توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395626
حجم کالای قاچاق وارداتی به کشور چقدر است؟
تاریخ انتشار : يکشنبه ۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۰
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی با بیان اینکه در کنترل قاچاق کالا تاکنون موفق نبوده ایم، گفت: حجم کالای قاچاق که در سال وارد کشور می شود، حدود ۱۵ میلیارد دلار است.

به گزارش ایرنا، علیرضا جمشیدی روز یکشنبه در آئین معارفه مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی با اشاره به اینکه قاچاق کالا علاوه بر اینکه مروج فرهنگ دروغ و فساد اداری است، اظهارکرد: این امر باعث رکود کسب و کار و تولید داخلی و همچنین نفوذ پول های کثیف در اماکن قدرت می شود.

وی افزود: بیانات رهبری در زمینه مبارزه با قاچاق کالا به روشنی وظیفه این سازمان و دیگر دستگاه های اجرایی را مشخص کرد و این حکم داده شد که اگر کالایی به صورت قاچاق وارد کشور شد در انظار به آتش کشیده تا انگیزه های قاچاق از ریشه خشکانده شود.

وی خاطرنشان کرد: اکنون زمان برخورد با امر کثیف قاچاق فرا رسیده و لازمه آن هم بستن مبادی ورودی و عرضه کالای قاچاق است.

رئیس سازمان تعزیرات حکومتی در ادامه از تخلف ۶ هزار میلیارد ریالی یک بیمارستان در تهران خبر داد و تصریح کرد: این بیمارستان در ردیف پنج بیمارستان برتر کشور قرار دارد که در زمینه عرضه دارو تخلف داشته است.

وی افزود: رسیدگی به تخلفات دارویی یکی از اولویت های کنونی سازمان تعزیرات حکومتی را تشکیل می دهد.

جمشیدی با بیان اینکه پیش گیری از جرم یکی از رویکردهای این سازمان است، خاطرنشان کرد: ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار صنف در کشور وجود دارد که از این تعداد ۷۵۰ هزار صنف بدون پروانه است و این تعداد با زندگی ۲۵ میلیون نفر در ارتباط غیر مستقیم است.

وی افزود: خوشبختانه صنوف در زمینه مبارزه با کالای قاچاق همکاری لازم را داشته اند و در برگرداندن احساس آرامش به بازار و مردم تمام تلاش خود را انجام داده اند.
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی هم در این آئین گفت: امر پیشگیری و تشدید مجازاتها در سازمان تعزیرات حکومتی دارای اهمیت خاصی است که بایستی به آنها رسیدگی و توجه بیشتری شود.

حجت الاسلام نورالله قدرتی گفت: اگر ما امروز می خواهیم در برابر استکبار بایستیم باید زیربنای اقتصاد را تقویت کنیم و لازمه آن هم جلوگیری از قاچاق کالا و حمایت از تولیدات داخلی است.

در این آئین از زحمات ایرج عزیزی تکریم و سید جواد سیدالموسوی به عنوان مدیرکل تعزیرات حکومتی خراسان شمالی معارفه شد.

سیدالموسوی پنجمین مدیرکل تعزیرات حکومتی استان خراسان شمالی پس از ایرج عزیزی، داریوش جودکی، محمدمهدی مهاجریان مقدم و علی اکبر عبداللهی است.
وی پیش از این مسؤولیت معاونت تعزیرات حکومتی استان خراسان جنوبی را بر عهده داشته است.
 
کلمات کلیدی : کالای قاچاق+قاچاق وارداتی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.