توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482617
موگرینی: تعامل با ایران را ادامه می‌دهیم
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۴
مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری روز سه‌شنبه گفت که این اتحادیه تعامل با ایران را فارغ از سیاست‌های سایر شریکان ادامه خواهد داد.

به گزارش فارس، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در یک کنفرانس خبری روز سه‌شنبه گفت که این اتحادیه تعامل با ایران را فارغ از سیاست‌های سایر شریکان ادامه خواهد داد.

وی درباره توافق هسته‌ای ایران و گروه 1+5 (برجام) گفت: «من یک نقش ویژه و شخصی برای تضمین اجرای کامل این توافق دارم و فراتر از آن، اتحادیه اروپا و اعضای آن همکاری با ایران را فارغ از سیاست‌های سایر شریکان ادامه خواهد داد.»

«موگرینی» از ارائه توضیحات بیشتر خودداری کرد، اما به نظر می‌رسد منظور او از این اظهارات اشاره به سیاست‌های «دونالد ترامپ»، رئیس‌جمهوری آمریکا باشد که با توافق هسته‌ای مخالفت کرده است.

دولت آمریکا اخیراً در گزارشی به کنگره پایبندی ایران به مفاد برجام را تأیید، اما ایران را به حمایت از تروریسم متهم کرد. ترامپ اعلام کرده در حال انجام بررسی‌هایی بر روی «برجام» است.

موگرینی در پاسخ به سوالی درباره اینکه آیا در برجام در معرض خطر قرار دارد گفت: «همین ده روز پیش ششمین گزارش آژانس بین‌المللی انرژی اتمی تأیید کرد که این توافق به طور کامل در حال اجرا است.»

وی اضافه کرد: «من اطمینان دارم که بررسی‌های انجام شده در ایالات متحده به تصمیم‌هایی عاقلانه ختم خواهند شد که به معنی این است که طرف آمریکایی چیزی که موثر است را نگاه خواهد داشت.»

موگرینی گفت: «اما در هر صورت، اتحادیه اروپا ضمانت خواهد کرد که این توافق پابرجا خواهد ماند و ما به آن پایبند هستیم. این توافق متعلق به هیچ کشور یگانه‌ای نیست، بلکه به جامعه بین‌المللی تعلق دارد.»
 
کلمات کلیدی : موگرینی+ایران+توافق هسته ای+برجام
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.