توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395393
واکنش مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی به سخنان اخیر رهبر انقلاب
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۰۱
روزنامه جمهوری اسلامی در ستون جهت اطلاع نوشت:

* امام جمعه اهل سنت زاهدان گفت: سخنان بسیار ارزشمند اخیر رهبر معظم انقلاب در داخل و خارج کشور تاثیر و بازتاب فراوان داشت و سبب خوشحالی مردم شد و بر وحدت جهان اسلام به ویژه انسجام شیعه و سنی بسیار تاثیرگذار بوده است.

مولوی عبدالحمید اسماعیل زهی در خطبه‌های نماز جمعه اهل سنت زاهدان افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در سخنانشان فرمودند «احساسات اهل سنت را تحریک نکنید» ما نیز متقابلا همین اعتقاد را داریم که نباید احساسات هیچ یک از فرق اسلامی از جمله شیعه را تحریک کنیم.

وی ادامه داد: اعتدال، برادری و وحدتی که امروز در کشور حاکم است برای ما و تمام ملت ایران ارزشمند است. وی گفت: بنده به صراحت اعلام می‌کنم و همه ما بر این واقفیم که امروزه دشمنان اسلام که در بین کشورهای اسلامی به ویژه خاورمیانه تفرقه ایجاد کردند و تلاش می‌کنند بین مذاهب اسلامی تفرقه بیندازند در ایران اسلامی موفق نبودند. دشمنان اسلام از جمله استکبار جهانی در ایران ناکام ماندند و ما همواره به اندازه توانایی خودمان در مقابل افراط گرایی و تندروی ایستاده‌ایم و خواهیم ایستاد.
 
کلمات کلیدی : مولوی عبدالحمید + اهل سنت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.