توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 425866
توضیحات آمانو درباره جزئیات سفرش به ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۵۹
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت که در سفر به تهران از مقامات ایرانی درباره قصد این کشور برای ساخت پیشرانه‌های دریایی هسته‌ای توضیح خواسته است.

به گزارش تسنیم  یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی گفت در سفر به تهران از مقام‌های ایران درباره قصد ساخت پیشرانه‌های دریایی هسته‌ای توضیح خواسته است.

امروز نیز دو دیپلمات غربی از هشدار آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران در سفر اخیر مدیرکل آژانس به تهران خبر دادند.

با وجود تاکید یوکیا آمانو، مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی ایران به تعهداتش درباره محدودیت غنی سازی اورانیوم، این دو دیپلمات مدعی شدند که آژانس  به ایران هشدار داده است درصورت پایین نیاوردن سرعت این فرآیند تهران به واسطه توانمندی‌هایش درخصوص موادی که می‌توانند برای تولید بمب مورد استفاده قرار گیرند، دچار دردسر خواهد شد.

به نوشته آسوشیتدپرس، ادعای این هشدار از این جهت در زمانی حساس مطرح شده که دولت جدید آمریکا از احتمال نقض توافق و از سرگیری مذاکرات برای توافقی جدید با ایران خبر داده است.

این دو دیپلمات ارشد که تخصص آنها برنامه هسته‌ای ایران است به دلیل اهمیت و محرمانه بودن موضوع نخواستند نامشان فاش شود.

این ادعا درحالی مطرح شده که مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در کنفرانس خبری با رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان از روند اجرای تعهدات کشورمان در برنامه جامعه اقدام مشترک ابراز رضایت کرد.
 
کلمات کلیدی : آمانو+برجام+ایران+سفر آمانو به ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.