توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 382459
زمان ثبت نام و انتخابات شوراهای شهر و روستا
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۷ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۵
جدول زمان بندی ثبت نام و انتخابات شوراهای شهر و روستا اعلام شد و مشخص گردید که داوطلبان از تاریخ ۳۰ اسفند ۹۵ تا ۶ فروردین ۹۶ می توانند برای ثبت نام مراجعه کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران، انتخابات پنجمین دوره شوراهای شهر و روستا مطابق اعلام شورای نگهبان همزمان با انتخابات ریاست جمهوری روز ۲ اردیبهشت ۹۶ برگزار می شود.

امروز جدول زمانبندی ثبت نام، زمان مجاز تبلیغات و انتخابات منتشر شد تا کسانی که قصد نامزدی در این انتخابات را دارند، نسبت به آن برنامه ریزی کنند.

اما این جدول زمان بندی دارای یک نکته جالب است، زمان ثبت نام نامزدهای انتخابات شوراهای شهر و روستا تاریخ ۳۰ اسفند ۹۵ لغایت ۶ فروردین ۹۶ اعلام شده است؛ زمانی که تنها طبق تقویم، ۳ روز آن روزهای کاری است.

در حالی که تاریخ های اول، دوم، سوم و چهارم فروردین ۹۶ تعطیل رسمی هستند، تنها روزهای ۳۰ اسفند، ۵ و ۶ فروردین برای مراجعه میلیونی نامزدها در نظر گرفته شده است.

تجربه سال های گذشته و صف های طولانی ثبت نام در فرمانداری شهرها نشان داده است که ۳ روز کاری برای ثبت نام از نامزدهای بیشمار انتخابات شوراها زمان کمی است.

طبیعتا سایر مراکز نیز به علت مصادف شدن با تعطیلات نوروز فعالیتی نخواهند داشت و این موضوع روند ثبت نام را با مشکل مواجه می کند.

نباید فراموش کرد که نگه داشتن کارکنان فرمانداری ها و فعالیت آنها در روزهای تعطیل رسمی نیز هزینه ای مضاعف بر دوش دولت در پرداخت حق الزحمه کارکنان می گذارد. ضمن اینکه این افراد نیز به مانند همه مردم حق دارند از تعطلات خود استفاده کنند.

ضمن اینکه نباید فراموش کرد وزارت کشور راهی جز این زمانبندی نداشته است، ولی باید تمهیدات لازم برای جلوگیری از مشکلات در فرمانداری‌های به خاطر کمبود وقت مناسب اتخاذ شود.
 
کلمات کلیدی : انتخابات96+شورای شهر و روستا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.