توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391775
پادشاه عربستان: اجازه سیاسی کردن حج را نمی‌دهیم
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۴ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۲
پادشاه عربستان تأکید کرد، این کشور با سیاسی کردن حج برای رسیدن به اهداف سیاسی مخالف است.

به گزارش ایسنا، به نقل از روزنامه مستقل رأی الیوم، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه عربستان در سخنرانی خود در کاخ منا در مراسم استقبال سالانه از شخصیت‌های ارشد اسلامی و رؤسای هیئت‌ها و دفاتر امور حجاج، مدعی شد: ما تمامی امکانات‌مان را در خدمت به مهمانان خانه خدا قرار داده‌ایم و برای آسایش و راحتی آن‌ها جهت بجا آوردن هرچه بهتر مناسک حج شب زنده‌داری می‌کنیم!

وی گفت: ما به شکل قاطع با سیاسی کردن حج برای رسیدن به اهداف سیاسی یا ایجاد اختلافات مذهبی مخالفیم. خداوند حج را بر تمامی مسلمانان بدون تفرقه و ایجاد دودستگی واجب کرده است.

پادشاه عربستان در سخنرانی خود نسبت به تندروی و افراط‌گرایی هشدار داد و گفت: تندروی همبستگی و آینده امت اسلام را از بین می‌برد و چهره‌اش را در برابر جهان مخدوش می‌کند. هیچ راهی پیش روی ما برای رهایی از این مشکل جز ریشه‌کن کردن بی‌امان آن با حفظ وحدت مسلمین نیست.

وی خواهان افزایش تلاش‌ها برای ایجاد وحدت و همبستگی و حل درگیری‌ها در جهان اسلام شد و بر تمایل دائمی کشورش به وحدت مسلمین و یاری رساندن به یکدیگر تأکید کرد.

این در حالی است که منصور ترکی، سخنگوی امنیتی وزارت کشور عربستان اخبار منتشر شده مبنی بر خنثی شدن عملیات تروریستی در نزدیکی یکی از مقرهای امنیتی در عرفات را رد کرد و آن را نادرست خواند.

وی گفت: نیروهای امنیتی مربوطه فورا درباره وجود هر گونه مورد مشکوک وارد عمل شدند اما تحقیقات نشان داد که هچ تهدید امنیتی وجود نداشت.

ترکی افزود: هیچ گروه تروریستی در حج یا مورد مشکوک یا تلاشی برای هدف قرار دادن حج رصد نشده و نیروهای امنیتی برای حفظ امنیت حج به وظایف خود ادامه می‌دهند تا حجاج سالم به کشورشان بازگردند.
 
کلمات کلیدی : حجاج+عربستان+شهدای منا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
 
 
هفته
 
 
 
 
ديروز
هفته