نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397698
جزئیات نشست نمایندگان مجلس با طیب‌نیا پیرامون FATF
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۸
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: نمایندگان در جلسه بررسی FATF توسط وزیر اقتصاد از صحبت‌های ایشان قانع نشده‌اند و هنوز ایرادهای جدی باقی‌مانده است.

به گزارش تسنیم، حجت‌الاسلام‌‌ والمسلمین مجتبی ذوالنور در گفت‌وگویی با اشاره به حضور وزیر اقتصاد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در این جلسه حدود ۶۰ نفر برای طرح سئوال از وزیر اقتصاد ثبت‌نام کرده بودند که به‌قید قرعه ۸ نفر از نمایندگان مطالب خود را بیان کردند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: بنده در این جلسه یکی از نمایندگانی بودم که وقت طرح سئوال از وزیر داشتم و ایرادات جدی‌ در زمینه FATF مطرح کردم و به هیچ‌وجه از صحبت‌های وزیر اقتصاد قانع نشدم.

وی با تأکید براینکه اشکالات جدی FATF به‌جای خود باقی‌مانده است، عنوان کرد: مواردی که وزیر اقتصاد در این جلسه گفت یک‌جانبه بوده و به شکلی نبود که ایرادهای نمایندگان رفع شده باشد.

ذوالنور ادامه داد: اکثر نمایندگان در جلسه بررسی FATF توسط وزیر اقتصاد از صحبت‌های ایشان قانع نشده‌اند و هنوز ایرادهای جدی باقی‌مانده و جای نگرانی همچنان وجود دارد.

وی تاکید کرد: زمانی که توافقنامه خارجی در کشور بخواهد عملیاتی شود باید در مجلس رسیدگی شود، بنابراین از آنجا که این مسیر طی نشده کسی مجاز نیست این تعهد بین‌المللی را بدون اجازه و رسیدگی مجلس شورای اسلامی عملیاتی کند.
 
کلمات کلیدی : FATF +برنامه اقدام مشترک مالی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۱۰ ۱۸:۱۳:۲۷
نمایندگان نگران دزدیهای میلیارددلاری باشند (3958108) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.