نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 295447
رأی دادگاه‎ کانادا به‎ نفع بانوی‏‎محجبه/عکس
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۰۸
سه قاضی دادگاه فدرال استیناف کانادا بی‌آنکه تصمیم‌گیری درباره درخواست تجدیدنظر دولت را به تاریخ دیگری موکول کنند، با صدور حکمی اعلام کردند زن مسلمانی که از دولت شکایت کرده است، می‌تواند هنگام ادای سوگند به عنوان شهروند این کشور نقاب بزند و در انتخابات فدرال نوزدهم اکتبر هم شرکت کنند.

به گزارش ابنا، «زونرا ایشاق» Zunera Ishaq، زن مسلمانی که سال ۲۰۰۸ از پاکستان به اونتاریو نقل مکان کرد و به همسرش ملحق شد، از برداشتن حجاب خود در مراسم ادای سوگند رسمی به عنوان شهروند جدید کانادا خودداری کرد. وی از دادگاه شکایت کرد و گفت: این کار بر خلاف اعتقادات مذهبی وی است. در پی شکایت زونرا ایشاق، قانون ممنوعیت استفاده از نقاب در این کشور لغو شد، اما دولت درخواست تجدیدنظر در این حکم را کرد.

دادگاه فدرال استیناف کانادا نیز امروز درخواست دولت این کشور را برای ممنوعیت پوشش نقاب زنان رد کرد. بدین ترتیب زنان مسلمان هنگام ادای سوگند به عنوان شهروند جدید کانادا مجبور به برداشتن نقاب خود نیستند. کانادا سال ۲۰۱۱ ممنوعیت نقاب را تصویب کرد و «استفن هارپر» نخست وزیر این کشور گفت: پوشاندن صورت هنگام ادای سوگند برای تابعیت این کشور مطابق عرف ما نیست.
 
 
 
کلمات کلیدی : اونتاریو، کانادا، حجاب، پاکستان
 
علی
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۱:۰۷:۲۰
ایمان هر کجا باشد تجلی می یابد, جامعه ایران یاد بگیر! (3193540) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۶-۲۶ ۰۹:۴۲:۴۱
زنده باد ازادي انتخاب پوشش (3194033) (alef-13)
 
۱۳۹۴-۰۷-۲۵ ۰۵:۳۹:۳۰
قابل توجه خانمهای بیغیرت ایرانی که تا میرندخارج بدترازاونهامیشند (3265142) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.