توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 436558
پیشنهاد آمریکا به دیپلمات ارشد روس برای جاسوسی
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۳
وزیر امور خارجه روسیه گفت که نفر دوم سفارت این کشور در آمریکا از سوی سازمان های اطلاعات آمریکا پیشنهاد همکاری برای جاسوسی دریافت کرده است.

به گزارش ایرنا، سرگئی لاوروف در نشست رسانه ای که با حضور صدها خبرنگار داخلی و خارجی در ساختمان وزارت خارجه روسیه برگزار شد، موارد متعدد اقدام سازمان های اطلاعاتی آمریکا برای اجیر کردن دیپلمات های روس علیه کشور خود را فاش کرد.

وی در این نشست که روز سه شنبه برگزار شد، گفت: اقدام های زیادی برای اجیر کردن دیپلمات های روسیه در آمریکا صورت گرفته است که در دوره دولت باراک اوباما بیشتر شد، ولی رسانه ای نکردیم. لاوروف با اشاره به پیشنهاد جاسوسی به نفر دوم سفارت روسیه در واشنگتن، اظهار کرد: یک دیپلمات دیگر نیز هدف تلاش ماموران اطلاعاتی آمریکا قرار گرفت و 10 هزار دلار نیز در خودرو وی قرار دادند که این پول به حسابداری سفارت تحویل و برای مخارج جاری هزینه شد.

وزیر خارجه روسیه همچنین گفت: مورد انزجارآور دیگر، بازداشت دو نفر از کارکنان دفتر وابستگی نظامی سفارت روسیه در واشنگتن بود که ماموران پلیس فدرال آمریکا (اف . بی. آی) انجام دادند، در حالیکه همراه خانواده خود در یک رستوران مشغول غذا خوردن بودند و با تلاش طرف روسی توانستیم آنان را آزاد کنیم.

وی همچنین ادعاهای مقام های آمریکا مبنی بر اینکه در چهار سال گذشته مسکو دیپلمات های این کشور را تحت فشار قرار داده است، بی اساس خواند.
 
کلمات کلیدی : لاوروف، روسیه، آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.