نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 291603
گزینه حمله اتمی آمریکا به افغانستان
تاریخ انتشار : شنبه ۷ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۳:۱۲
یک هفته نامه آلمانی با استناد به مذاکرات محرمانه مشاور صدر اعظم اسبق آلمان با ایالات متحده فاش کرد که ظاهرا آمریکا در واکنش به حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر همچنین گزینه حملات اتمی علیه افغانستان را مد نظر قرار داده است.

به گزارش تسنیم به نقل از هفته نامه "اشپیگل" خبرداد: ظاهرا قدرت اجرایی آمریکا تحت ریاست جمهوری جرج بوش بعد از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ به مرکز تجارت جهانی در نیویورک همچنین یک حمله اتمی به افغانستان را مد نظر قرار داده بود.

این خبر را "میشائیل اشتاینر" مشاور سیاست خارجی "گرهارد شرودر"، صدر اعظم اسبق آلمان در گفتگو با هفته نامه "اشپیگل" که در آن برای اولین بار از مذاکرات محرمانه خود با ایالات متحده سخن گفته بود فاش کرده است.

اشتاینر در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا آمریکا همچنین به عملیات تسلیحات هسته ای هم اندیشید گفت: یادداشت هایی در این باره نوشته شده بود. آن ها واقعا همه گزینه ها را به بازی آورده بودند. آمریکایی ها در آن زمان گفتند که همه گزینه ها روی میز قرار دارد.

به نوشته اشپیگل، اشتاینر و شرودر بعد از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر این نگرانی را داشتند که آمریکا واکنش افراطی و بیش از حدی در اولین شوک به این مسئله نشان دهد.

اشتاینر همچنین گزارش داد که وی علیه این موضع گیری شرودر مبنی بر اینکه بعد از حملات تروریستی ۱۱ سپتامبر به آمریکایی ها درباره همبستگی نامحدود از طرف آلمان اطمینان دهیم اعتراض کرد.

آمریکا البته به جای یک حمله اتمی در اکتبر ۲۰۰۱ عملیات نظامی به اصطلاح ضد تروریستی را با سلاح های متعارف آغاز کرد که ارتش آلمان نیز از ژانویه ۲۰۰۲ در این عملیات مشارکت می کند.

اشتاینر که از تابستان امسال بازنشست می شود یکی از معروفترین و شناخته شده ترین دیپلمات های ارشد آلمان بود.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+افغانستان+حمله اتمی
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۰۲:۰۳:۴۹
مسئولين كه بازنشسته نمي شوند مگر ديگر كشورها مثل ايران نيستند (3149064) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۰۲:۲۶:۰۳
حمله نظامی به کدوم شهرش؟ برای چه هدفی؟
به ضرر خودش بود که (3149084) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۰۶-۰۸ ۰۷:۰۸:۱۶
این میز مدت هاست که پایه هایش شکسته است (3149132) (alef-11)