توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 396527
قدردانی کانادا از ایران برای آزادی «هما هودفر»
تاریخ انتشار : سه شنبه ۶ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۵
دفتر نخست‌وزیر کانادا ضمن تایید خبر آزادی هما هودفر با انتشار بیانیه‌ای از همکاری مقامات ایرانی و کمک‌های عمان، ایتالیا و سوئیس برای آزادی این شهروند ایرانی – آمریکایی قدردانی کرد.

به گزارش فرارو، جاستین ترودو، نخست وزیر کانادا پس از آزادی پروفسور هماهودفر شهروند ایرانی – آمریکایی که چند پیش در تهران بازداشت شده بود، بیانیه‌ای منتشر و اعلام کرد: کانادایی ها از این که دکتر هودفر از زندان آزاد شده است و به زودی به آغوش خانواده، دوستان و همکارانش بازمی‌گردد خرسند هستند.

در ادامه این بیانیه آمده است: دولت کانادا به طور فعال و سازنده در بالاترین سطوح خود در پرونده دکتر هودفر وارد شد و برای آزادی و بازگشت وی به کانادا تلاش کرد. مقامات ما نیز کمک‌های کنسولی را به خانواده‌ی وی ارائه دادند و تا زمانی که وی در امنیت به خانه باز گردد به این کار ادامه می‌دهند.

نخست وزیر کانادا همچنین در بیانیه خود آورده است: نبود نمایندگان دیپلماتیک کانادایی در ایران موجب شد تا اوتاوا با افراد دیگری که در کمک به آزادی هما هود فر سودمند بودند، به ویژه عمان، ایتالیا و سوئیس همکاری نزدیک داشته باشد. من مایلم که صمیمانه‌ترین قدردانی خود را از حمایت‌های آنها ابراز کنم.

ترودو افزود:‌ من همچنین می‌خواهم همکاری آن مقامات ایرانی را که آزادی و بازگشت دکتر هودفر را تسهیل کردند، تصدیق کنم. آنها متوجهند که پرونده‌هایی مثل این مانعی برای روابط سازنده هستند.

وی در پایان تاکید کرد: اکنون از همه می‌خواهیم که به خواسته خانواده وی برای حفظ حریم شخصی در این برهه زمانی احترام بگذارند.

بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان روز دوشنبه ضمن اعلام خبر آزادی این شهروند ایرانی – کانادایی گفت: خانم‌ هودفر استاد بازنشسته دانشگاه‌های کانادا که بر اساس برخی اتهامات در ایران بازداشت شده بود، به دلایل انسان دوستانه از جمله بیماری، عصر امروز آزاد شد و از طریق کشور عمان به کانادا بازگشت.
 
کلمات کلیدی : هما هودفر، کانادا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.