توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475988
جزئیاتی از دیدار ۲ ساعته ترامپ با شاه سعودی
تاریخ انتشار : جمعه ۵ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۵
پادشاه سعودی در دیدار با رئیس جمهور آمریکا ضمن تلاش برای «بزرگنمایی» خطر ایران در صدد جلب حمایت ترامپ برای خلاصی از ایران به هر قیمت ممکن برآمد اما ترامپ درخواست او را غیرمنطقی دیده و با پیشنهاد او موافقت نکرد.

به گزارش تسنیم به نقل از پایگاه خبری المسله، اطلاعاتی که در مورد گفت‌وگوی دو ساعته بین ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جریان سفرش به ریاض درز کرده است، حاکی از تلاش ملک سلمان برای« بزرگنمایی» خطر ایران و درخواست کمک از آمریکا برای رهایی از این خطر به هر قیمت ممکن است اما ترامپ این درخواست را غیرمنطقی دیده و پیشنهادش را نپذیرفت.

عمق احساس ترس عربستان از ایران

این  گفت وگو که اطلاعات آن توسط منابع فرانسوی درز کرده است،  حاکی از عمق احساس ترس عربستان از نفوذ ایران در منطقه و تلاش او برای به دست آوردن حمایت آمریکا به هر قیمتی است تا جایی که برای خلاص شدن از ایران به هر وسیله ممکن، یک چک سفید به ترامپ پیشنهاد کرد اما طرف آمریکایی به این درخواست توجهی نکرد و آن را غیرمنطقی دید  و همین امر موجب خشم ملک سلمان شد.

تلاش عربستان برای جنگ افروزی در منطقه

در این دیدار  معاونان ترامپ به اضافه امیران سعودی از جمله محمد بن سلمان پسر ملک سلمان حضور داشتند و گفت وگوهایی که در آن صورت گرفت، شامل اطلاعاتی غیرمنتظره است و هرچند آنچه رصد شده است، تمام صحبت های دو طرف در این نشست را شامل نمی شود اما حاوی اطلاعات بسیار با اهمیتی است که از تلاش عربستان برای سوق دادن منطقه به سمت جنگ پرده بر می دارد حال آنکه طرف آمریکایی بیش از شاه سعودی بر ثبات منطقه و حفظ جان مردم آن تاکید داشت.

مخالفت ملک سلمان با پیشنهاد ترامپ برای گفت‌وگو با ایران

این دیدار نشان می دهد طرف سعودی آماده تقدیم ثروت ملت خود به واشنگتن به منظور مبارزه با ایران و شیعیان است حال آنکه طرف آمریکایی از «بزرگنمایی» خطر شیعه متقاعد نشد و با دیدگاه عربستان منبی بر سوق یافتن به سمت نابودی از طریق جنگ هم عقیده نبود در نتیجه به سعودی ها پیشنهاد کرد با ایران وارد گفت وگو شوند اما ملک سلمان این پیشنها د را رد کرد در نتیجه ترامپ به او گفت: نظر خود را بر هیچ کس تحمیل نمی کند.

 
۱۳۹۶/۰۶/۱۸ ۱۶:۱۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۸ ۱۳:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۸ ۱۰:۴۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۱۹:۴۴
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۰۹:۳۰
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۰۸:۱۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۷ ۰۲:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۲۳:۴۵
 
۱۳۹۶/۰۶/۱۶ ۲۲:۲۶
 
۱۳۹۶/۰۲/۲۴ ۱۶:۱۴
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ +سفر ترامپ به عربستان+ملک سلمان بن عبدالعزیز
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.