نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 336256
نوشیدن بیشتر آب منجر به لاغری می شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۳ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۳۱
محققان دریافته اند که افزایش یک درصد مصرف آب می تواند منجر به کاهش مصرف قند، سدیم و چربی های اشباع شود.

به گزارش مهر، افرادی که می خواهند بر وزن شان کنترل داشته یا مصرف قند، سدیم و چربی اشباع بدن شان را کاهش دهند، نوشیدن آب بیشتر توصیه می شود.

مطالعه جدید محققان دانشگاه ایلینوی آمریکا بر روی عادات غذایی بیش از ۱۸,۳۰۰ فرد بزرگسال آمریکایی نشان داد اکثریت افرادی که مصرف آب شان را تا ۱ درصد افزایش دادند، میزان مصرف کل کالری روزانه و همچنین مصرف چربی اشباع، قند، سدیم و کلسترول شان کاهش یافت.

در این مطالعه از افراد شرکت کننده خواسته شد تا هر آنچه که در روز می خورند یا می نوشند در طول مدت دو روز که ۳ تا ۱۰ روز فاصله داشت اعلام کنند. در این مطالعه، نوشیدنی های نظیر چای سیاه، چای گیاهی و قهوه به عنوان منبع آب اشامیدنی ساده گنجانده نشدند.

طبق گزارش این تحقیق، افرادی که مصرف آب روزانه شان تا یک، دو یا سه فنجان در روز افزایش یافت، میزان کل انرژی مصرفی شان بین ۶۸ تا ۲۰۵ کالری در روز و مصرف سدیم شان بین ۷۸ تا ۲۳۵ گرم کاهش یافت.

همچنین آنها ۵ تا ۱۸ گرم قند کمتر مصرف کردند و مصرف کلسترول شان ۷ تا ۲۱ گرم در روز کاهش یافت.

به گفته محققان، افزایش کم اما قابل توجه یک درصدی مصرف آب ساده در روز با کاهش ۸.۶ کالری در مصرف انرژی روزانه همراه بود.

به گفته محققان تاثیر نوشیدن ۳ لیوان آب در کاهش وزن با نوشیدن یک لیوان آبلیمو یکسان است.
 
کلمات کلیدی : چاقی، لاغری
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۶:۲۲:۱۹
آب دارای ویژگی سردی و رطوبت است مصرف بیشتر آن با توجه به مرطوب بودن میتواند منجر به افزایش وزن شود و همچنین بیشتر وزن بدن ما آب است . در ضمن آبلیمو با توجه به طبع سرد و خشکش گزینه. مناسبی برای لاغری انسان های با مزاج گرم و تر می باشد ض (3585030) (alef-11)
 
۱۳۹۴-۱۲-۱۳ ۱۷:۲۰:۰۳
فکر نکنم لیمو سرد و خشک باشه. چون سودا بر و صفرا ر است احتمالا ضد خشکی است. (3585112) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.