توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448273
آمانو: آمریکا برجام را نقض نخواهد کرد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۳
مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در مصاحبه‌ای ابراز اطمینان کرد که آمریکا برجام را نقض نخواهد کرد.

به گزارش تسنیم، "یوکیا آمانو" مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ابراز اطمینان کرد که آمریکا برجام را نقض نخواهد کرد این در حالی است که "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا بارها علیه توافق هسته‌ای با ایران صحبت کرده است.

آمانو که با "فایننشال تایمز" صحبت می‌کرد، گفت: توافقی که آقای ترامپ این ماه از آن به عنوان بدترین توافقی که تا کنون دیده یاد کرده، بیش از آن چیزی که انتظار می‌رود پایدار است.

وی افزود: تا زمانی که برجام اجرا می‌شود این توافق بیش از آن چیزی که بسیاری از مردم فکر می‌کنند قدرتمند خواهد بود.

آمانو با تاکید بر پایبندی ایران به این توافق و مطلع شدن جمهوری‌خواهان از مزایایی که برجام به همراه دارد، گفت: پیدا کردن راه حل دیگری برای برجام بسیار مشکل است.

مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی با شفاف ساختن این موضوع که واشنگتن به تنهایی نمی‌تواند درباره لغو یا اجرای برجام تصمیم گیری کند، گفت: من مدعی نیستم که سیستم راستی آزمایی بهترین سیستم است اما این بهترین سیستمی است که می‌توان طی شرایط موجود انتظار آن را داشته باشیم.

وی اضافه کرد: این یک توافق دوجانبه نیست. این توافقی میان چندین گروه نمی‌باشد بلکه توافقی با تمام جامعه بین‌المللی است.

البته مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی اذعان کرد که این توافق تحت تاثیر موضوعاتی قرار گرفته که در این توافق به آن اشاره‌ای نشده است که از جمله این موضوعات می‌توان به برنامه موشکی ایران اشاره کرد که می‌تواند اعتمادها را تضعیف کند.
 
کلمات کلیدی : آمانو+برجام +ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.