توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 491322
روسیه:گزینه تشدید قرارداد اوپک روی میز است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۷:۰۱
به گفته الکساندر نواک، وزیر انرژی روسیه، تولید کنندگان عضو و غیر عضو اوپک می توانند برای افزایش قیمت نفت و ایجاد تعادل میان عرضه و تقاضا، تولید را بیشتر کاهش دهند و قرارداد کاهش تولید اوپک را تشدید نمایند.

به گزارش تابناک به نقل از Russia Today، نواک در حاشیه کنگره جهانی نفت در استانبول به CNBC گفت: "اگر لازم باشد، ما می توانیم این توافق را تشدید کنیم. در صورت لزوم می توانیم میزانی که باید کاهش داد را افزایش دهیم یا برعکس، ما می توانیم از شدت کاهش بکاهیم."

 اوپک و روسیه تلاش می کنند تا قیمت نفت خام را که از سال 2014 بیش از دو برابر کاهش یافته است، افزایش دهند. با این حال، به دلیل افزایش تولید نفت آمریکا، قیمت نفت خام از ماه می که در آن توافق کاهش نفت تا ماه مارچ 2018 تمدید شد، شدیدا کاهش یافته است.

امروز قیمت آتی نفت خام برنت بین الملل، نسبت به قیمت بسته شده در هفته گذشته،  ۹ سنت افزایش یافت و این نفت در بازار بشکه‌ای ۴۶.۸۰ دلار معامله شد، این در حالی ست که معاملۀ آتی نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با ۱۰ سنت افزایش، بشکه‌ای ۴۴.۳۳ دلار صورت گرفت.

تحقیقات اخیر PIRA Energy نشان می دهد که در سه سال آینده صادرات نفت خام آمریکا چهار برابر خواهد شد و حتی میزان آن بیش از صادرات اکثر اعضای اوپک خواهد بود. انتظار می رود تا سال 2020، ایالات متحده آمریکا روزانه 2.25 میلیون بشکه نفت در خارج از کشور بفروشد، که این میزان بیش از فروش خارجی نیجریه و کویت می باشد.

گری راس، رئیس جهانی نفت PIRA، گفت: "آنها عضو اوپک نیستند، و در تلاش نیستند تا با کنترل تولید، قیمت را افزایش دهند. این خبر بسیار بدی برای اوپک است."

با این وجود، شرکت دولتی نفت عربستان سعودی، آرامکو، روز دوشنبه اعلام کرد که ممکن است با کاهش سریع سرمایه گذاری و عدم اکتشافات جدید، جهان با کمبود عرضه نفت روبه رو شود.
 
کلمات کلیدی : روسیه+توافق اوپک
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.