توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 397525
مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت پرداخت پول نقد به ایران مغایر با روح برجام است
تاریخ انتشار : شنبه ۱۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۵
یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد که مصوبه مجلس نمایندگان آمریکا درباره ممنوعیت پرداخت پول نقد به ایران حتی در صورت حکم دادگاه برای پرداخت پول بلوکه شده به ایران وجاهت قانونی ندارد و این مصوبه با روح برجام مغایرت دارد.

به گزارش ایسنا، ولی الله نانواکناری در گفت‌وگویی اظهار کرد: مجلس نمایندگان آمریکا مصوبه‌ای درباره ممنوعیت پرداخت پول نقد به ایران حتی در صورت حکم قطعی دادگاه مبنی بربازگرداندن پول‌های بلوکه شده به ایران را تصویب کرده است که به موجب آن پرداخت این پول با تائید کنگره باشد؛ مصوبه‌ای که بر خلاف روح برجام است و نمونه‌ای دیگر از بدعهدی آمریکاست.

وی با بیان اینکه رئیس جمهور آمریکا باید این مصوبه را وتو کند، گفت: این نمونه‌ی دیگر نشان می‌دهد که آمریکا به هیچ وجه قابل اعتماد نیست و اهتمامی برای اجرای برجام به درستی ندارد؛ حال اینکه برجام مبتنی بر همکاری متقابل است و متاسفانه رئیس جمهور آمریکا تاکنون نتوانسته به خوبی به تعهدات عمل کند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در عین حال گفت:‌ اخیرا آمریکا درخواست همکاری بانک‌های بزرگ برای همکاری با ایران در راستای اجرای برجام را داشته است که امیدواریم این گونه اقدامات برای اجرای درست برجام عملی‌تر شود؛ چون اگر آمریکا همراهی‌های لازم را نکند در نهایت خود ضرر می‌کند.
 
کلمات کلیدی : تحریم ایران+ مجلس نمایندگان آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.