توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485766
حمایت رئیس مجلس نمایندگان آمریکا از تصویب فوری تحریم‌های جدید ایران
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۳
رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می‌گوید از رفع ایراد حقوقی طرح تحریم‌های جدید ایران و تصویب فوری آن حمایت می‌کند.

به گزارش فارس، پس از توقف مصوبه سنای آمریکا برای تحریم روسیه و ایران در مجلس نمایندگان این کشور، حالا «پاول رایان» رئیس این نهاد از تلاش برای حل مشکل قانونی بوجود آمده و تصویب فوری این طرح خبر می‌دهد.

دو هفته پیش بود که سنای آمریکا با اکثریت قریب به اتفاق (98 موافق در برابر 2 مخالف) به طرح اعمال تحریم‌های جدید علیه ایران رأی داد؛ طرحی که اعمال تحریم علیه روسیه هم به آن اضافه شده بود.

این طرح برای تبدیل به قانون باید در مجلس نمایندگان نیز طرح و تصویب می‌شد و در صورت تصویب، میبایست از مرحله آخر یعنی اخذ امضای رئیس‌جمهور هم رد می‌شد.

جمهوریخواهان مجلس اما یک ایراد حقوقی-ساختاری به طرح گرفتند و آن را متوقف کردند. دموکرات‌ها هم گفتند که هم‌حزبی‌های ترامپ می‌خواهند با این کار، از منافع متحد رئیس‌جمهور یعنی روسیه دفاع کنند.

امروز رایان در سخنرانی هفتگی خود به این موضوع اشاره کرد و قول تسریع در تصویب این طرح را داد.

پاول رایان گفت: «من از تحریم‌ها حمایت می‌کنم؛ آقای رویس (رئیس کمیته روابط خارجی مجلس) بسیار مشتاق به پیش رفتن کار تصویب این طرح هستند و ما به این امر افتخار می‌کنیم.»

تحریم‌های جدید آمریکا به بهانه حمایت از تروریسم، نقض حقوق‌بشر و به جرم پیگیری برنامه موشکی اعمال خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : تحریم ایران+مجلس نمایندگان آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.