توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505624
۶ استان شمالی با رگبار باران و کاهش نسبی دما مواجه می‌شوند
تاریخ انتشار : شنبه ۴ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۱۴
مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور از نفوذ جریانات خنک شمالی به کشور خبرداد و گفت: بخشهایی از ۶ استان در نوار شمالی کشورمان طی ۴۸ ساعت آینده با کاهش دما، رگبار و رعد و برق مواجه خواهند شد.

احد وظیفه در گفت‌وگو با تسنیم، درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جریانات خنک شمالی که در روز گذشته بخشهایی از نیمه شمالی کشور را در برگرفته موجب رشد ابر و بارش باران در برخی نواحی کشور طی ساعتهای آتی خواهد شد.

وی ادامه داد: طی دو روز آینده سواحل دریای خزر با کاهش نسبی دما مواجه خواهد شد؛ استانهای ساحلی شمال کشور نیز دچار ابرناکی، رگبار باران و رعد و برق خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: امروز و فردا بخشهایی از استانهای گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجانها و اردبیل با رشد ابر، رگبار باران و رعد و برق مواجه خواهد شد.

به گفته وظیفه، طی سه روز آینده در مناطقی از نوار شرقی کشور در بعضی ساعات وزش باد شدید پیش‌بینی می شود که منطقه زابل گاهی با گرد و خاک همراه خواهد بود.

وی ادامه داد:‌به غیر از نیمه شمالی کشور و به‌ویژه استانهای ساحلی دریای خزر که با کاهش دما و رگبار باران مواجه می‌شوند، سایر نقاط کشور جو نسبتاً آرام و آسمان آفتابی خواهند داشت.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: دوشنبه نیز از ناپایداری در نوار شمالی کشور کاسته می‌شود و افزایش نسبی دما در این مناطق پیش‌بینی خواهد شد.

وظیفه، شهرکرد با پنج درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با 47 درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و گفت: امروز تهران آسمانی صاف و آفتابی خواهد داشت و دمای آن در گرم‌ترین لحظات به 33 درجه بالای صفر می‌رسد.
 
کلمات کلیدی : وضع هوا+سیل+باران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.