توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407531
آل‌خلیفه برپایی نماز جمعه برای شیعیان بحرین را به طور کامل ممنوع کرد
تاریخ انتشار : جمعه ۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۱۶
یک رهبر معارضان بحرینی گفت که رژیم آل‌خلیفه برپایی نماز جمعه برای شیعیان بحرین را به طور کامل ممنوع کرده است.

آیت الله «سید هاشم العلوی» معارض برجسته بحرینی در گفت‌وگو با فارس در منامه اظهار داشت: رژیم آل خلیفه به طور کامل مانع برگزاری نماز جمعه در منطقه دراز بحرین شده و تاکید کرده که نماز جمعه این شهر پس از بیرون راندن شیخ عیسی قاسم از بحرین از سرگرفته می شود.

وی افزود: حکومت بحرین مانع برپایی نماز جمعه در دراز می شود چون می داند تریبون آن موجب بالا رفتن موج اعتراضات و تظاهرات مسالمت آمیز رسمی در بحرین می شود.

این رهبر معارضان بحرینی گفت: رفتار خصمانه رژیم آل خلیفه چالشی آشکار و حمله‌ای صریح به نماز جمعه مردم بحرین محسوب می شود.

 آیت الله علوی تصریح کرد: ممانعت از انجام شعائر دینی تعرضی خطرناک به احکام دینی قانون اساسی و تعهدات نظام بین المللی است و احساسات دینی را تحریک می‌کند، بنابراین سکوت در برابر ظلم طائفه‌ای جایز نیست.

منطقه دراز زادگاه و محل سکونت شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین است که رژیم آل خلیفه تابعیت بحرینی چندی قبل تابعیت بحرینی وی را لغو و او را به پولشویی متهم کرده است.

این منطقه از تابستان گذشته صحنه تحصن شهروندان بحرینی در اعتراض به سلب تابعیت شیخ عیسی قاسم است از همین رو حکومت آل خلیفه از قریب به چهار ماه پیش مانع برپایی نماز جمعه در شهر دراز می‌شود.

اقدامات رژیم آل‌خلیفه علیه فعالان حقوق بشر و روحانیون این کشور اخیراً به طور بی سابقه‌ای تشدید شده به گونه ای که این اقدامات از  زمان آغاز اعتراضات صلح‌ٖآمیز در این کشور در سال 2011 میلادی بی سابقه بوده است.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

آل خلیفه زندانیانی که دوره محکومیتشان تمام شده در حبس نگه می‌دارد

این در حالی است که خانواده‌های أحمد حسن الزاکی و علی ناصر أحمد 2 جوان معترض بحرینی که در زندان به سر می‌برند از مقامات کشورشان خواستند این فرزندانشان را که دوره محکومیت آنها به سر آمده آزاد کنند.

خانواده‌های این زندانیان می‌گویند که مقامات آل خلیفه با آزادیشان مخالفند و با وجود اینکه دوره محکومیت شش سال و شش ماه آنها به پایان رسیده و به ساختمان بازپرسی برای انجام ترتیبات آزادی منتقل شده بودند بار دیگر به زندان الحوض الجاف بازگشتند.

الزاکی و ناصر با جمعی از جوانان بحرینی در حمله ماموران آل خلیفه به خانه های اهالی شهرک ظهیره در هجدهم آوریل 2013 بازداشت شده و به جرم حضور در تجمع های غیرقانونی و تعرض به یک نیروی امنیتی محکوم به حبس شدند.
 
کلمات کلیدی : آل خلیفه ، بحرین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.