نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 402861
نامه نمایندگان به آملی لاریجانی درباره نرگس محمدی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۹
جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای خطاب به رئیس قوه قضائیه خواستار ورود وی به پرونده نرگس محمدی و اعمال رأفت اسلامی در این پرونده شدند.

به گزارش ایسنا، در این نامه که به امضای جمعی از نمایندگان رسیده، آمده است:

ریاست محترم قوه قضائیه حضرت آیت‌الله آملی لاریجانی (زید عزّه)

سلام علیکم؛

ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) اینجانبان جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر حسب وظیفه نمایندگی خود نسبت به مردم غیور ایران به خصوص زنان این سرزمین که نیمی از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند لازم دانستیم نکاتی را در مورد حکم 16 سال حبس خانم نرگس محمدی خدمت شما عرض نماییم.

زنان ایران بر حسب سنت و قوانین این کشور وظیفه سنگینی بر دوشن دارند، زنان این سرزمین هم در منزل وظیفه مادی و همسری بر عهده دارند و هم در خارج از منزل به عنوان عضوی از جامعه ایرانی وظیفه مشارکت در سرنوشت خود و کشور خود را دارند.

رئیس محترم قوه قضائیه؛

نرگس محمدی به عنوان عضوی از جامعه زنان ایرانی سال‌هاست که در حوزه حقوق زنان این کشور فعالیت می‌کند و امروز به دلایلی که مستحضر هستید در زندان است.

حضرتعالی واقف هستید که نگاه حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب نسبت به مقوله زنان از چه ژرفایی برخوردار است و حضرتشان بارها بر مشارکت مردمی در عرصه فعالیت‌های اجتماعی و مدنی تأکید کرده‌اند و  آن را راهی برای رسیدن به جامعه‌ای پویا، سلامت و آگاه معرفی کرده‌اند.

البته در این راه ممکن است فعالین حوزه زنان ناخواسته در دام اشتباهاتی قرار گیرند که خساراتی بر کشور وارد آورد.

” بر اساس اخباری که در چند روز اخیر منتشر شده شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران حکم ۱۶ سال زندان دادگاه بدوی خانم نرگس محمدی را تایید کرده است. خانم محمدی پیش از این در دادگاهی به ریاست قاضی صلواتی به اتهام ” اجتماع و تبانی به قصد ارتکاب جرم علیه امنیت کشور ” به پنج سال حبس، به اتهام ” فعالیت تبلیغی علیه نظام” به یک سال حبس و در مورد اتهام ” تشکیل و اداره گروهک غیرقانونی لگام ” به ۱۰ سال حبس محکوم شده بود. این حکم به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی صحیحاً صادر نگردیده و به صراحت ماده مذکور در صورت ارتکاب ۳ جرم تعذیری مرتکب باید جرم اشد (۱۰سال) محکوم شود.

لازم به ذکر است "شرکت ایشان در انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی و تشویق و دعوت از مردم برای شرکت در انتخابات نشانه‌ای از دلسوزی ایشان برای کشور عزیزمان است. ایشان در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی در سال گذشته حتی از داخل زندان نیز در انتخابات شرکت کرد و مردم را به حضور در صحنه دعوت نمود.

از بعد فردی گزارش‌ها حاکی از آن است که خانم محمدی که هم اکنون دوران محکومیت خود را در زندان می گذراند مدت‌هاست از دیدار دو فرزند خود محروم بوده است. از سوی دیگر نرگس محمدی که ۴۴ سال سن دارد از بیماری‌های آمبولی ریه و فلج عضلانی رنج می‌برد و متأسفانه تاکنون اقدام موثری برای معالجه او صورت نگرفته است در حالیکه بارها پزشکان بر لزوم بستری شدن ایشان تاکید کرده اند. بر اساس نظر پزشک معالج تکرار فلج عضلانی می‌تواند بیماری ایشان را نهادینه کرده و خطرناک باشد.”

جناب آقای آملی لاریجانی؛

 "جنابعالی به عنوان رئیس قوه قضاییه واقف هستید که صدور احکامی اینچنینی برای منتقدان به نتیجه ای جر بالا بردن هزینه انتقادسالم نمی انجامد و موجب دوری منتقدان از کشور و حاکمیت خواهد شد و این امر باعث جمود و رکود جامعه و دری دگراندیشان و منتقدان از نظام مقدس جمهوری اسلامی می‌گردد.

لذا خواهشمندیم بر اساس رأفت اسلامی و با توجه به ایراد وارده در حکم صادره باستناد ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری نسبت به تقاضای نقض حکم و رسیدگی مجدد در شعبه همعرض دستور اقدام مقتضی صادر فرمایید.”

در آخر جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای تقویت خانواده متواضعانه تقاضا دارند حضرتعالی به عنوان بالاترین مقام قضایی کشور شخصاً به این پرونده ورود نموده و با اقدامی خیرخواهانه بار دیگر رأفت و عطوفت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران را به جهانیان نشان دهید.
 
کلمات کلیدی : آملی لاریجانی، مجلس دهم
 
علي وارنا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۲۶ ۰۱:۲۲:۱۴
نمايندگان عزيز دلسوزي كار بسيار خوب و خدا پسنداني است، حالا چه رسد فردي بيمار است در زندان، كه ان شاء ا.... مشكل شان حل شود با لطف و خداوند و عنايت مقام محترم قوه قضاييه، اما اينجا يك سوال پيش ميايد ، مگر ديگر زنان اين سرزمين كه به هر دليلي در زندان هستند ، كانون خانواده و فرزند ندارند؟؟؟؟ چرا فقط امروز شما يك زنداني نامه نوشته ايد؟؟؟؟؟!!!! ما زناني در زندان هستند بعلت فقر كه خواستند از انان سو استفاده كنند و از خود دفاع كردند و شاهدي ندارند و زناني در زندان هستند كه هرگز بر عليه كشور و نظام مقدس شان گروه تشكيل ندادند؟؟؟؟! چرا شما عزيزان از رياست محترم قوه قضاييه درخواست رفعت الهي و كسر محكوميت و خواستن عفو براي انان از مقام معظم رهبري ولي فقيه ننموديد؟؟؟؟؟!!!! در اين نامه نشانه هاي تبعيض مشاهده ميشود كه خود جاي سوال دارد، در اخر ارزوي ميكنيم كه تمام زنان در بند با عنايت و پيگيري رياست محترم قوه قضاييه و بخشش رهبر عزيزمان كه هميشه ودر هر زمان حامي زنان كشورمان بودند و هستند ازاد شوند و به كانون گرم خانواده هيشون برگردند، (3975861) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.