توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 391633
۲۵۰ سرباز آمریکایی از افغانستان خارج شدند
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۴۰
رسانه‌های آمریکایی از بازگشت ۲۵۰ سرباز این کشور از افغانستان خبر دادند.

به گزارش تسنیم، ۲۵۰ سرباز آمریکایی پس از ۹ ماه از افغانستان به خانه‌شان بازگشتند.

به گزارش سایت نظامیان آمریکایی «استرایپس»، سربازان آمریکایی بازگشته از افغانستان، از تیپ چهارم رزمی هوایی این کشور بودند.

در گزارش آمده است که در تا ۸ هفته آینده بیش از ۲۰۰۰ سرباز آمریکایی از کویت و افغانستان خارج خواهند شد.

این در حالی است که در سال جاری میلادی، آمریکا به صورت پراکنده نیروهای نظامی کمکی و جایگزین به افغانستان اعزام کرده است.

به عنوان نمونه حدود ۷۰ خلبان ذخیره از تیپ هوایی ۴۱۹ و تیپ هوایی ۳۸۸ برای حمایت از عملیات «حفاظت از آزادی» و ماموریت «حمایت قاطع» ناتو به فرودگاه بگرام اعزام شدند.

۵۰۰ نیروی نظامی تازه نفس نیز تحت برنامه «جابجایی و چرخش نیرو» در تابستان سال جاری به افغانستان اعزام شدند.

حدود ۴۰ سرباز ذخیره از گروه ۶۴۵ حمایت منطقه‌ای پایگاه جنوبی ارتش آمریکا به منظور حمایت و فعالیت در ماموریت «نگهبان آزادی» به افغانستان اعزام شدند.

حدود ۳۰ نظامی واحد گارد ملی ایندیانا در شهر «گری» آمریکا برای انجام ماموریت‌های پلیسی و امنیتی در ولایت‌های «قندهار» و «پروان» به افغانستان اعزام شدند.

این جابجایی‌ها در حالی انجام می‌شود که براساس طرح اولیه اوباما برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان، قرار بود تا پایان سال ۲۰۱۶ میلادی تمام این نیروها به خانه‌هایشان بازگردند.

اما پس از فشارهای بسیار نمایندگان مجلس سنای آمریکا و ژنرال‌های این کشور، برنامه اولیه رئیس‌جمهور این کشور برای خروج از افغانستان تغییر کرد و حضور نظامیان آمریکایی در افغانستان تمدید شد.
 
کلمات کلیدی : آمریکا+افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.