توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 509367
اقدام پسر ترامپ برای پیروزی پدرش در انتخابات فاش شد
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۶ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۴۵
«دونالد جونیور ترامپ»، پسر ارشد رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه در گفت‌وگو با هیئت تحقیق مجلس سنا بار دیگر از دیدارش با یک وکیل روس دفاع کرد و گفت برای دریافت اطلاعات تخریبی علیه هیلاری کلینتون، رقیب پدرش در انتخابات با وی دیدار کرده است.

به گزارش فارس، پسر ارشد رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه از دیدارش با یک وکیل روس دفاع کرد و گفت با هدف دریافت اطلاعات تخریب‌کننده علیه رقیب پدرش در جریان رقابت‌های انتخاباتی با این وکیل دیدار کرده است.

«دونالد جونیور ترامپ»، پسر ارشد رئیس‌جمهور آمریکا روز پنجشنبه در گفت‌وگو با هیئت تحقیق مجلس سنا بار دیگر از دیدارش با یک وکیل روس دفاع کرد و گفت برای دریافت اطلاعات تخریبی علیه هیلاری کلینتون، رقیب پدرش در انتخابات با وی دیدار کرده است.  

پیش از این رسانه‌ها گزارش داده بودند پسر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهور آمریکا در ماه ژوئن سال 2016 و در جریان مبارزات انتخابات ریاست جمهوری با یک وکیل روس به نام «ناتالیا وسلنیتسکایا» دیدار کرده بود.

«جونیور ترامپ» قبلاً در مصاحبه با رسانه‌ها این دیدار را تأیید کرده و گفته بود که وکیل روس به او وعده داده بود اطلاعاتی علیه «هیلاری کلینتون»، رقیب انتخاباتی ترامپ در اختیار دارد.

وی روز پنجشنبه هم بار دیگر به همین توجیه به عنوان دلیل دیدارش با وکیل روس اشاره کرد و گفت که که برایش مهم بوده درباره «صلاحیت کلینتون» برای سمت ریاست‌جمهوری اطلاعات کسب کند.

دیدار جونیور ترامپ با وسلنیتسکایا از آن جهت مورد توجه رسانه‌ها واقع شد که مقامات آمریکایی در حال بررسی احتمال دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به نفع ترامپ هستند.

پسر ترامپ روز پنجشنبه بار دیگر تأکید کرد که او با کمپین ادعایی دولت روسیه برای دخالت در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا همراهی نکرده است.

به نوشته نیویورک‌تایمز جونیور ترامپ در یک بیانیه از قبل آماده شده در جمع محققان کمیته قضایی مجلس سنا گفته  که او بعد از شنیدن اینکه وکیل روس اطلاعاتی برای تخریب وجهه هیلاری کلینتون در اختیار دارد، دچار تردید شده است. او گفت تصمیم گرفته که آن اطلاعات را دریافت کند، اما با توجه به اینکه منبع دریافت آن یک وکیل مرتبط با کاخ کرملین بوده، درباره استفاده یا عدم استفاده از آنها، با وکیل شخصی خودش مشورت کند.

نسخه‌ای از بیانیه جونیور ترامپ در اختیار نیویورک‌تایمز قرار گرفته است.

این روزنامه نوشته مشورت جونیور ترامپ با وکیلش درباره استفاده یا عدم استفاده از این اطلاعات نشان می‌دهد که او اگاهی داشته که دریافت اطلاعات از یک کشور خارجی درباره یک رقیب انتخاباتی از لحاظ قانونی اقدامی چالش‌انگیز است.
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+پسر ترامپ+انتخابات آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.