توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 475880
غیر اوپکی‌ها هم با تمدید توافق همراه شدند
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۴
ساعتی پس از تمدید کاهش تولید یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه اعضای اوپک، غیراوپکی ها نیز کاهش حدود ۶۰۰ هزار بشکه ای تولید نفت را تمدید کردند..

به گزارش مهر،  ساعتی پس از نشست سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) که بر اساس آن، ۹ ماه تمدید مصوبه قبلی یعنی کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه ای نفت، تصویب شد، اعضای اوپک و غیر اوپک برای دومین بار در ۶ ماه گذشته گردهم آمدند و بار دیگر کاهش ۶۰۰ هزار بشکه ای کاهش تولید نفت غیراوپکی ها را همسو با توافق اوپک تمدید کردند.  

اعضای غیراوپک که شامل ۱۱ کشور از جمله روسیه، قزاقستان، عمان، آذربایجان، مکزیک و غیره می شوند به گواه آمار و ارقام چندان به توافق ماه دسامبر با اوپکی متعهد نبوده اند، آمارها حکایت از موفقیت ۵۰ درصدی آنان دارد که در مقابل تعهد بیش از ۱۰۰ درصدی اعضای اوپک بسیار اندک است.

روسیه به تنهایی کاهش ۳۰۰ هزار بشکه در روز از تولید غیراوپکی ها به عهده گرفته بود، با این حال انتظار می رفت کشورهای مانند مکزیک، قزاقستان و آذربایجان با تمدید توافق درصد موفقیت توافق را نسبت به ۶ ماه گذشته افزایش دهند.
 
کلمات کلیدی : توافق اوپک+اوپک+کاهش فروش نفت+اجلاس اوپک+سهمیه فروش نفت+قیمت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.