توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 484122
آخرین وضعیت شیوع تب کریمه کنگو در تهران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۳:۴۳
باشگاه خبرنگاران نوشت: یک مقام مسئول گفت: تاکنون از سوی مرکز بهداشت گزارشی مبنی بر شیوع تب کریمه کنگو در تهران اعلام نشده است.

کریم امیری معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی سازمان دامپزشکی با اشاره به آخرین وضعیت شیوع تب کریمه کنگو اظهار داشت: براساس آخرین آمار وزارت بهداشت تا کنون از ۴۶ نفری که مبتلا به این بیماری شدند تنها سه نفر از آنها جان خود را از دست داده اند.

وی با اشاره به اینکه طبق روال همه ساله با گرمی هوا و فعالیت کنه‌ها امکان شیوع این ویروس وجود دارد، افزود: با توجه به آنکه این ویروس بومی کشور ماست لذا شرایط به گونه‌ای نیست که امکان مهار آن در سال‌های آینده وجود داشته باشد.

امیری ادامه داد: با خرید گوشت از قصابی‌های مجاز و لبنیات پاستوریزه نگرانی افراد مبنی بر انتقال بیماری بی مورد است.

به گفته وی مردم باید از نگهداری و کشتار دام در منازل خودداری نمایند ضمن آنکه دامداران در صورت رویت کنه نسبت به سم پاشی اسطبل‌های خود اقدام نمایند.

معاون دفتر بهداشت و مدیریت بیماری‌های دامی تصریح کرد: تا کنون گزارشی از سوی مرکز بهداشت مبنی بر شیوع تب کریمه کنگو در تهران اعلام نشده است.
 
کلمات کلیدی : بیماری + تب کریمه کنگو + سلامت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.