نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 279481
شورای امنیت درباره ایران تشکیل جلسه می‌دهد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۹ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۸:۲۲
یک منبع به خبرگزاری روسی اسپوتنیک می‌گوید شورای امنیت سازمان ملل متحد احتمالاً قبل از ماه آگوست درباره پرونده هسته‌ای ایران تشکیل جلسه می‌دهد.

به گزارش فارس، یک منبع دیپلماتیک به خبرگزاری روسی اسپوتینک گفت شورای امنیت سازمان ملل احتمالاً قبل از برگزاری نشست مجمع عمومی این سازمان برای بحث در مورد تصویب قطعنامه‌ای درباره برنامه هسته‌ای ایران تشکیل جلسه خواهد داد.

بر اساس این گزارش، این منبع که به نوشته اسپوتنیک از شرکت‌کنندگان در مذاکرات هسته‌ای ایران است در پاسخ به سوالی درباره احتمال نشست شورای امنیت جهت رایزنی درباره تصویب قطعنامه مربوط به برنامه هسته‌ای ایران در ماه آگوست گفت: «بله، فکر می‌کنم این اتفاق بیفتد.»

منبع مورد استناد این خبرگزاری روسی گفت: «خوشبختانه شورای امنیت سازمان ملل قبل از این تاریخ (آگوست) تشکیل جلسه می‌دهد.

او همچنین گفت که مذاکره‌کنندگان گروه ۱+۵ به توافق داخلی بر سر برنامه هسته‌ای ایران رسیده‌اند: «داخل گروه ۱+۵ ما تا اندازه زیادی توافق داریم. فقط لازم است ایرانی‌ها را متقاعد کنیم.»

شهر وین اتریش از دو هفته قبل میزبان دور نهایی مذاکرات هسته‌ای ایران و گروه موسوم به «۱+۵» (۵ عضو دائم شورای امنیت سازمان ملل + آلمان) است.

این گفت‌وگوها از روز شنبه در سطح وزرای خارجه پیگیری شد و یک‌شنبه‌شب (دیشب) موقتا متوقف شد. قرار است وزرای خارجه این کشورها از روز سه‌شنبه بار دیگر مذاکرات را از سر بگیرند.
 
کلمات کلیدی : شورای امنیت+ ایران+ هسته ای
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۹ ۰۹:۳۸:۴۱
مذاكره بايد هميشه باشه عقلانيت و تدبير مي تواند جلوي تحريم بيشتر را بگيرد (3006105) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.