نظر منتشر شده
۴
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489055
تیبا، پراید، تندر، پژو و سمند گران می‌شوند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۳
رئیس شورای رقابت گفت: شورای رقابت قیمت گذاری نمی‌کند بلکه دستورالعمل می‌دهد، دررابطه با خودرو تورم بخشی، کیفیت و بهره وری سه متغیری هستند که کاهش یا افزایش قیمت خودرو براساس آن تعیین می‌شوند.

به گزارش میزان، رضا شیوا امروز در نشستی خبری با بیان اینکه شورای رقابت در همه بازارهای انحصاری ورود خواهد کرد، اظهار کرد: در بحث رونق کسب و کار با موانع زیادی داریم که باید برداشته شود. یکی از این موانع مجوز‌ها هستند که در برخی مواقع در انحصار گروه خاصی است که اجازه رقابتی‌تر شدن فضا را نمی‌دهد. یکی از وظایف ما نظارت بر مجوزهای کسب و کار است.

او درباره قیمت گذاری خودرو، بیان کرد: شورای رقابت دیروز تصمیم گرفت دستورالعمل تنطیم قیمت را یکسال دیگر برای خودروهایی که شامل دستورالعمل می‌شوند، تصویب کند.

او ادامه داد: ما دو گروه خودرو داریم، یک دست خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان که افزایش و کاهش آن بر قیمت کارخانه صورت میگیرد. زیرا هزینه‌های شماره گذاری، مالیات و بیمه جداگانه هستند که به ما ارتباطی ندارد.

شیوا درباره خصوصی سازی تصریح کرد: خصوصی سازی باید ادامه پیدا کند و شرکت‌ها باید به بخش خصوصی واقعی که تولید را دوست دارند، واگذار شوند. یکی از وظایف ما راه اندازی تنظیم کننده‌های بخشی است. در بخش مخابرات گرچه با اشکال، اما این رگولاتوری را داریم و باید برای بخش‌های دیگر هم برقرار شود.

رئیس شورای رقابت افزود: دولت نباید سهامدار باشد و امیدواریم در دولت دوازدهم جراحی‌های لازم در اقتصاد صورت بگیرد.

او درباره دستورالعمل تنظیم قیمت خودرو که روز گذشته مصوب شده است، توضیح داد: خانواده پراید و تیبا ۱. ۲۵ درصد، پارس تندر ۱. ۵۷ درصد، خانواده پژو و سمند متوسط افزایش قیمت ۲. ۶۹ درصد افزایش قیمت خواهند داشت.

شیوا افزود: پژو ۳۰۱، پژو ۲۰۰۸ و پژو ۵۰۸ از دستورالعمل قیمت گذاری خارج شدند.

رییس شورای رقابت توضیح داد: نرخ تورم بخشی ایران خودرو ۶. ۱ بوده و تورم بخشی سایپا حدود ۶ درصد بوده است.

او با بیان اینکه شرکت‌ها به دلیل بهره وری ۲. ۵ درصد جریمه شده اند، اظهار کرد: به دلیل بهره وری پایین از میزان افزایش قیمت ۲. ۵ درصد به نفع مصرف کننده کسر شده است. همچنین درباره کیفیت نیز با استناد به برنامه کیفی وزارت صنعت استفاده کردیم. اگر شرکت‌ها به ۷۰ درصد آن هدف رسیده باشند جریمه نخواهند شد، اما زیر آن جریمه خواهند شد که برخی از خودرو‌ها به همین دلیل افزایش قیمت کمتری داشته اند.
 
کلمات کلیدی : تیبا، پراید، تندر، پژو ، سمند، شورای رقابت
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۵:۰۰:۳۴
شیوا زحمت کشیده
پژو ۳۰۱ === 70 میلیون
پژو ۲۰۰۸ === 100 میلیون
پژو ۵۰۸ === بالای 200 میلیون (4458451) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۶:۲۴:۴۳
از ماست که برماست (4458580) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۶:۳۹:۴۱
بالاخره انتخاباتگذشت حالا مردم باید بفهمند که همه چیز موقع گران شدنش شده است و زندگی از این هم سخت تر خواهد شد مردم رای بدهید به ازادی رای بدهید به روحانی متشکریم خوش باشید (4458599) (alef-11)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۴-۱۳ ۱۹:۱۸:۴۳
انقدر ما گفتیم: شما جیب ما رو نزن، خودروی با کیفیت پیشکش
آخرشم جیب ما رو زدی و خودروی با کیفیت درست نکردی (4458747) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.