توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 377096
نیروهای آل خلیفه رئیس مجلس علمای بحرین را بازداشت کردند
تاریخ انتشار : شنبه ۹ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۱
نیروهای رژیم بحرین حجت الاسلام سید مجید مشعل، رئیس مجلس منحله علمای این کشور را پس از بازرسی منزلش، دستگیر کردند.

به گزارش پرس تی وی، مجلس علمای بحرین،‌ یکی از مهمترین نهادهای مذهبی شیعیان در این کشور محسوب می‌شود که در ژوئن ۲۰۱۴ توسط وزارت دادگستری بحرین غیرقانونی اعلام و منحل شد.
این شخصیت برجسته مذهبی بحرین در حالی بازداشت شده است که نیروهای بحرینی روز ۴ مرداد سید یاسین الموسوی و شیخ جاسم الخیاط دو تن از روحانیون این کشور را به خاطر مشارکت در تحصن اعتراضی در اطراف خانه آیت‌الله عیسی قاسم، شخصیت برجسته دینی، در منطقه الدراز بازداشت کردند.

این تجمع در اعتراض به اقدام رژیم آل خلیفه در لغو تابعیت شیخ قاسم صورت گرفته است.

نیروهای رژیم بحرین همچنین شیخ عزیز الخضران از دیگران علمای شیعی این کشور را به اتهام اشاعه نفرت علیه خاندان سلطنتی آل خلیفه بازداشت کردند.

در ۳۱ خرداد ۱۳۹۵، دولت بحرین در کمتر از یک هفته پس از تعلیق فعالیت جمعیت الوفاق، انحلال انجمن‎های اسلامی «الرساله» و «التوعیه» را که توسط شیخ قاسم بنیان نهاده شده بود، اعلام کرد.

دادگاه موسوم به حقوق اداری بحرین سپس به انحلال جنبش الوفاق، بزرگترین جمعیت مخالف رژیم آل خلیفه، و مصادره منابع مالی آن رای داد.

هزاران معترض بحرینی از اواسط فوريه ۲۰۱۱ با برپایی تظاهرات و اجتماعات در خيابان‌های اين کشور، خواستار اصلاحات سياسی، برقراری دموکراسی و کناره‌گيری خاندان آل خليفه از قدرت شده‌اند.

اما رژیم آل خلیفه برای مقابله با معترضان از خشونت استفاده کرده است.

منامه همچنین شماری از نیروهای امنیتی عربستان و امارات متحده عربی را برای سرکوب تظاهرات کنندگان وارد بحرین کرده است.
 
کلمات کلیدی : آل خلیفه ، بحرین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.