نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 471928
جزییات موفقیت ایرانی ها در «اتومکانیکا دوبی» +عکس
با توجه به بازار رو به گسترش تولید، فروش و ارائه خدمات خودروهای خارجی در ایران، بسیاری از فعالان حوزه های قطعات یدکی و خدمات پس از فروش حاضر در «اتومکانیکا دوبی»، ضمن گفتگو با مدیران انجمن صنفی واردکنندگان خودرو، شرایط حضور در بازار کشورمان را مورد بررسی و تحلیل قرار دادند.
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۶:۱۳
به گزارش ایرنا، با افزایش نرخ رشد صنایع مربوط به قطعات خودرو در منطقه آسیا بویژه خاورمیانه، ایجاد و گسترش نمایشگاههای مربوط به خدمات پس از خرید و تجهیزات جانبی خودرو مورد توجه دولت ها و کمپانی های بزرگ این منطقه قرار گرفته است که اصطلاحا به آن "اتومکانیکا" گفته می شود.هم اکنون علاوه بر نمایشگاههای مشهور جهانی همچون اتومکانیکا فرانکفورت و تایوان، در همسایگی ایران نیز دو نمایشگاه مشهور در استانبول و دبی، در آغاز فصل بهار هر سال برگزار می شود که در این میان، اتومکانیکا دبی بزرگترین نمایشگاه تجاری و بین المللی خدمات و تجهیزات خودرو در خاورمیانه محسوب می شود که تولیدکنندگان خارجی، توزیع کنندگان و خریداران منطقه را در کنار یکدیگر قرار داده است.
 
جزییات موفقیت شرکت های ایرانی در «اتومکانیکا دوبی» +عکس
با توجه به همین اوصاف، تولیدکنندگان و برندهای مشهور ایرانی نیز چند سالی است حضوری جدی و پررنگ را در این نمایشگاه تجربه می کنند که امسال نیز در هفته سوم اردیبهشت ماه برگزار شد و مرکز تجارت جهانی دبی شاهد برگزاری نشست ها و جلسات متعدد نمایندگان ایران با تولیدکنندگان و کارشناسان مشهور جهان و منطقه بود.

علاوه بر انجمن صنفی – کارفرمایی واردکنندگان خودرو شرکت های مهم دیگر ایرانی همچون صنایع کوشا، سپاهان باطری، شرکت تولیدی یدکی موتور نیز در این نمایشگاه حضوری فعال داشتند و در این رویداد حرفه ای و موثر در منطقه، به رایزنی با تولیدکنندگان، توزیع کنندگان و عمده فروشان صنعت خودرو و تجهیزات جانبی آن و بازاریابی محصولات با کیفیت ایرانی در آن پرداختند.

با توجه به بازار رو به گسترش تولید، فروش و ارائه خدمات خودروهای خارجی در ایران، بسیاری از فعالان حوزه های قطعات یدکی و خدمات پس از فروش، برندهای معتبر تعمیرات خودرو، شرکت های فعال در حوزه مدیریت ناوگان عمومی و علاقمندان به سرمایه گذاری در بخش تولید خودرو، ضمن گفتگو با مدیران انجمن صنفی واردکنندگان خودرو، شرایط حضور در بازار کشورمان را مورد بررسی و تحلیل قرار دادند.
 
جزییات موفقیت ایرانی ها در «اتومکانیکا دوبی» +عکس
 
"همچنین 3 تفاهم نامه همکاری میان میثم رضایی رییس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو و نمایندگان کمپانی هایی از کشورهای ایتالیا، ژاپن و تایوان به امضا رسید که بر اساس آن، مقرر شده طرف ایرانی نسبت به تهیه مدارک و الزامات مورد نیاز جهت ورود تولیدکنندگان معتبر به بازار کشورمان اهتمام ورزد. "

از سوی دیگر با توجه به تاکیدات رییس انجمن صنفی واردکنندگان خودرو مبنی بر ضرورت ورود سرمایه گذاران و تولیدکنندگان مطرح و معتبر خارجی به کشور جهت تولید قطعات و خودروهای استاندارد و با کیفیت جهانی، قرار است شرکت های همکار و زیرمجموعه های کمپانی های طرف قرارداد نیز برای حضور جدی تر در بازار کشورمان، این انجمن را به عنوان مشاور امین خود اعلام و در مذاکرات با مدیران دولتی ایران، این موضوع را رسما مورد تاکید قرار دهند.
 
کلمات کلیدی : خودرو
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۲۴ ۲۲:۱۶:۵۸
این قطعات با کیفیت چرا در ایران و برای خودروهای ایرانی بکار برده نمی شود؟ (4353006) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.