب شرعی التزام عملی به گفتار، سخن برانیم که یقینا دوستان خود در این مباحث استادند.

مطمئنا تاریخ درباره ما قضاوت خواهد کرد.
 
کلمات کلیدی : محمد شمشیرگرزاده
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.