نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 342660
کاهش وزن با یک روش غیر تهاجمی جدید
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۲۹
کاهش وزن اضافی کار دشواری است، اما محققان از نتیجه بخشی اولیه یک روش درمانی جدید و نسبتا غیرتهاجمی خبر داده اند که به گفته آنها، وزن دلخواه و اهداف سلامتی را محقق می کند.

نتایج یك مطالعه نشان می دهد این روش درمانی كه توسط متخصصان رادیولوژی ابداع شده است به كاهش پایدار وزن در افراد به شدت چاق منجر می شود.

به گفته محققان دانشگاه آمریكایی جانز هاپكینز، این روش درمانی می تواند یك جایگزین پایدار و بی خطر برای درمان های جراحی كاهش وزن باشد.

محققان در یك آزمایش بالینی پایلوت، بی خطر و اثر بخش بودن 'آمبولیزاسیون شریانی چاقی' bariatric arterial embolization را به عنوان یك گزینه درمانی غیرتهاجمی برای افراد چاقی كه در پی كاهش وزن هستند، ارزیابی كردند.

كلیفورد وایز از دانشكده پزشكی دانشگاه جانز هاپكینز گفت: نتایج اولیه این مطالعه نشان می دهد كه این روش ظاهرا به بیماران در كاهش وزن قابل توجه در كوتاه و میان مدت كمك می كند.

براساس این گزارش، آمبولیزاسیون شریانی چاقی در مقایسه با جراحی 'بای پس' معده به اندازه قابل توجهی غیرتهاجمی است و دوره نقاهت بسیار كوتاه تری دارد.

این روش، بخشی خاص از معده (فندوس) را هدف قرار می دهد كه وظیفه تولید بخش عمده ای از هورمون گرسنگی به نام 'گرلین' است. اجرای آن منحصرا توسط متخصصان رادیولوژی انجام می شود كه از هدایت تصویری و كاتترها برای دسترسی به عروق خاص خونی در این بخش خاص از معده استفاده می كنند. آنها برای این منظور یك خراش كوچك در پوست یا كشاله ران و یا مچ دست ایجاد می كنند و سپس مهره هایی میكروسكوپی را برای كاهش جریان خون در آن بخش از معده تزریق كرده كه در نتیجه سركوب برخی از سیگنال های گرسنگی بدن، كاهش اشتها و كاهش وزن حاصل می شود.

با این وجود محققان با تاكید بر كه این مطالعه هنوز در مراحله اولیه قرار دارد، می گویند: گرچه بی خطر بودن این رویه مشخص شده است اما برای تعیین اثربخشی و دوام این روش درمانی در طول زمان، به آزمایش های بالینی بیشتری روی شمار بیشتری از افراد نیاز است.
منبع: ایرنا
 
کلمات کلیدی : چاقی، لاغری
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۱-۱۷ ۱۹:۲۸:۲۵
اگر باعث لخته شود چی ؟ (3631080) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.