توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395473
بررسی ITC و FATF در هیئت رئیسه مجلس
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۳۷
نائب رئیس اول مجلس: ITC (الگوی جدید قراردادهای نفتی) و FATF (گروه اقدام مالی) در هیئت رئیسه مجلس بررسی می شود.

به گزارش صداوسیما، حسین علی حاجی دلیگانی در جلسه علنی امروز طی تذکر آیین نامه ای گفت: مجلس نسبت به مسائل کشور حالت انفعالی دارد و این مشکل ناشی از مدیریت مجلس است.

وی افزود: قرار شد در موضوع الگوی جدید قراردادهای نفتی یا ITC نقطه نظرات نمایندگان نیز گرفته شود اما برخی ایرادات وارده را رفع نکردند و آنرا تایید کردند و گفتند اشکالی ندارد.

وی افزود: ما که مسئولیت داریم چرا به وظیفه مان عمل نکنیم؛ مقام معظم رهبری ۱۵ ایراد به الگوی جدید قرارداده های نفتی وارد کردند، پس کار ما چیست؟ مشکلاتی که با تایید ITC ایجاد می شود چه کسی مسئولیت آن را می پذیرد، رئیس مجلس باید این مسئولیت را بپذیرد.

نماینده شاهین شهر در ادامه گفت:وقتی به متن FATF مراجعه می‌کنیم اشکالات زیادی در آن است که آینده کشور را به مخاطره می اندازد.

وی افزود: نقش مجلس کجاست؟ چرا از مجلس سلب مسئولیت می شود و این موضوعات به شورای عالی امنیت ملی سپرده می شود مثل برجام که ظرف ۲۰ دقیقه در مجلس تصویب شد.

وی تاکید کرد: ما به بعضی از طرحهای جزئیی وقت می گذاریم اما برای این امر مهم وقت نمی گذاریم.

مسعود پزشکیان که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه مجلس را بر عهده داشت گفت: این بحث ها را در هیئت رئیسه بررسی می کنیم و بحثی که به شورای عالی امنیت می رود نمی دانم ما به آن ورود می کنیم یانه اما فکر می کنم ما اجازه نداریم وارد آن بشویم.
 
کلمات کلیدی : FATF +برنامه اقدام مشترک مالی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.